Αμερικάνικες και άλλες ξένες σειρές!!

spirosninja

Member
Μηνύματα
286
Likes
507
προχωρησα λιγο γρηγορα τα επεισοδια ετσι για να δω γνωστες φατσες και ξενερωσα πιο πολυ! ειδα και το τελος.... αστα
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.962
Likes
6.417
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Τελειώσαμε προχτές και τις 3 σεζον του Οζαρκ. Παρά πολύ καλή σειρά....Αντε να βγει η 4η σεζόν τώρα σε 1.5 - 2 χρόνια.

Ξεκινήσαμε την 4η σεζόν του La Casa...

Πριν από το Οζαρκ είδαμε το When they see us. Δεν χωράνε λόγια. Απλά δείτε το.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.687
Likes
50.580
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Πραγματικά.Κάθε επεισόδιο και καλύτερο.
Από την 4η σαιζόν είναι που απογειώνεται. Εξαιρετική αναπαράσταση της ζωής στην ΕΣΣΔ εκτός των άλλων οι δε μουσικές επιλογές της σειράς είναι κορυφαίες, εξαιρετική εητιλα.
 

interted

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
8.197
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ράφτινγκ στον Ουρουμπάμπα
Το Αμέρικανς στα υπ όψην!

Όσο αφορά το Medici, τελείωσα την πρώτη σεζόν και είναι φανταστική. Από το 3ο και μετά, κάθε επεισόδιο και καλύτερο. Πανέξυπνη κορύφωση που δένει όλη την ιστορία της 1ης σεζόν. Το πιο ωραίο είναι ότι οι χαρακτήρες είναι ολοκληρωμένοι και `παιγμένοι' από καλούς ηθοποιούς, τοσο που σου μένουν καρφωμένοι στο μυαλό στο τέλος.

Μόλις είδα το πρώτο επεισόδιο της 2η σεζόν. Το μόνο που έχουν κρατήσει είναι η μουσική των τίτλων τελους. Δεν είναι τελείως απογοητευτικό, αλλά χάνει λίγο σε ρεαλισμό. Όσες ξιφομαχίες και γυμνά στήθη είχε όλη η πρώτη σεζόν, έχει μόνο το πρώτο επεισόδιο. Ίσως όμως του δώσω κανά δύο ακόμα επεισόδια, γιατί και η 1η σεζόν είχε αργήσει να πάρει μπρος.
 

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.101
Είδα ένα ντοκιμαντέρ στο Netflix, The daughters of destiny. Είναι 4 επεισόδια ( σημαντικό για μένα να είναι μικρά) παρακολουθεί την πορεία ενός σχολείου στην Ινδία για τα πιο φτωχά παιδιά που ανήκουν στους untouchables. Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί ξανά.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.687
Likes
50.580
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Είδα ένα ντοκιμαντέρ στο Netflix, The daughters of destiny. Είναι 4 επεισόδια ( σημαντικό για μένα να είναι μικρά) παρακολουθεί την πορεία ενός σχολείου στην Ινδία για τα πιο φτωχά παιδιά που ανήκουν στους untouchables. Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί ξανά.
Ωραία πρόταση, μπράβο!
 

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.101
Le Mante σειρά 5 επεισοδιων στο Νετφλιξ!
Ψυχολογικό αστυνομικό θρίλλερ με μια πάντα υπέροχη Κάρολ Μπουκέ στο ρόλο της σήριαλ Μίλερ Μάντης η οποία διέπραξε απεχθείς φόνους κ πλέον είναι φυλακισμένη όταν ξεκινούν κ πάλι φόνοι με το ίδιο στυλ από κάποιο κινητή της κ την υπόθεση αναλαμβάνει να διελευκανει ο γιος της ο οποίος υπηρετεί στην αστυνομία με προστατευμένη ταυτότητα σχετικά με το παρελθόν του.
Πολύ δυνατή σειρά, ατμοσφαιρική με ωραίες ερμηνείες κ πολλές ανατροπές σε κρατάει σε αγωνία κ το ευρηματικό σενάριο δεν κάνει κοιλιά πουθενά. Τη συνιστώ.
Τώρα ξεκίνησα τον Ψυχίατρο...έχει δέκα επεισόδια αυτό έχουμε καιρό!
Το είδα και εγώ, όντως πολλές ανατροπές. Ξεφεύγει και από τα αμερικάνικα σήριαλ που έχουμε όλοι δει. Μου άρεσε ευχαριστώ για την πρόταση.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.687
Likes
50.580
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Τελείωσα το unorthodox, πολύ καλογυρισμένη, αξίζει να δει κανείς και το σύντομο ντοκιμαντέρ για το πώς γυρίστηκε (και πώς μεταχειρίστηκαν τα Yiddish).
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.697
Likes
6.676
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Τελείωσα το unorthodox, πολύ καλογυρισμένη, αξίζει να δει κανείς και το σύντομο ντοκιμαντέρ για το πώς γυρίστηκε (και πώς μεταχειρίστηκαν τα Yiddish).
Ωραια σειρά στο Netflix με ορθοδοξους εβραιους που ζουν Ισραηλ ειναι το Οικογενεια Στιτελ .
Το εχει δει κάποιος ;
 

Sandy_b

New Member
Μηνύματα
4
Likes
15
Φανταστική σειρά το unorthodox και εγώ πρόσφατα την ανακάλυψα από τις πιο δυνατές σειρές αλλά θέλει γερό στομάχι σε μερικές σκηνές.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.631
Likes
12.454
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Το είδα κι εγώ το unorthodox. Καλογυρισμένη σειρά, ενδιαφέρον το θέμα και η ιστορία, πολλοί καλοί ηθοποιοί. Τα δυο πρώτα επεισόδια πολύ δυνατά. Όμως από το 3ο επεισόδιο άρχισε μια κοιλίτσα και το 4ο και τελευταίο ήταν τόσο προβλέψιμο και παιδαριώδες. Το δε making of ήταν τόσο χάλια μονταρισμένο που μου δημιούργησε ακόμα περισσότερες απορίες. Παρ' όλα αυτά να τη δείτε.:)
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.687
Likes
50.580
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Το είδα κι εγώ το unorthodox. Καλογυρισμένη σειρά, ενδιαφέρον το θέμα και η ιστορία, πολλοί καλοί ηθοποιοί. Τα δυο πρώτα επεισόδια πολύ δυνατά. Όμως από το 3ο επεισόδιο άρχισε μια κοιλίτσα και το 4ο και τελευταίο ήταν τόσο προβλέψιμο και παιδαριώδες. Το δε making of ήταν τόσο χάλια μονταρισμένο που μου δημιούργησε ακόμα περισσότερες απορίες. Παρ' όλα αυτά να τη δείτε.:)
Ενδιαφέρον, εμένα μου άρεσε περισσότερο το τρίτο. Εμένα το making of μου έλειψε απορίες πάντως...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.077
Μέλη
38.911
Νεότερο μέλος
ell

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom