Αμερικάνικες και άλλες ξένες σειρές!!

touristgirl

Member
Μηνύματα
26
Likes
81
Με την καραντίνα κατάφερα και τελείωσα
Casa de papel
Grey's anatomy
Big little lies
This is us, υπέροχο για ακόμα μία σεζόν.

Ξεκίνησα Designated survivor αλλά στη 2η σεζόν με κούρασε λίγο, δεν ξέρω αν φτιάχνει πιο μετά και την τελευταία εβδομάδα ανακάλυψα το Workin' Moms που είναι κωμική σειρά με 20λεπτα επεισόδια, πολύ ευχάριστη.

Homeland, The Americans και Walking Dead έχουν μείνει στη μέση και μάλλον πρέπει να τα ξαναπιάσω από την αρχή για να θυμηθώ τι γίνεται..
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.679
Likes
50.537
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ήμουνα νιος και γέρασα! Φυσικά και το τελείωσα, χρόνια πριν :haha:
E πες μας πώς σου φάνηκε!

Το westworld έφτασα με το ζόρι μέχρι το 5ο επεισόδιο, πάρα πολύ αργό για τα γούστα μου.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.793
Likes
18.394
Κοίταξε, είμαι μεγάλος φαν των πειρατικών ταινιών/σειρών, οπότε δεν είμαι τόσο αντικειμενικός. Η πρώτη σαιζόν ήταν κακογυρισμένη/κακό σενάριο/σκηνοθεσία, μέχρι το προτελευταίο της επεισόδιο, όπου απογειώθηκε και έκτοτε γαμούσε. Φοβερή σειρά εν κατακλείδι.
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.077
Likes
2.492
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Δείτε οπωσδήποτε μια Βελγική σειρά στο Νετφλιξ το Into the Night.. Τρομερή περιπέτεια σε αεροπλάνο κυρίως, μόλις 6 επεισόδια το είδα σε μια μερα, καιρό είχα να παρακολουθήσω με αμείωτο ενδιαφέρον σειρά...πολύ κινηματογραφικό
 

AERAS

Member
Μηνύματα
772
Likes
1.122
Δείτε οπωσδήποτε μια Βελγική σειρά στο Νετφλιξ το Into the Night.. Τρομερή περιπέτεια σε αεροπλάνο κυρίως, μόλις 6 επεισόδια το είδα σε μια μερα, καιρό είχα να παρακολουθήσω με αμείωτο ενδιαφέρον σειρά...πολύ κινηματογραφικό
εμένα δεν με εντυπωσίασε τόσο, ήταν καλή ιδέα για αυτό και την ξεκίνησα αλλά σαν να μην την εξέλιξαν όσο θα έπρεπε. Και οι χαρακτήρες κάπως ρηχοί, έγινε μια προσπάθεια με flashback να δώσει κάτι αλλά δεν με κέρδισε. Όχι ότι δεν βλέπετε, αν βγάλει δεύτερη σεζόν με άλλα 6 επεισόδια θα τα δω γνωρίζοντας βέβαια τι να περιμένω.
 

evaT

Member
Μηνύματα
1.572
Likes
12.779
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Τώρα βλέπω το "Mindhunter" του Ντέιβιντ Φίντσερ. Φαίνεται καλή σειρά.
Την ξεκίνησα και γω. Είδα και το 5ο επισόδειο. Καλογυρισμένη ωραίο κόνσεπτ αλλά κάπως επαναλαμβάνεται το σενάριο δεν έχει την ένταση που θα περίμενα από Φίντσερ....Εσύ είδες παρακάτω;
 

el de abajo

Member
Μηνύματα
202
Likes
586
...και προς το τέλος πέφτει και μάλιστα αρκετά παρεκλίνοντας αρκετά από την αρχική λογική του όλου κόνσεπτ....
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.679
Likes
50.537
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Κοίταξε, είμαι μεγάλος φαν των πειρατικών ταινιών/σειρών, οπότε δεν είμαι τόσο αντικειμενικός. Η πρώτη σαιζόν ήταν κακογυρισμένη/κακό σενάριο/σκηνοθεσία, μέχρι το προτελευταίο της επεισόδιο, όπου απογειώθηκε και έκτοτε γαμούσε. Φοβερή σειρά εν κατακλείδι.
Είχε σχετικά κακή πρώτη σαιζόν όντως, μετά ανέβηκε πολύ, διάβασα ότι άλλαξαν την ομάδα των σεναριογράφων . Παρότι κάνουν αναχρονισμους προκειμένου να μπουν στο ίδιο χρονικό κάδρο μορφές που έζησαν σε άλλες δεκαετίες, έχει ιστορικό ενδιαφέρον σε ό,τι αφορά τον τρόπο ζωής και την πολιτική της εποχής. Πολύ προσεγμένα τα εφέ από τον τρίτο κύκλο κι έπειτα, η σκηνή όπου μπαίνουν στην Αβάνα κι έχουν όλα τα κτίσματα στο λιμάνι σωστά (π.χ το κάστρο της Καμπάνια ορθώς δεν εμφανίζεται αφού κατασκευάστηκε μετά την αγγλική εισβολή, σε αντίθεση με το Κάστρο του Άραβα που το δει νουν σωστά χωρίς τις πρόσθετες οχυρώσεις ) με εντυπωσίασε, πολύ μελετημενοι, παρά την υποχρεωτική μυθοπλασία.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.793
Likes
18.394
Πάντως αυτή η δημοκρατία των Πειρατών στο Νασαου υπήρξε ιστορικά! Τα εφέ και οι τοποθεσίες των γυρισμάτων ήταν εντυπωσιακές.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.837
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom