Αμερικάνικες και άλλες ξένες σειρές!!

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Στις οθόνες μας είναι ήδη και η 5η σεζόν του "Nurse Jackie" :D
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Και νέα ενδιαφέρουσα (προς το παρόν) σειρούλα:
Τις τελευταίες ημέρες βλέπουμε το "The Americans"

Υπόθεση:
Βρισκόμαστε στις ΗΠΑ στα '80's. Ρώσοι πράκτορες ειδικής μονάδας της KGB, ζουν ως αμερικανοί κοινοί θνητοί πολίτες και αναλαμβάνουν διάφορες αποστολές.
Κεντρικοί ήρωες ένα ζευγάρι με παιδιά οι οποίοι εμφανίζονται ως υπάλληλοι ταξιδιωτικού γραφείου, αλλά μόνο αυτό δεν είναι.
Επανέρχομαι με τις τελικές εντυπώσεις για το "The Americans" .
Ο πρώτος κύκλος τελείωσε και μας κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον σε όλη τη διάρκειά του. Το είδαμε πολύ ευχάριστα.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.234
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Εμείς ξεκινήσαμε το Arrow που είναι βασισμένο στον χαρακτήρα των κόμικ της DC, Green Arrow. Δεν με είχε τραβήξει ποτέ ιδιαίτερα ο χαρακτήρας αυτός αλλά η σειρά βλέπεται ευχάριστα.
 

filippia

Member
Μηνύματα
356
Likes
372
Επόμενο Ταξίδι
Μπρατισλάβα-Βιέννη-Τσεχία
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Εγώ ξεκίνησα πρόσφατα να βλέπω το Homeland, είμαι στο 8ο επεισόδιο του 1ου κύκλου και μου αρέσει αρκετά. Κολλάς και θες να δεις τί θα γίνει. Ίσως έχει αναφερθεί και σε προηγούμενα ποστ η υπόθεση αλλά για να πω την αλήθεια δεν έχω διαβάσει και τις 48 σελίδες :oops:. Έχει κάποια κλασικά αμερικάνικα κλισέ (Ιράκ-στρατιώτες-CIA κλπ) αλλά είναι αρκετά ενδιαφέρον.
Πέρσυ έβλεπα ένα ισπανικό (μιας και αναφέρθηκαν και άλλης εθνικότητας σειρές), το Internado-Laguna negra, με ένα ιδιωτικό σχολείο που συνέβαιναν περίεργα πράγματα (φόνοι, φαντάσματα) και που όλοι συνδέονταν στο παρελθόν μ'αυτό το σχολείο, απ'τον μεγαλύτερο 70χρονο καθηγητή μέχρι το κοριτσάκι-πρωταγωνίστρια που ήταν 8 χρονών. Τραβηγμένο απ'τα μαλλιά στην υπόθεση αλλά πολύ κολλητικό. Εμένα βέβαια μου άρεσε και η γλώσσα.
 

Doris Polyglotte

New Member
Μηνύματα
3
Likes
2
Μάζευα τις περιπέτειες του Poirot από μία εφημερίδα κάποτε. Ήταν καλογυρισμένο, έπαιζαν καλοί ηθοποιοί και σε μετέφερε νοερά στην Αγγλία εκείνης το εποχής! Ο David Suchet απολαυστικός στον ρόλο του Poirot...
 

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Απόλαυση
 

liopyr

Member
Μηνύματα
322
Likes
627
Πφχ, η μόνιμη υστερία της Ντέμπρα τώρα και σε έκδοση junkie wannabe.
Fatal combo, ελπίζω ο Ντεξ να αναγκαστεί να την σκοτώσει σύντομα!
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
The Fall
Αγγλο-αμερικανική παραγωγή.
Η ιστορία διαδραματίζεται στο Μπέλφαστ, όπου ένας serial-killer έχει βάλει σε μπελάδες τις τοπικές αρχές, οι οποίες καλούν για υποστήριξη τη Metropolitan Police Superitendent Stella Gibson, την οποία υποδύεται η Gillian Anderson, η γνωστή σε όλους μας Scully από το X-Files.

Οι ρυθμοί αργοί, ο serial killer και η ζωή του γνωστά στο θεατή από την αρχή και ο χαρακτήρας της πρωταγωνίστριας αστυνομικού ιδιαίτερα ψυχρός και σκληρός.

Εχουμε δει τρια επεισόδια και μας αρέσει, παρόλο που σε κάποια σημεία πιστεύουμε ότι προσπαθεί να μιμηθεί το Killing.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Παντως το The Americans πολυ ωραιο. Νομιζω εσυ δεν το ειχες γραψει;
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Είχα δει δύο επεισόδια πριν πολύ καιρό, αλλά δε με "τράβηξε" για να τη συνεχίσω.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.207
Μηνύματα
883.789
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom