Αμερικάνικες και άλλες ξένες σειρές!!

bloody mary

Member
Μηνύματα
527
Likes
42
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αμαζόνιος
Κάντε ότι και εγώ. Βάλτε τον και εκείνον στο παιχνίδι. Τώρα μαλλιοτραβιόμαστε για το ποιός θα κάτσει περισσότερο.
Στο τέλος θα βάλω και τα παιδιά για να μην γκρινιάζουνε :haha::haha:
Αν δείτε κανένα μύνημα: άσηγάηγόσδηβγιδζγφαιογφβ τότε να ξέρετε ότι είναι η μικρή μου :haha:
 

Narcissa

Member
Μηνύματα
54
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
Who knows?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
CSI LAS VEGAS!!!!Φυσικα!Ειναι τελειο ανεπαναληπτο!!!Ειμαι φανατικη και δεν εχω χασει επισοδειο!!!Αν και στην Ελλαδα ειμαστε μονο στον 7ο κυκλο ενω στην Αμερικη παιζεται ο 9ος!!Εγω τα προμηθευομαι σε DVD και τα απολαμβανω χωρις διαφημισεις!!Και τα αλλα 2 CSI NY κ MAIMY,καλα ειναι αλλα εγω μενω στην ομαδα του Grissom με τον Greg Sanders!!!!!!
 

stellina

Member
Μηνύματα
96
Likes
36
Επόμενο Ταξίδι
Εκουαδορ
Ονειρεμένο Ταξίδι
παντού
Και τα δύο είναι συμπαθητικούλια.
Το Castle έχει να κάνει με αστυνομικές υποθέσεις στις οποίες βοηθά ένας συγγραφέας αστυνομικών μυθιστορημάτων. Ξεχωρίζει κάπως από τις αντίστοιχες σειρές επειδή έχει καλύτερο χιούμορ.
Το Lie to me είναι πιο "σοβαρό". Μια υπηρεσία με προϊστάμενο τον Tim Roth (αυτός κρατά τη σειρά), αναλαμβάνει υποθέσεις στις οποίες μελετώντας τον τρόπο επικοινωνίας των εμπλεκόμενων βγάζει συμπεράσματα για το ποιός λέει αλήθεια και ποιός όχι, έτσι ώστε να βαδίσουν προς τη σωστή λύση τους.

Ευχαριστώ πολύ! για να δουμε, θα αποκτήσουμε νεα κολλήματα?:clap:
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.825
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Δηλαδή κανένας άλλος δε βλέπει "Big Bang Theory"?
 

mpiftex

Member
Μηνύματα
892
Likes
265
Ονειρεμένο Ταξίδι
παντού για πάντα
Δηλαδή κανένας άλλος δε βλέπει "Big Bang Theory"?
Φυσικά! Κάθε Δευτέρα βράδυ, πριν το How I Met Your Mother και το Two and a half Men! :D
Την Τετάρτη που μας πέρασε ήταν και το τελευταίο επεισόδιο Scrubs...
 

SkullFlower

Member
Μηνύματα
518
Likes
97
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona- Perpignan
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru
the big bang theory απο τις καλύτερες κωμικές σειρές που έχω δει (αν όχι η καλύτερη)!

όχι ελλάδα δεν το δείχνει άλλα μπορείς πολύ εύκολα να βρείς τα επεισόδια στο νετ.

Πέρα απο tbbt παρακολουθώ lost, heroes, prison break, how i met yor mother, southpark.Αυτά...
 

skiouros82

Member
Μηνύματα
727
Likes
53
Επόμενο Ταξίδι
μας τσάκισε ο covid
Ονειρεμένο Ταξίδι
japan me cherry blossom
εδω να προσθεσω και τον Mr.bean που τωρα τελευταια βρηκα πολλα επεισοδια μαζι και θεωρω κορυφαιο το επεισοδιο στην εκκλησια(οσοι εχουν δει καταλαβαινουν τι εννοω)!!
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ονειρεμένο Ταξίδι
γύρος του κόσμου
Φαίνεται ότι το Big Bang Theory μόνο σε εμένα δεν αρέσει.

Άντεξα ένα τέταρτο και μετά το έκλεισα.
 

mpiftex

Member
Μηνύματα
892
Likes
265
Ονειρεμένο Ταξίδι
παντού για πάντα
Φαίνεται ότι το Big Bang Theory μόνο σε εμένα δεν αρέσει.
Άντεξα ένα τέταρτο και μετά το έκλεισα.
Εντάξει, δεν γίνεται να αρέσει σε όλους! :) Πάντως είναι δύσκολο μια κωμική σειρά να σε κάνει να κολλήσεις από το πρώτο επεισόδιο που θα δεις. Πρέπει να δεις 2-3, για να καταλάβεις τους χαρακτήρες και τις καταστάσεις. Στη συγκεκριμένη σειρά ίσως είναι λίγο πιο δύσκολο μιας και είναι όλοι οι χαρακτήρες αντί-ήρωες. Με κανέναν δεν μπορείς (και μάλλον δεν θες κι'ολας :p) να ταυτιστείς, σε αντίθεση με άλλες (πιο "εύκολες") σειρές που είναι όλοι οι χαρακτήρες συμπαθητικοί και πετυχημένοι!

Πάντως δεν ξέρω γιατί στην ελληνική tv, αργούν τόσο να φέρουν τις πετυχημένες σειρές. Μάλλον γιατί δεν θέλουν να βάλουν το χέρι στην τσέπη για τα δικαιώματα, κάτι που τολμούν στις γείτονες χώρες (Αλβανία, Τουρκία, Βουλγαρία, ΠΓΔΜ). Στην ελλάδα ακόμη αρκούνται να παίζουν τα Friends, τα οποία φυσικά έφεραν όταν ήδη έφταναν στο τέλος τους στην Αμερική και και αφού τα είχαμε δει ήδη όλα από το internet!
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ονειρεμένο Ταξίδι
γύρος του κόσμου
Εντάξει, δεν γίνεται να αρέσει σε όλους! :) Πάντως είναι δύσκολο μια κωμική σειρά να σε κάνει να κολλήσεις από το πρώτο επεισόδιο που θα δεις. Πρέπει να δεις 2-3, για να καταλάβεις τους χαρακτήρες και τις καταστάσεις. Στη συγκεκριμένη σειρά ίσως είναι λίγο πιο δύσκολο μιας και είναι όλοι οι χαρακτήρες αντί-ήρωες. Με κανέναν δεν μπορείς (και μάλλον δεν θες κι'ολας :p) να ταυτιστείς, σε αντίθεση με άλλες (πιο "εύκολες") σειρές που είναι όλοι οι χαρακτήρες συμπαθητικοί και πετυχημένοι!
Συμφωνώ ότι για να βγάλεις σωστότερα συμπεράσματα για μια σειρά θα πρέπει να βλέπεις 2-3 επεισόδια και μετά να αποφασίζεις. Ομως στη συγκεκριμένη περίπτωση θεωρώ ότι το χιούμορ της σειράς είναι χιούμορ για 15χρονα και απλά δεν ταιριάζει στα γούστα μου.
Εχω καλούς φίλους με τους οποίους γενικά τα γούστα μας ταιριάζουν και τη θεωρούν top σειρά, αλλά εμένα όχι απλώς δε μου είπε τίποτα, αλλά με έκανε και να την κλείσω.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.504
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom