Αμερικάνικες και άλλες ξένες σειρές!!

evaT

Member
Μηνύματα
1.556
Likes
12.632
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Succession, σειραρα από HBO, έχει σαρώσει τα βραβεία 3χρ τώρα.
Το ξεκίνησα, είδα 2 επεισόδια με το ζόρι δίχως να καταφέρει να με κερδίσει, απόρησα γιατί τόσο υψηλές βαθμολογίες...Να επιμένω; Συμβαίνει κάτι συναρπαστικό στη συνέχεια ή απλά δεν είναι για μένα;

Αντίθετα το Dahmer με καθήλωσε, παρότι ανατριχιαστικό, καταφέρνει να εστιάσει κυρίως στην ψυχοσύνθεση του αλλοπαρμένου, κάποιες στιγμές έπιασα τον εαυτό μου ακόμη και να τον συμπαθεί και ανησύχησα για την ψυχική μου υγεία.
@Señor_Nada συμφωνώ για τα χρώματα-μάλλον υπερέβαλαν στην προσπάθεια να δώσουν τατς από 70ies, 80ies
 

DimiBiri

Member
Μηνύματα
292
Likes
921
Επόμενο Ταξίδι
Pending...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Δεν ξέρω ούτε έναν που να ξεκίνησε το Breaking Bad και να μου είπε πως δεν του άρεσε. Μα ούτε έναν σε αρκετά μεγάλο δείγμα. Οπότε μάλλον θα είναι αυθαδες το σχόλιο μου αλλά έχω δει 5 επεισόδια και λέω να το σταματήσω. Είναι πολύ μεγάλο ρε γαμωτο. Βελτιώνςται μετά, γιατί όλοι μου λένε πως ήδη θα έπρεπε να με είχε παγιδέψει. Ίσως να φταίει πως δεν είμαι και πολύ σε φάση να αραξω σπίτι και να δω σειρά, πάντως δεν με καίει να δω το επόμενο επεισόδιο όπως μου λέγανε!
το ίδιο επαθα κι εγω με το Suits! B A Ρ Ι Ε Μ Α Ι και εκνευρίζομαι ταυτόχρονα.....
 

evaT

Member
Μηνύματα
1.556
Likes
12.632
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Το Better Call Saul πρέπει να είναι από τις λίγες prequel σειρές που είναι ισάξια με τη βασική σειρά. Ειδικά το τέλος του Better Call Saul είναι έπος.
Το ξεκίνησα με υψηλές προσδοκίες. Το πρώτο επισόδειο λίγο βαρετό προς το τέλος κάτι πάει να γίνει....Επιφυλάσσομαι.

Για το From Scratch τι να πρωτοπώ...Πιο χαμένες ώρες δε γίνεται. Αλήθεια τώρα συγκινείστε και κλαίτε μ αυτά; Τόσο χοντρόπετση είμαι; Ούτε ταυτίστηκα ούτε τίποτα. Πιο αναληθές δε γίνεται....

Το Dahmer καλό αλλά έπρεπε να τελειώσει στα 5 τεύχη. Τα 10 ήταν πολλά, κούρασε.

Για ταξίδια μπήκαμε εδώ και γίναμε Θοδωρής Κουτσογιαννόπουλος τουλάχιστον :rolleyes:
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.853
Likes
14.086
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Μου το’πε φίλος ταξιτζής, δες Outlander και θα με θυμηθείς. Σιγά μη δω εγώ σειρά με ανθρωπάκια που περνάνε μέσα από πέτρες και βρίσκονται στο μεσαίωνα, εγώ που το μόνο μεταφυσικό που έχω δει είναι το Χάρι Ποτερ , Ποσο μάλλον που είναι κι έξι σαιζόν και σειρά πάνω από δυο σαιζόν δε βλέπω ποτέ. Μη τα πολυλογούμε είδα έξι κύκλους σε ένα μήνα και τώρα περιμένω εναγωνίως τον 7ο. James Fraser σε αγαπώ 😂 και άλλη φορά δε θα αμφισβητήσω τις γνώσεις των ταξιτζήδων φίλων μου.
 

DimiBiri

Member
Μηνύματα
292
Likes
921
Επόμενο Ταξίδι
Pending...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Μου το’πε φίλος ταξιτζής, δες Outlander και θα με θυμηθείς. Σιγά μη δω εγώ σειρά με ανθρωπάκια που περνάνε μέσα από πέτρες και βρίσκονται στο μεσαίωνα, εγώ που το μόνο μεταφυσικό που έχω δει είναι το Χάρι Ποτερ , Ποσο μάλλον που είναι κι έξι σαιζόν και σειρά πάνω από δυο σαιζόν δε βλέπω ποτέ. Μη τα πολυλογούμε είδα έξι κύκλους σε ένα μήνα και τώρα περιμένω εναγωνίως τον 7ο. James Fraser σε αγαπώ 😂 και άλλη φορά δε θα αμφισβητήσω τις γνώσεις των ταξιτζήδων φίλων μου.
Ααααα κι εγω ετσι με μιση καρδια το ξεκίνησα, μετά ενθουσιάστηκα αλλά καπου εκεί στις αρχε΄ς τις 6ης σεζόν ΕΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ η γυναίκα και το παράτησα
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο
Το ειχα ξεκινησει εκεινο το δοξασμενο διμηνο που ειχα βαλει Netflix, πριν 3 χρονια. Ειχα δει το τρεηλερ με τη μαχη του Culloden και καραψηθηκα. Μην τα πολυλογω, εκοψα φλεβα. Το παρατησα.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.964
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Είδα αρκετά ευχάριστά τολμώ να πω το «Todo por el juego», Ισπανο-Αργεντίνικο που έχει παίξει και στην ΕΡΤ.
Η όλη υπόθεση περιστρέφεται γύρω από μια ομάδα ποδοσφαίρου και διεφθαρμένους επιχειρηματίες, βία, πληρωμένους οργανωμένους οπαδούς, στημένα παιχνίδια, μιζαδόρους μάνατζερ, τοπική και έξωθεν μαφία, ναρκωτικά, παίκτες και προπονητές που λαδώνονται, γκομενιλίκια, κερατιάτικα, κι ακόμα περισσότερη διαφθορά με τοπικούς πολιτικούς & δημάρχους.

Απορώ πως αυτό το αριστούργημα δεν έχει γραφτεί στην Ελλάδα. Το υλικό το έχουμε στο εκατονταπλάσιο τουλάχιστον και μόνο σε μία ποδοσφαιρική σεζόν, τι να φτουρήσουν τώρα οι Ισπανοί και τι να μας πουν οι Αργεντίνοι. 23 κύκλους Netflix τους είχαμε άνετα!
Πάρε ένα σκηνοθέτη, ρίχτον να κάνει έρευνα στη μεγάλη και τις μικρότερες κατηγορίες ξεκινώντας από επαρχία πχ Βόλο, Λιβαδειά, Λαμία (εντελώς τυχαία τα παραδείγματα, μη με τσιμεντώσετε φοράω και μεγάλο νούμερο) και την επιτυχία την έχεις εξασφαλισμένη.

Ψάχνω τώρα τον δεύτερο κύκλο και δε μπορώ να τον βρω με τίποτα :mad:, οπότε ξεκίνησα το επίσης Ισπανικό «La víctima número 8» που έχει να κάνει με τρομοκρατική επίθεση. Δεν έχω άποψη ακόμα...
 
Last edited:

evaT

Member
Μηνύματα
1.556
Likes
12.632
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
οπότε ξεκίνησα το επίσης Ισπανικό «La víctima número 8» που έχει να κάνει με τρομοκρατική επίθεση. Δεν έχω άποψη ακόμα
Καλούτσικο, βλέπεται. Ισπανικής φιλοσοφίας με όλη την συνήθη υπερβολή στο σενάριο και αρκετά σκηνοθετικά περίεργα
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
3.395
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καλιφόρνια-Χαβάη
Φέτος τα Χριστούγεννα δύο σειρές με ταξίδεψαν στην χριστουγεννιατικη ατμόσφαιρα των πόλεων στις οποίες διαδραματιζονται, και τις οποίες απολαμβάνω τα μάλα (και οι 2 στο Netflix): η 1η ειναι ιταλική, λέγεται "I hate Christmas", και διαδραματιζεται στη Βενετία και στην κοντινή πόλη Chioggia. Είναι η ιστορία μιας 30αρας νοσοκόμας που προσπαθεί να βρει μια σχέση για τις γιορτές και να τη φέρει και στο χριστουγεννιατικο οικογενειακό τραπέζι για να μην την βλέπει η υπόλοιπη οικογένεια με λύπηση. Βασίζεται σε νορβηγική σειρά. Η Βενετία δε ένα όνειρο και τα Χριστούγεννα.
Η 2η σειρά είναι ισπανική κ λέγεται Smiley και είναι η ιστορία 2 φαινομενικά αταιριαστων ανδρών στη Βαρκελώνη που ερωτεύονται κεραυνοβολα ο ένας τον άλλο, δίχως αρχικά να το παραδέχονται, κάνοντας πιο safe θεωρητικά επιλογές, μέχρι η ζωή με τον τρόπο της να τους δείξει "κάποια σημάδια". Υπέροχη παρεμπιπτόντως κ η χριστουγεννιατικη Βαρκελώνη. Τις προτείνω κ τις 2 ανεπιφύλακτα για χριστουγεννιατικο coocooning
 
Last edited:

KIKI

Member
Μηνύματα
2.693
Likes
6.667
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αφρική Ναμιμπια
Φέτος τα Χριστούγεννα δύο σειρές με ταξίδεψαν στην χριστουγεννιατικη ατμόσφαιρα των πόλεων στις οποίες διαδραματιζονται, και τις οποίες απολαμβάνω τα μάλα (και οι 2 στο Netflix): η 1η ειναι ιταλική, λέγεται "I hate Christmas", και διαδραματιζεται στη Βενετία και στην κοντινή πόλη Chioggia. Είναι η ιστορία μιας 30αρας νοσοκόμας που προσπαθεί να βρει μια σχέση για τις γιορτές και να τη φέρει και στο χριστουγεννιατικο οικογενειακό τραπέζι για να μην την βλέπει η υπόλοιπη οικογένεια με λύπηση. Βασίζεται σε νορβηγική σειρά. Η Βενετία δε ένα όνειρο και τα Χριστούγεννα.
Η 2η σειρά είναι ισπανική κ λέγεται Smiley και είναι η ιστορία 2 φαινομενικά αταιριαστων ανδρών στη Βαρκελώνη που ερωτεύονται κεραυνοβολα ο ένας τον άλλο, δίχως αρχικά να το παραδέχονται, κάνοντας πιο safe θεωρητικά επιλογές, μέχρι η ζωή με τον τρόπο της να τους δείξει "κάποια σημάδια". Υπέροχη παρεμπιπτόντως κ η χριστουγεννιατικη Βαρκελώνη. Τις προτείνω κ τις 2 ανεπιφύλακτα για χριστουγεννιατικο coocooning
Ειδα το Smiley και μου άρεσε . Καλοφτειαγμένο και στην αγαπημενη Βαρκελώνη.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.114
Μηνύματα
880.721
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom