Αμερικάνικες και άλλες ξένες σειρές!!

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Θεμα για βρετανικες σειρες δεν εχουμε;
Εχουν αναφερθει το Black mirror, Luther και το Downton Abbey φανταζομαι. Με το τελευταιο εχω εθιστει (υπερπαραγωγη βλεπετε!μεγαλο κολλημα), και τα αλλα δυο πολυ καλα.
Στο παρόν θέμα έχουν αναφερθεί κάποιες βρετανικές σειρές. Σίγουρα έχω αναφέρει 3-4 παλαιότερα. Κάνε μια αναζήτηση μέσα στο θέμα με τις λέξεις "αγγλική" και "βρετανική" και κάτι θα βρεις.
 

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.136
Ταξίδι-Όνειρο
Whole Africa,Cuba
Και το Σέρλοκ που εκθειάσαμε πρόσφατα είναι παραγωγή BBC.
Και με επηρεάσατε κι εμένα και περνάω τις τελευταίες μέρες παρέα με Sherlock Holmes και Dr. Watson...
O SH απίστευτος τύπος και καταπληκτική η επιλογή του ηθοποιού...ο Dr.Watson καλός είναι αλλά τον βλέπω και σκέφτομαι τεράστια πατουσάκια...:D
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Για όσους το παρακολουθούν, ξεκίνησε η τρίτη σεζόν του The Borgias. :D
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.791
Likes
18.334
Η τεραστια σειρα που ακουει στο ονομα Breaking Bad ποτε με το καλο?
Απο τις καλυτερες ever (αντε με τις πλαδαροτητες με σπαθακια και δρακους) :)
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Σύμφωνα με το imdb, ξεκινά μέσα Ιουλίου.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.791
Likes
18.334
Το θυμήθηκα με τις ιστορίες με τις επιστολές με το δηλητήριο ricin στις ΗΠΑ...κι ο μέγας Walter White το είχε σκεφτεί για να εξοντώσει τον αντίπαλό του...
 

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Walking Dead μπορει στην αρχη να σου φανει λιγο b αλλα μετα τα σπαει να στο πω ετσι απλα.
Συμφωνώ και επαυξάνω! Όποτε υπάρχει επεισόδιο Walking Dead δεν υπάρχει ζωή. :bleh:
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.791
Likes
18.334
Η αληθεια ειναι οτι ο τριτος κυκλος ηταν πολυ καλος...

Και τωρα μας εχει μεινει μονο ο ξανθος νανος....που ναι ενα Entourage (που ναι τα χρονια :))
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Συμφωνώ και επαυξάνω! Όποτε υπάρχει επεισόδιο Walking Dead δεν υπάρχει ζωή. :bleh:
Εγω παιζω το παιχνίδι στο πισι που είναι βασισμενο στη σειρά..μουχει μείνει το φινάλε και είναι σαν ταινία που καθοριζεις εσυ τι θα γίνει.. Είναι φοβερό! Μου φαίνεται θα αρχισω να βλέπω και τη σειρά!
 

Otokodate

Member
Μηνύματα
90
Likes
89
Στο παρόν θέμα έχουν αναφερθεί κάποιες βρετανικές σειρές. Σίγουρα έχω αναφέρει 3-4 παλαιότερα. Κάνε μια αναζήτηση μέσα στο θέμα με τις λέξεις "αγγλική" και "βρετανική" και κάτι θα βρεις.
Μήπως το θέμα να μετονομαστεί σε: "Αγγλόφωνες σειρές" για να μην μπερδεύεται ο κόσμος;;


Εγώ παρακολουθώ κάθε βδομάδα από ένα επεισοδιάκι απ'τα... Game of thrones και Parks and recreation.

Επίσης, είχα κάποτε αρχίσει και τα the good wife και switched at birth που καλά τα πάνε μέχρι εκεί που τα έχω φτάσει (σχεδόν στα μέσα της πρώτης σεζόν και στα δυο) αλλά νομίζω πως είναι αρκετά νωρίς για να τα κρίνω.

Όπως και να'χει εγώ θα πρότεινα τέσσερις σειρές σε κάποιον που θέλει να δει πραγματικά ωραίες σειρές... OZ, The Wire, Curb your enthusiasm και Star Trek: Deep space 9. Απο'κει και πέρα υπάρχουν πολλές ωραίες σειρές anime αλλά δεν ταιριάζει να αναφερθώ σ'αυτές στο συγκεκριμένο θέμα.
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Μήπως το θέμα να μετονομαστεί σε: "Αγγλόφωνες σειρές" για να μην μπερδεύεται ο κόσμος;;
Η πλειοψηφία των σειρών που αναφέρονται είναι πράγματι αμερικάνικες και με αυτό το χαρακτηριστικό ξεκίνησε το παρόν θέμα.

Ανάμεσά τους στην πορεία συζητήθηκαν βρετανικές και καναδικές αγγλόφωνες παραγωγές, αλλά παράλληλα, έχουν αναφερθεί και κάποιες γαλλόφωνες και σκανδιναβικές σειρές.

Άρα, ούτε αυτός ο τίτλος θα ήταν ορθός.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.762
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom