Αμερικάνικες και άλλες ξένες σειρές!!

nenena

Member
Μηνύματα
979
Likes
154
Επόμενο Ταξίδι
αναζητείται
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Τύπου πατέρας? Δεν μου κάνει κάτι, αλλά όταν θα έχεις περισσότερες πληροφορίες το ξανασυζητάμε!
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.792
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
ετσι, ξεκινησα το castle και εχω κολλησει..

ειδα και τα 2 πρωτα επεισοδια της νεας σεζον του how i met..δεν τρελαθηκα γμτ..
To Castle το παρακολουθούμε καιρό. Χωρίς να είναι τίποτα το σπουδαίο, μου αρέσει το στυλ του πρωταγωνιστή και το χιούμορ της σειράς.

Πολλοί το συγκρίνουν με το Mentalist, αλλά το Castle το θεωρώ πολύ καλύτερο για αυτό το είδος.

Για το how i met συμφωνώ. Με το πρώτο επεισόδιο της νέας σεζόν βαρέθηκα επικίνδυνα. Τη σειρά την έχουν χαλάσει πολύ στους τελευταίους κύκλους. Είναι σαν να το γράφουν άλλοι. (ή μήπως ισχύει αυτό? :rolleyes:)
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
To Castle το παρακολουθούμε καιρό. Χωρίς να είναι τίποτα το σπουδαίο, μου αρέσει το στυλ του πρωταγωνιστή και το χιούμορ της σειράς.
ακριβως τα ιδια..δεν ειναι η σουπερ σειρα, αλλα βλεπεται πολυ ευχαριστα, εχει ωραιο χιουμορ, φοβερους διαλογους και αξιολογο καστ!
 

nenena

Member
Μηνύματα
979
Likes
154
Επόμενο Ταξίδι
αναζητείται
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Merci latina.
Πάντως για το how I met your mother λέγαν ότι είναι καλό, έχει χιούμορ, εγώ άλλη σειρά παρακολουθώ???
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.792
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Ari Gold = θεός. Η σειρά βέβαια είναι πιο "αντρική", εκεί είναι το κοινό της, αλλά χαίρομαι που σου αρέσει (εντάξει και ο Johnny Drama δε παίζεται έτσι?). Δυστυχώς όμως, σιγά σιγά ξεφτίζει, όλα τα καλά τελειώνουν άλλωστε, ο Ari όμως τα σπάει παντού και πάντα. Αν κάτσεις να δεις ατάκες του συγκεντρωμένες στο youtube θα πέσεις κάτω απ'τα γέλια. Θα γίνει και ταινία το Entourage αν δε το ξέρεις.

Για το Big Bang Theory, θέλει ίσως πιο ειδικό κοινό η σειρά...κι εκεί όμως έχει έναν χαρακτήρα απίστευτο, Sheldon Cooper (aka Jim Parsons, νικητής 2 βραβείων Emmy). Χωρίς αυτόν η σειρά δε στέκεται, αν αντέχεις να δεις όμως, μιλάμε για τον χαρακτήρα...

Ο Johny Drama είναι πράγματι ο δεύτερος καλύτερος χαρακτήρας. Άσε που έχει και ωραία φωνή...:D
Η σειρά είναι όντως πιο "αντρική", όπως και ο χαρακτήρας του Ari. Μάλλον έχω μια τάση να μη μου αρέσουν οι πολύ "γυναικείες" σειρές.
Λες γι'αυτό να μου άρεσε τόσο και ο Alan Shore, ενώ οι περισσότερες γυναίκες τον μισούσαν? :rolleyes:

Όσο για την ταινία, α) δεν το ήξερα και β) δεν είμαι καθόλου αισιόδοξη για το αποτέλεσμα. Συνήθως τα εγχειρήματα αυτά δεν βγαίνουν και πολύ καλά.
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.792
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Δεν ξεκίνησα ακόμη την έβδομη.
Δηλαδή έχεις τελειώσει και τον 6ο κύκλο και το χιούμορ και το σενάριο των επεισοδίων σου φαίνονται το ίδιο καλά με τους πρώτους ?
Όσο για τον 7ο κύκλο, είναι απαράδεκτο να ξεκινά πρώτο επεισόδιο και να μη "βλέπεται".

Για μένα, ή στέρεψαν από ιδέες ή άλλοι το γράφουν. Μήπως ήρθε η ώρα να το τελειώνουν και να πάνε σπίτι τους?
 

nenena

Member
Μηνύματα
979
Likes
154
Επόμενο Ταξίδι
αναζητείται
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Με μπέρδεψες τώρα! Από την αρχή δεν μου άρεσε! Το βλέπω περιμένοντας να δω πότε θα γνωρίσει αυτή την έρμη τη mother να τελειώνουμε!
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.792
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Με μπέρδεψες τώρα! Από την αρχή δεν μου άρεσε! Το βλέπω περιμένοντας να δω πότε θα γνωρίσει αυτή την έρμη τη mother να τελειώνουμε!
Τώρα κατάλαβα ότι δε σου άρεσε ποτέ. Αν δε σου άρεσε από την αρχή, τότε δεν έχει κανένα νόημα να το συνεχίζεις.

Όσο για τη mother,άδικα περιμένεις να δεις ποιά είναι και πώς τη γνώρισε. Πρόσχημα είναι όλη αυτή η ιστορία, για να διηγηθεί όλα τα υπόλοιπα.
Αν μας δείξει ποιά είναι και πότε τη γνώρισε, τότε να είσαι σίγουρη ότι θα είναι και το τελευταίο επεισόδιο. :D
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.297
Μηνύματα
887.144
Μέλη
38.965
Νεότερο μέλος
mareeap

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom