Αμερικάνικες και άλλες ξένες σειρές!!

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Ιωάννα, δεν πρέπει να σου πω τί γίνεται και αν τελειώνει ή όχι γιατί θα χάσεις όλο το σασπένς.
Όσο για το αν θα υπάρξει επόμενη σεζόν ή όχι, αν δεν το ψάξεις εν τω μεταξύ μόνη σου, θα σου πω αφού δεις όλα τα επεισόδια. ;)

Τέλος, για τις ομοιότητες με το Χαρά αγνοείται, επειδή δεν το έχω δει δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη. Το βασικό στόρι όμως, δεν ξεκινά το ίδιο.
Άρα, στο τέλος των επεισοδίων του Killing περιμένω κι εγώ να μου πεις αν τελικά έχουν ή όχι σχέση οι δύο σειρές.:D

αννυ, help!!τελειωσα τα 13 επεισοδια..και τωρα τι??

αααα..με το χαρα αγνοειται ειχε πολλα κοινα, παρα πολλα..η οπτικη τους ηταν η ιδια, εστιαζαν και τα 2 πολυ στην οικογενεια, το πως επηρεαστηκε απο το γεγονος..ακομη και η σειρα των υποπτων ηταν κοινη μεχρι ενα σημειο..στα 3-4 τελευταια επεισοδια διαφοροποιηθηκε ομως (ευτυχως για μενα:clap:)!
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.792
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
αννυ, help!!τελειωσα τα 13 επεισοδια..και τωρα τι??

αααα..με το χαρα αγνοειται ειχε πολλα κοινα, παρα πολλα..η οπτικη τους ηταν η ιδια, εστιαζαν και τα 2 πολυ στην οικογενεια, το πως επηρεαστηκε απο το γεγονος..ακομη και η σειρα των υποπτων ηταν κοινη μεχρι ενα σημειο..στα 3-4 τελευταια επεισοδια διαφοροποιηθηκε ομως (ευτυχως για μενα:clap:)!

Επειδή η απάντησή μου θα περιλαμβάνει spoiler για όσους δεν το έχουν δει, έχεις πμ. :D
 

the Lycan

Member
Μηνύματα
215
Likes
90
Επόμενο Ταξίδι
Βοστώνη...10 και σήμερα..
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτία
αρχισα να βλεπω τη σειρα The wire, αστυνομικη, καλογυρισμενη, σου κραταει το ενδιαφερον αν και στην αρχη ηταν λιγο αργη

The Wire (TV Series 2002–2008) - IMDb
αυτή μου την έχουν προτείνει κι εμένα και μου έχουν πει πολύ καλά λόγια αλλά δεν την έχω πετύχει πουθενά ακόμα!!! αυτή την εποχή έχω κολλήσει με criminal minds!!!!
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.792
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Υπομονή, ξεκινάνε σε 15-20 μέρες Boardwalk Empire, Dexter, πιο μετά Big Bang Theory....
Για τα δύο πρώτα στήνουμε καραούλι. Το τρίτο μάλλον είμαι από τους λίγους που δε μου αρέσει το χιούμορ του.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.839
Likes
18.909
Για τα δύο πρώτα στήνουμε καραούλι. Το τρίτο μάλλον είμαι από τους λίγους που δε μου αρέσει το χιούμορ του.
Δεν έχεις βρεθεί σε περιβάλλον με φύτουλες, γι'αυτό ίσως δε σου λέει κάτι. Δυστυχώς για εμάς τελειώνει και το Entourage...Ari Gold, από τους καλύτερους χαρακτήρες στη TV, ever..

 
Last edited by a moderator:

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.792
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Δεν έχεις βρεθεί σε περιβάλλον με φύτουλες, γι'αυτό ίσως δε σου λέει κάτι. Δυστυχώς για εμάς τελειώνει και το Entourage...Ari Gold, από τους καλύτερους χαρακτήρες στη TV, ever..

Δεν ξέρω για ποιό λόγο, αλλά στο Entourage δεν είχαμε δώσει ευκαιρία.
Μου το είχαν προτείνει στο παρελθόν, αλλά με αφορμή το σχόλιό σου, έπεισα τον καλό μου να το ξεκινήσουμε.
Ομολογώ ότι με κέρδισε από τα πρώτα επεισόδια. Φτάσαμε ήδη στον 4ο κύκλο (έχουμε μέλλον μπροστά μας και ελπίζω να συνεχίζει να είναι καλό μέχρι και τον 8ο).

Kαι φυσικά .....ο Ari Gold είναι "όλα τα λεφτά".
Απίστευτος χαρακτήρας. Δηλώνω φαν του. :D
Είχε να μου αρέσει τόσο χαρακτήρας από την εποχή του Boston Legal και το δίδυμο Alan Shore & Denny Crane.

Όσο για τους φύτουλες που λες, ναι, δεν είχα ποτέ κανέναν στο περιβάλλον μου. Αλλά, λες να φταίει μόνο αυτό που δε βρίσκω καθόλου μα καθόλου αστεία τη σειρά?
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
ουτε εμενα μου αρεσει το big bang theory..:roll:

πηγα να δω το comunity (που προτεινε πιο πανω ο fitziano και ειχε και καλες κριτικες στο IMDb) αλλα δεν μου αρεσε ΚΑΘΟΛΟΥ!

ετσι, ξεκινησα το castle και εχω κολλησει..

ειδα και τα 2 πρωτα επεισοδια της νεας σεζον του how i met..δεν τρελαθηκα γμτ..

επισης, κατεβασα το πρωτο επεισοδιο του ringer (καινουργια σειρα) αλλα δεν το χω δει ακομη!

και διαβασα και κατι ιδιαιτερα ευχαριστα νεα..ο kiefer επιστρεφει στις μικρες οθονες με νεα σειρα, απο τους δημιουργους του heroes που θα λεγεται touch!!
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.839
Likes
18.909
Δεν ξέρω για ποιό λόγο, αλλά στο Entourage δεν είχαμε δώσει ευκαιρία.
Μου το είχαν προτείνει στο παρελθόν, αλλά με αφορμή το σχόλιό σου, έπεισα τον καλό μου να το ξεκινήσουμε.
Ομολογώ ότι με κέρδισε από τα πρώτα επεισόδια. Φτάσαμε ήδη στον 4ο κύκλο (έχουμε μέλλον μπροστά μας και ελπίζω να συνεχίζει να είναι καλό μέχρι και τον 8ο).

Kαι φυσικά .....ο Ari Gold είναι "όλα τα λεφτά".
Απίστευτος χαρακτήρας. Δηλώνω φαν του. :D
Είχε να μου αρέσει τόσο χαρακτήρας από την εποχή του Boston Legal και το δίδυμο Alan Shore & Denny Crane.

Όσο για τους φύτουλες που λες, ναι, δεν είχα ποτέ κανέναν στο περιβάλλον μου. Αλλά, λες να φταίει μόνο αυτό που δε βρίσκω καθόλου μα καθόλου αστεία τη σειρά?
Ari Gold = θεός. Η σειρά βέβαια είναι πιο "αντρική", εκεί είναι το κοινό της, αλλά χαίρομαι που σου αρέσει (εντάξει και ο Johnny Drama δε παίζεται έτσι?). Δυστυχώς όμως, σιγά σιγά ξεφτίζει, όλα τα καλά τελειώνουν άλλωστε, ο Ari όμως τα σπάει παντού και πάντα. Αν κάτσεις να δεις ατάκες του συγκεντρωμένες στο youtube θα πέσεις κάτω απ'τα γέλια. Θα γίνει και ταινία το Entourage αν δε το ξέρεις.

Για το Big Bang Theory, θέλει ίσως πιο ειδικό κοινό η σειρά...κι εκεί όμως έχει έναν χαρακτήρα απίστευτο, Sheldon Cooper (aka Jim Parsons, νικητής 2 βραβείων Emmy). Χωρίς αυτόν η σειρά δε στέκεται, αν αντέχεις να δεις όμως, μιλάμε για τον χαρακτήρα...
 

nenena

Member
Μηνύματα
979
Likes
154
Επόμενο Ταξίδι
αναζητείται
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Επιστρέφει ο kiefer??? Αν δεν έχει άμεση επικοινωνία με τον πρόεδρο της Αμερικής δεν τον θέλω!
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Επιστρέφει ο kiefer??? Αν δεν έχει άμεση επικοινωνία με τον πρόεδρο της Αμερικής δεν τον θέλω!
εγω παλι τον θελω οπως και να ναι!!:clap:
τον ειδα στο Μelancholia και πραγματικα μου χε λειψει!

το στορυ θα ειναι, αν θυμαμαι καλα, κατι τυπου πατερας μικρου παιδιου το οποιο εχει υπερφυσικες ικανοτητες ή κατι αναλογο τελοσπαντων..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.298
Μηνύματα
887.171
Μέλη
38.966
Νεότερο μέλος
christinalovari@y

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom