Αμερικάνικες και άλλες ξένες σειρές!!

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Εμένα με έχει δυσκολέψει ο μικρός στην παρακολούθηση σειρών κι έτσι φέτος απλώς δεν παρακολουθώ τίποτα.

Το GoT το έχω αφήσει να το δω ολοκληρωμένο.
Να φανταστείτε ακόμα δεν έχω δει τους Tudors και το Breaking Bad που είχα αρχίσει κάποτε.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.791
Likes
18.346
Μετά το Entourage, δε μπορούμε να ασχοληθούμε με άλλες γκόμενες σε σειρές...ιδίως στο Game of Thrones, κάτι προσφωνήσεις με δεσποσύνες, Sir κτλ μας ξενερώνουν....(για 16χρονα που ακούνε Manowar ίσως :D).

Αγαπάμε Hank Moody. Τέλος. Και για έναν πολύ ειδικό λόγο..
 

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.136
Ταξίδι-Όνειρο
Whole Africa,Cuba
Μετά το Entourage, δε μπορούμε να ασχοληθούμε με άλλες γκόμενες σε σειρές...ιδίως στο Game of Thrones, κάτι προσφωνήσεις με δεσποσύνες, Sir κτλ μας ξενερώνουν....(για 16χρονα που ακούνε Manowar ίσως :D).
Ή δεν έχεις δει ούτε ένα επεισόδιο ή είσαι ξενέρωτος...:bleh:

Πάντως η αλήθεια είναι οτι καλύτερα όσον αφορά το GOT τα επεισόδια να βλέποντα σχετικά μαζεμένα νομίζω γιατί υπάρχουν πολλοί χαρακτήρες και χάνεσαι λιγάκι...

My favourite...κυνικότατες ατάκες από Tyrion Lannister (The Imp).
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.791
Likes
18.346
Φυσικά και έχω δει (και βλέπω) αλλά σπαθιά, δράκοι, βασιλιάδες κτλ δεν είναι του γούστου μου πια...πες με ξενέρωτο, αλλά προτιμώ πιο real life καταστάσεις...:D
 

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.136
Ταξίδι-Όνειρο
Whole Africa,Cuba
Φυσικά και έχω δει (και βλέπω) αλλά σπαθιά, δράκοι, βασιλιάδες κτλ δεν είναι του γούστου μου πια...πες με ξενέρωτο, αλλά προτιμώ πιο real life καταστάσεις...:D
Η αλήθεια είναι όταν μεγαλώνει ο άνθρωπος παραξενεύει...:bleh:

Η σειρά πάντως αντικειμενικά είναι πολύ καλά γυρισμένη, από εικόνα, μουσική, επιλογή ρόλων και δεν ξετυλίγεται σε καμία περίπτωση σαν μεσαιωνικό παραμύθι...
Τώρα για άλλο κομμάτι (αν οι πρωταγωνίστριες είναι ξενέρωτες ή όχι) έχω πολλά και ισχυρά επιχειρήματα αλλά δε βρίσκω λεξιλόγιο που θα μου επιτρέψει να εκφραστώ χωρίς να αυτομπαναριστώ...:bleh:
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.791
Likes
18.346
Αν μιλάς για τη σκηνή στη πρώτη σεζόν όπου παίζει (να το πω κομψά) αιμομιξία και σκύψιμο (γκούχου γκούχου), ήταν πράγματι καλή :D Έχει η βασίλισσα κάτι το διεστραμμένο σέξυ....καμιά άλλη δε μου έκανε καν κλικ, σόρρυ. Χωρίς τον νάνο, η σειρά θα ήταν μισή...όλο σερ, μαιλέιντι και πανοπλίες για παιδιά. Εγώ ξενέρωσα λίγο στη 2η σαιζόν...
 

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.136
Ταξίδι-Όνειρο
Whole Africa,Cuba
Αν μιλάς για τη σκηνή στη πρώτη σεζόν όπου παίζει (να το πω κομψά) αιμομιξία και σκύψιμο (γκούχου γκούχου), ήταν πράγματι καλή :D Έχει η βασίλισσα κάτι το διεστραμμένο σέξυ....καμιά άλλη δε μου έκανε καν κλικ, σόρρυ. Χωρίς τον νάνο, η σειρά θα ήταν μισή...όλο σερ, μαιλέιντι και πανοπλίες για παιδιά. Εγώ ξενέρωσα λίγο στη 2η σαιζόν...

Αλλά και f..., c..., d...να τα λέμε κι αυτά...:bleh:

Άσε που νομίζω οτι για παιδιά ειδικά δεν ενδείκνυται κιόλας.
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.675
Likes
16.428
Αν μιλάς για τη σκηνή στη πρώτη σεζόν όπου παίζει (να το πω κομψά) αιμομιξία και σκύψιμο (γκούχου γκούχου), ήταν πράγματι καλή :D Έχει η βασίλισσα κάτι το διεστραμμένο σέξυ....καμιά άλλη δε μου έκανε καν κλικ, σόρρυ. Χωρίς τον νάνο, η σειρά θα ήταν μισή...όλο σερ, μαιλέιντι και πανοπλίες για παιδιά. Εγώ ξενέρωσα λίγο στη 2η σαιζόν...
Κατά τα άλλα δεν τη βλέπεις ....:bleh:
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
GTS, μου φαίνεται πως μόνο εγώ σε καταλαβαίνω και συμπάσχω για το GOT.

Και νέα ενδιαφέρουσα (προς το παρόν) σειρούλα:
Τις τελευταίες ημέρες βλέπουμε το "The Americans"

Υπόθεση:
Βρισκόμαστε στις ΗΠΑ στα '80's. Ρώσοι πράκτορες ειδικής μονάδας της KGB, ζουν ως αμερικανοί κοινοί θνητοί πολίτες και αναλαμβάνουν διάφορες αποστολές.
Κεντρικοί ήρωες ένα ζευγάρι με παιδιά οι οποίοι εμφανίζονται ως υπάλληλοι ταξιδιωτικού γραφείου, αλλά μόνο αυτό δεν είναι.
 

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.136
Ταξίδι-Όνειρο
Whole Africa,Cuba
Δεν είπα αυτό :D Απλά με ξενέρωσε λίγο μωρέ (καλά τα λέει η Nedeljia, μεγάλωσα για επικά παραμυθάκια).
Παρεξήγηση...η Nedelja λέει: GTS μεγάλωσε=πραγματικότητα
GOΤ, επικό παραμυθάκι = πραγματικότητα NOT!

GTS, μου φαίνεται πως μόνο εγώ σε καταλαβαίνω και συμπάσχω για το GOT.
Ε όχι κι εσύ ρε anny...μα εσύ;εσύ κι εγώ; γίνεται εμείς να διαφωνούμε σε τόσο σημαντικό θέμα...:roll:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.207
Μηνύματα
883.790
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom