Αμερικάνικες και άλλες ξένες σειρές!!

Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Ναι! Το βλέπω και συμφωνώ μαζί σου ότι είναι πολύ καλή δουλειά. Νομίζω ότι γενικά ο κόσμος το σνομπάρει επειδή είναι τούρκικο, αν ήταν αμερικανικής παραγωγής θα είχε πολύ περισσότερη απήχηση.

ΥΓ. Άσε που είναι τρελός κούκλος ο Εζέλ ;)
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.698
Likes
6.678
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Ναι! Το βλέπω και συμφωνώ μαζί σου ότι είναι πολύ καλή δουλειά. Νομίζω ότι γενικά ο κόσμος το σνομπάρει επειδή είναι τούρκικο, αν ήταν αμερικανικής παραγωγής θα είχε πολύ περισσότερη απήχηση.

ΥΓ. Άσε που είναι τρελός κούκλος ο Εζέλ ;)
ετσι ακριβώς !! Αν ήταν αμερκανικο θα γινοταν χαμός.
ο κοσμος νομιζει οτι ειναι κλασικο τουρκικο και το σνομπαρει .
ειναι εβδομαδιαια σειρα (άσχετα αν εδω το δειχνουν κάθε μερα) πολυ καλογυρισμενη με πολυ μερακι που δυσκολα θα βρεις σε ελληνικο σηριαλ ,γεματη ανατροπες και ατακες απο κλασικους .

ο Κενάν Ιμιρτζαλίογλου οντως κουκλος και για πρωην μοντελο μια χαρά τα παει σαν ηθοποιος ...
Σαν ρόλος ομως όλα τα λεφτα ειναι ο Αλι !!!
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.001
Likes
2.094
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Και οι μεγαλοι στην ηλικια ηθοποιοι που παιζουν ειναι πολυ καλοι. Μου ειπε μια που εμενε στην Τουρκια οτι ειναι τοσο κλασικοι ηθοποιοι οπως εχουμε εμεις εδω τον Καζακο η τον Κιμουλη.
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.698
Likes
6.678
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
οι ηθοποιοι όλοι πολυ καλοι, νεοι και ηλικιωμενοι ...Αυτος που υποδύεται τον θείο Ραμίζ ειναι ο πολυβραβευμένος Τουνσελ Κουρτιζ αγαπημενος πρωταγωνιστης του μεγαλου σκηνοθετη Γκιλμαζ Γκιουνει
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Ενδιαφέρουσες σειρές από άλλες χώρες έχετε δει; (μη μου πείτε μεξικάνικες...)
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.698
Likes
6.678
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Ενδιαφέρουσες σειρές από άλλες χώρες έχετε δει; (μη μου πείτε μεξικάνικες...)

το χειμωνα ειχα πετυχει δεν θυμαμαι σε ποιο καναλι μια καλή κολομβιανικη αστυνομικη μυστηριου , αλλά δεν θυμάμαι τίτλο

εσύ ;
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Όχι! Έχω κολλήσει με αμερικανικές κατά τα άλλα. Οι άνθρωποι κάνουν τρομερές δουλειές εκεί... Σα σε όνειρο θυμάμαι μια γαλλική που έδειχνε η ΕΡΤ και τώρα ψάχνω τα κιτάπια μου μήπως βρω τίτλο..
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Ενδιαφέρουσες σειρές από άλλες χώρες έχετε δει; (μη μου πείτε μεξικάνικες...)

Κατά καιρούς έχουμε δει κάποιες ενδιαφέρουσες σειρές (τουλάχιστον για τα δικά μας γούστα) :D, οι οποίες είναι αγγλικές, σκανδιναβικές ή συμπαραγωγές διαφόρων χωρών.

Αυτή τη στιγμή μου έρχονται κάποιες μόνο στο μυαλό (δεν έχω ξυπνήσει ακόμα). Ορισμένες τις έχω ξαναναφέρει και στο παρελθόν:
  • Hustle (αγγλική)
  • Life on Mars (αγγλική)
  • Wallander (αγγλο-σουηδο-γερμανο-αμερικανική)
  • The Borgias (καναδο-ιρλανδο-ουγγρική)
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Μπράβο, το Borgias το έχω δει. Πολύ καλογυρισμένο και...πολύ ίντριγκα :)
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Πριν λίγες μέρες τελείωσε ο πρώτος κύκλος της σειράς, ο οποίος είναι εξαιρετικός. Τελικά είναι ριμέικ δανέζικης σειράς, γι'αυτό και το τόσο σκοτεινό και ιδιαίτερο κλίμα.
Καιρό είχα να παρακολουθήσω σειρά που να με "τραβήξει" τόσο.

Αν είστε φανς του είδους, δώστε του μια ευκαιρία. Πραγματικά αξίζει.
Ιωάννα, τη σειρά "χαρά αγνοείται" δεν την έβλεπα. Έψαξα όμως το στόρι και δεν είναι το ίδιο. Η ξένη σειρά που βασίζεται είναι ισπανική και όχι δανέζικη.
Επίσης, το "the killing" ξεκινά με το γεγονός ότι η αστυνομία βρίσκει το πτώμα της νεαρής και οι γονείς της δεν έχουν ιδέα. Από εκεί αρχίζουν όλα, προσπαθώντας να εξιχνιάσουν το έγκλημα.
λοιπον, αφου τελειωσα με το how i met your mother, ειπα να κατεβασω να δω το killing..ειναι πολυ ατμοσφαιρικο, σκοτεινο οσο πρεπει,με ωραιες ερμηνειες..εχω δει 4 επεισοδια μεχρι στιγμης, ΑΛΛΑ οι ομοιοτητες με το Χαρα αγνοειται ειναι μεγαλες..περιμενω να δω αν θα καταληξει στο ιδιο σημειο..

αννυ, πες μου αν στα 13 επεισοδια τελειωνει το στορυ ή αν αφηνει ανοιχτα θεματα για επομενη σεζον, γιατι κοιταξα στο epguide και δεν ειδα προγραμματισμενη επομενη σεζον της σειρας..
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
λοιπον, αφου τελειωσα με το how i met your mother, ειπα να κατεβασω να δω το killing..ειναι πολυ ατμοσφαιρικο, σκοτεινο οσο πρεπει,με ωραιες ερμηνειες..εχω δει 4 επεισοδια μεχρι στιγμης, ΑΛΛΑ οι ομοιοτητες με το Χαρα αγνοειται ειναι μεγαλες..περιμενω να δω αν θα καταληξει στο ιδιο σημειο..

αννυ, πες μου αν στα 13 επεισοδια τελειωνει το στορυ ή αν αφηνει ανοιχτα θεματα για επομενη σεζον, γιατι κοιταξα στο epguide και δεν ειδα προγραμματισμενη επομενη σεζον της σειρας..
Ιωάννα, δεν πρέπει να σου πω τί γίνεται και αν τελειώνει ή όχι γιατί θα χάσεις όλο το σασπένς.
Όσο για το αν θα υπάρξει επόμενη σεζόν ή όχι, αν δεν το ψάξεις εν τω μεταξύ μόνη σου, θα σου πω αφού δεις όλα τα επεισόδια. ;)

Τέλος, για τις ομοιότητες με το Χαρά αγνοείται, επειδή δεν το έχω δει δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη. Το βασικό στόρι όμως, δεν ξεκινά το ίδιο.
Άρα, στο τέλος των επεισοδίων του Killing περιμένω κι εγώ να μου πεις αν τελικά έχουν ή όχι σχέση οι δύο σειρές.:D
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.398
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom