Αμερικάνικες και άλλες ξένες σειρές!!

GTS

Member
Μηνύματα
6.782
Likes
18.174
The Killing (Forbrydelsen), δανέζικη αστυνομική σειρά. Τέσσερα επεισόδια έχω δει, είναι απλά εθιστική. Φέρτε στικάκι :icon_biggrin:
 

XristinaK

Member
Μηνύματα
624
Likes
1.296
Ταξίδι-Όνειρο
Όπου "χορεύει" το Β.Σέλας
Α, μόλις θυμήθηκα και το Borgen (thanx, GTS). Αν θυμηθώ σε ποιο επεισόδιο έχω μείνει θα το ξαναψάξω. Και το Killing στα υπόψιν, με αγγλικούς υπότιτλους, εννοείται!
 

filippia

Member
Μηνύματα
356
Likes
372
Επόμενο Ταξίδι
Μπρατισλάβα-Βιέννη-Τσεχία
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Ωχ, τώρα θα δω το χθεσινοβραδινό επεισόδιο..Δραματικό???Το πρώτο μισό της σεζόν ήταν εντελώς απαράδεκτο, θα συμφωνήσω. Έλεγα να πάψω να βλέπω τη σειρά, τη σώσανε όντως στα τελευταία επεισόδια..για να δούμε και το φινάλε...
Όντως καλό το τέλος από άποψη αγωνίας και ανατροπής αλλά πραγματικά στενάχωρο. Αναρωτιέμαι πώς θα είναι ο 4ος κύκλος!:icon_sad:
 
Μηνύματα
626
Likes
144
Επόμενο Ταξίδι
Μπαλί
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη & Ισλανδία!!!
Sons Of Anarchy!
Η αγαπημένη μου σειρά, με υπέροχη και συνεχή ανατρεπτική πλοκή, υπέροχο cast και άκρως καλογυρισμένο και... εθιστικό!
Το προτείνω ανεπιφύλακτα! [αν δεν σας αρέσει στην αρχή, δώστε του μία ακόμα ευκαιρία, αξίζει! ;)]
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Τέλος και το Breaking Bad. Για μένα η καλύτερη σειρά στην ιστορία της τηλεόρασης. Ό,τι και να πούμε είναι λίγο. Από τις φορές που εύχεσαι να πάθεις αμνησία ώστε να την ξαναδείς.
Και ναι, πήραμε την απόφαση και το ξεκινήσαμε για τρίτη φορά. Από το δεύτερο κύκλο γιατί τον πρώτο τον είχαμε δει.
Και όχι μόνο το ξεκινήσαμε, το τελειώσαμε κιόλας. Είδαμε όλα τα επεισόδια μαζεμένα μέσα στο Δεκέμβριο.
Δεν ξέρω αν ήταν η καλύτερη σειρά στην ιστορία της τηλεόρασης, αλλά σίγουρα ήταν μια εξαιρετική σειρά με καλή σκηνοθεσία, καλές ερμηνείες και πολυδιάστατους χαρακτήρες.
Και στην κατηγορία σειρών που θέλεις οπωσδήποτε να δεις άμεσα το επόμενο επεισόδιο.

ΥΓ. Πείτε μου, τη γυναίκα του μόνο εγώ ήθελα να τη χαστουκίσω πολλάκις? :icon_twisted:
@Nedelja άνετα τη βάζω πλάι στις υπόλοιπες σπαστικές που κατά καιρούς έχουμε συζητήσει και σίγουρα διεκδικεί μια από τις πρώτες θέσεις. :D
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.782
Likes
18.174
Anny, να δεις το The Killing (το δανέζικο). Αξίζει πολύ και είναι κάτι διαφορετικό από τις κλασσικές αμερικάνικες σε ύφος, διαλόγους κτλ.
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Anny, να δεις το The Killing (το δανέζικο). Αξίζει πολύ και είναι κάτι διαφορετικό από τις κλασσικές αμερικάνικες σε ύφος, διαλόγους κτλ.
Εχω δει το αμερικάνικο και αποσπάσματα από τον πρώτο κύκλο του δανέζικου (τα οποία ήταν ολόιδια με το αμερικάνικο), οπότε παρόλο που είμαι σίγουρη ότι θα είναι πολύ καλό, δεν μπορώ να το δω.
Γενικά είμαι φαν των σκανδιναβικών σειρών και ταινιών εδώ και χρόνια.

Και επί τη ευκαιρία, ας πω εντυπώσεις και από μια άλλη σκανδιναβική σειρά, αν και είχα σκοπό να γράψω σχετικά, αφού δω και το τελευταίο επεισόδιο.
Bron/Broen δηλαδή Η Γέφυρα. Δανο-σουηδική συμπαραγωγή.
Υπάρχει και αμερικάνικο ριμέικ με τίτλο "Bridge"

Από το αμερικάνικο είχαμε δει δύο ή τρία επεισόδια, δε μας άρεσε και το κόψαμε.
Το σκανδιναβικό είναι καλό. Το αστυνομικό στόρυ δεν είναι τίποτα το φοβερό, αλλά οι χαρακτήρες είναι ο λόγος που κάνουν τη συγκεκριμένη σειρά καλή. Η σουηδέζα ηθοποιός είναι κλάσεις ανώτερη από την αμερικάνα και η απόδοση του ιδιαίτερου χαρακτήρα της ντεντέκτιβ είναι όλα τα λεφτά.
 

chris or

Member
Μηνύματα
176
Likes
81
Επόμενο Ταξίδι
Όσλο
Ταξίδι-Όνειρο
Πεκίνο,Λαπώνια,Μάλτα
εχωντας τρελειωσει το Breaking bad Και χωρις να εχω τρελαθει με ολοκληρη την σειρα,εχετε κατι αλλο να κου προτεινετε?κατι με μυστηριο και δολοπλοκια αν γινετε!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.785
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom