Αμερικάνικες και άλλες ξένες σειρές!!

spor_os

Administrator
Μηνύματα
1.951
Likes
617
Για πείτε τη γνώμη σας για το westworld.
Υπέροχη 1η σεζόν. Ειδικά τα πρώτα 8 επεισόδια.
Για εμένα είναι κρίμα λόγω της απήχησης της σειράς να "αναγκάζεις" σε δεύτερη σεζόν τους δημιουργούς. Αφού είχαν όραμα για μία σεζόν ας το κλείσουν εκεί. Οπότε όχι, τη 2η σεζόν με έχασε.
New Pope κι εγώ με την ελπίδα να είσαι όσο καλό όσο το Young (πολύ έξυπνη η αλλαγή ονόματος)
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Βλέπω το Mindhunter του Ντειβιντ Φίντσερ.
Πολύ καλή σειρά, δεν περίμενα και τίποτα άλλο από Φίντσερ, και είναι του Netflix.

Ακολουθεί την πορεία δύο πρακτόρων του FBI τη δεκαετία του 70, οι οποίοι ήταν ουσιαστικά οι πρωτεργάτες της δημιουργίας προφίλ εγκληματιών, και οι πρώτοι που καθιέρωσαν τον τίτλο "serial killer". Οι συνεντεύξεις που παίρνουν κατά την διάρκεια των επεισοδίων βασίζονται σε πραγματικές συνεντεύξεις (τις οποίες τις έψαξα και βρήκα ανατριχιαστικές λεπτομέρειες, δεν ξέρω αν το συστήνω).

Η σειρά δεν έχει καθόλου δράση μεν, αλλά σε κρατάει σε τρομερή αγωνία, ειδικά στις συνεντεύξεις δε. Οι πρωταγωνιστές άγνωστες φάτσες αλλά πραγματικά συγκλονιστικοί.

Το κακό δυστυχώς είναι ότι η σειρά αν και προοριζόταν για 5 σεζόν, μπαίνει προσωρινά (?) σε πάγο. Δεν ανακοινώθηκαν χαμηλά νούμερα αλλά ότι ο Φίντσερ έχει βαρύ πρόγραμμα λέει, και θέλει να κάνει μια ταινία στο νετφλιξ λέει, και μια άλλη σειρά ταυτόχρονα λέει.
Αν "ξεφορτώσει" ίσως επανέλθει στο πρότζεκτ. Μάααααιστα.
Οπότε μένουμε με τις 2, πολύ καλές όμως, σεζόν.
Συμφωνώ, πολύ καλή σειρά. Εκτός από την υπόθεση, βρήκα τρομερά ενδιαφέρουσα και την απόδοση της εποχής, τόσο ως προς την αισθητική (πχ. ρούχα, τεχνολογία, το κάπνισμα στο αεροπλάνο, δίπλα σε παιδάκια, κτλ), αλλά και και ως προς τη νοοτροπία. Καλή μουσική επίσης.
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.318
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
τρομερά ενδιαφέρουσα και την απόδοση της εποχής
Καλά ναι! Αυτό το έχουν πετύχει τέλεια. Κακώς δεν το ανέφερα, σωστή παρατήρηση. Αυτό με κάπνισμα ειδικά, στο τέλος κάθε επεισοδίου μου έρχεται να ανοίξω το παράθυρο να ξεμυρίσει το σπίτι!
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.631
Λατρεύω grace and frankie κ ειδικά την λιλι τομλιν. Ξεκίνησα προχθές την 4η σεζόν στο νετφλιξ
Η τέταρτη σεζόν δεν μου πολυάρεσε.Αντίθετα η πέμπτη είχε καλύτερους διαλόγους,πράγμα
που με ανάγκασε να το ψάξω και είδα ότι όντως έγινε αλλαγή στους κειμενογράφους.
Κρίμα όμως που η βασική κειμενογράφος απεβίωσε και φαίνεται στο τελευταίο επεισόδιο
που κατά την γνώμη μου είναι χάλια.
Έκτη σεζόν αρκετά βαρετή και αν βγει και έβδομη δεν θα ακολουθήσω.
Νομίζω ότι έκλεισε τον κύκλο της.
Άρχισα την σειρά SCANDAL.
Η πρώτη σεζόν μου θύμισε Ray Donovan,Μέτριο παίξιμο από την βασική πρωταγωνίστρια.
Μου φαίνεται 'λίγη' για τον ρόλο της.
Θα δω και την δεύτερη σεζόν και θα αποφασίσω για την συνέχεια.
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
3.395
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καλιφόρνια-Χαβάη
Η τέταρτη σεζόν δεν μου πολυάρεσε.Αντίθετα η πέμπτη είχε καλύτερους διαλόγους,πράγμα
που με ανάγκασε να το ψάξω και είδα ότι όντως έγινε αλλαγή στους κειμενογράφους.
Κρίμα όμως που η βασική κειμενογράφος απεβίωσε και φαίνεται στο τελευταίο επεισόδιο
που κατά την γνώμη μου είναι χάλια.
Έκτη σεζόν αρκετά βαρετή και αν βγει και έβδομη δεν θα ακολουθήσω.
Νομίζω ότι έκλεισε τον κύκλο της.
Άρχισα την σειρά SCANDAL.
Η πρώτη σεζόν μου θύμισε Ray Donovan,Μέτριο παίξιμο από την βασική πρωταγωνίστρια.
Μου φαίνεται 'λίγη' για τον ρόλο της.
Θα δω και την δεύτερη σεζόν και θα αποφασίσω για την συνέχεια.
Το scandal μάλλον θα το ξεκινήσω σύντομα. Έμαθα επίσης πως το grace & frankie θα πάρει 7η σεζόν, η οποία θα είναι κ η τελευταία του
 

manolism

Member
Μηνύματα
387
Likes
1.770
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Για πείτε τη γνώμη σας για το westworld.
Πολυ καλη σειρα!!! Εαν σου αρεσει η επιστημονικη φαντασια αξιζει να την δεις, εχει αρκετες ανατροπες και σκαλια ανωτερη η σειρα απο την ταινια του 1973, καθως η ιδεα προερχεται απο αυτη την ταινια, βεβαια για το 1973 η ταινια ηταν πολυ μπροστα για την εποχη της. Στην σειρα παιζουν μεγαλα ονοματα οπως Anthony Hopkins, Ed Harris και αλλοι. Βεβαια και χωρις αυτους παλι θα την εβλεπα την σειρα γιατι ειναι καλογυρισμενη.
 

manolism

Member
Μηνύματα
387
Likes
1.770
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Victim Number 8, μικρη ισπανικη σειρα αλλα πολυ καλη, οι ισπανοι εκτος απο τις καλες ταινιες γυρνανε και πολυ καλες σειρες!!
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.631
Το scandal μάλλον θα το ξεκινήσω σύντομα.
Απογοητεύτηκα πλήρως.Δεν έχω ξαναδεί πιο χάλια παίξιμο και κακή σκηνοθεσία.
Σε αντίθεση με το καλό σενάριο/κείμενα.Προσπαθώ να το ξεχάσω γρήγορα.
Έχει κανείς υπ'όψιν του την σειρά GOLIATH ;Είναι σειρά από το Amazon.
Τρεις σεζόν,24 επεισόδια.Θα υπάρχει και 4 σεζόν.
Πες τε άποψη,αν ξέρετε.
 

manolism

Member
Μηνύματα
387
Likes
1.770
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
The Pier, επίσης ισπανική σειρά, πολύ καλή μέχρι στιγμής καθώς έχει τελειώσει ο 1ος κύκλος και αναμένεται ο δεύτερος. Στους πρωταγωνιστες και ο γνωστός μας καθηγητής (Álvaro Morte) από το La casa de papel.
Η υπόθεση έχει ως εξής, μια κορυφαία αρχιτεκτόνισσα ερευνά την αυτοκτονία του άντρα της. Συντετριμμένη από τον θάνατό του, ανακαλύπτει ότι ο σύζυγός της ζούσε διπλή ζωή με μια άλλη γυναίκα. Αναζητώντας την αλήθεια, η πρωταγωνίστρια θα προσεγγίσει φιλικά την άλλη γυναικά με ψεύτικη ταυτότητα, σε μια προσπάθεια να καταλάβει τι πραγματικά συνέβη το βράδυ που ο άντρας της αφαίρεσε τη ζωή του.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.622
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom