Αμερικάνικες και άλλες ξένες σειρές!!

panpan

Member
Μηνύματα
6.881
Likes
26.797
Είδα το πρώτο επεισόδιο στο Unorthodox, με προβλημάτισε τόσο πολύ το γλωσσικό του θέματος (ΟΚ, το 75% των Yiddish είναι Γερμανικά, κάθε φορά που άνοιγαν το στόμα τους προσπαθούσα να πιάσω λέξεις, να δω τι ποσοστό από το 25% είναι από λατινογενείς λέξεις κλπ) που δεν μπορούσα να συγκεντρωθώ στο τι τρέχει...
Το είδα το πρώτο κι εγώ εχθέςτο βράδυ.Είχα το ήχο κλειστό εντελώς(ήταν πολύ αργά) και δεν έδωσα σημασία στην γλώσσα.
Το Casa de Papel εξακολουθεί να έχει πολύ καλή δόμηση χαρακτήρων και σκηνοθεσία, αλλά το σενάριο ξεχειλώνει.
Ακριβώς το ίδιο.Έπρεπε να το τελειώσουν.
 

interted

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
8.197
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ράφτινγκ στον Ουρουμπάμπα
Βλέπω το Medici, το οποίο άκουσα πρώτα σε αυτό το thread.

Πολιτική, πολιτική, πολιτική, με φόντο την Φλωρεντία, και Ρώμη και Βενετία, του 15ου αιώνα. Καλογυρισμένο και καλογραμμένο. Ο πρωταγωνιστής έχει Σκοτσέζικη προφορά, ο πατέρας του Αμερικάνικη, η μάνα του Ιταλική και η γυναίκα του Αγγλική! Αλλά η όμορφη ανακατασκευή των κτιρίων της Φλωρεντίας σε κρατάει κάπως στην εποχή εκείνη. Από το τρίτο επισόδιο που ασχολείται με την πανούκλα, καλή ώρα, απογειώνεται το σασπένς κατά την γνώμη μου. Ελπίζω να κρατήσει το ενδιαφέρον.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.881
Likes
26.797
Τελείωσα το Unorthodox ,Καλή σειρά,καλό παίξιμο.Είχε τύχει να γνωρίζω το βιβλίο. (δεν το διάβασα,αλλά ήξερα την υπόθεση)Στην πραγματική ζωή θα την κυνηγούσαν να της πάρουν το παιδί,
αλλά ήταν τυχερή που είχε και Γερμανική υπηκοότητα.
Ξέρω κι άλλες ακραίες περιπτώσεις που έχασαν.
 

evaT

Member
Μηνύματα
1.572
Likes
12.779
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Le Mante σειρά 5 επεισοδιων στο Νετφλιξ!
Ψυχολογικό αστυνομικό θρίλλερ με μια πάντα υπέροχη Κάρολ Μπουκέ στο ρόλο της σήριαλ Μίλερ Μάντης η οποία διέπραξε απεχθείς φόνους κ πλέον είναι φυλακισμένη όταν ξεκινούν κ πάλι φόνοι με το ίδιο στυλ από κάποιο κινητή της κ την υπόθεση αναλαμβάνει να διελευκανει ο γιος της ο οποίος υπηρετεί στην αστυνομία με προστατευμένη ταυτότητα σχετικά με το παρελθόν του.
Πολύ δυνατή σειρά, ατμοσφαιρική με ωραίες ερμηνείες κ πολλές ανατροπές σε κρατάει σε αγωνία κ το ευρηματικό σενάριο δεν κάνει κοιλιά πουθενά. Τη συνιστώ.
Τώρα ξεκίνησα τον Ψυχίατρο...έχει δέκα επεισόδια αυτό έχουμε καιρό!
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.881
Likes
26.797
Οι καλύτερες σειρές που έχω δει πάντως εξακολουθούν να είναι το Τσερνόμπιλ και το The Americans.
Το ξεκίνησα εχθές.Μετά από δύο επεισόδια που είδα είμαι ικανοποιημένος.Κατασκοπεία,δράση,
περιπέτεια.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.687
Likes
50.580
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Το ξεκίνησα εχθές.Μετά από δύο επεισόδια που είδα είμαι ικανοποιημένος.Κατασκοπεία,δράση,
περιπέτεια.
Είναι από τις λίγες, αν όχι η μοναδική, σειρά που έχω δει που πραγματικά βελτιώνεται όσο περνάει ο χρόνος, αντί να ξεχειλώνει.
 

manolism

Member
Μηνύματα
387
Likes
1.779
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Οι καλύτερες σειρές που έχω δει πάντως εξακολουθούν να είναι το Τσερνόμπιλ και το The Americans.
Τρομερά ρεαλιστικό το Αμέρικανς, ειδικότρερα για όσους είναι λάτρεις των 80s σε σειρές σαν εμένα.
Το ξεκίνησα εχθές.Μετά από δύο επεισόδια που είδα είμαι ικανοποιημένος.Κατασκοπεία,δράση,
περιπέτεια.
Με βάλατε στο τρυπάκι και ξεκίνησα το The Americans καθώς το Homeland τελείωσε και πρέπει να υπάρχει μια σειρά με κατασκοπεία σε αυτά που παρακολουθώ. Έχω δει τα 4 πρώτα επεισόδια και δείχνει ότι έχει ενδιαφέρον αλλά για να σχηματίσω άποψη θέλω να δω περισσότερο πως εξελίσσεται η υπόθεση καθώς και το Homeland το θεωρώ μια από τις δυνατότερες σειρές που έχουν να κάνουν με κατασκοπεία και γενικά τα παιχνίδια που παίζονται στον πλανήτη, καθώς πολλά που αναφέρονται στην σειρά είτε έχουν γίνει είτε πρόκειται να γίνουν και σύντομα μπορώ να πω.
 

spirosninja

Member
Μηνύματα
286
Likes
507
Ωχ φτάνεις στο σημείο καμπής......

Καλός βιτσιόζος είσαι και του λόγου σου, σαν και μένα. Βέβαια το πόσο πολύ είσαι θα το αποδείξεις από εδώ και κάτω. Καλή τύχη!
ειδα ολη την 2η λογω 1ης σεζον, χαρακτηρων, ατμοσφαιρα κτλ.!! οκ κομπλε
3η δεν παλευτε με τιποτα! αντεξα μεχρι το 3ο επεισοδιο. πως τα καταφεραν αυτο, ουτε ιδιοι παιζει να μην ξερουν!
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.328
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
ειδα ολη την 2η λογω 1ης σεζον, χαρακτηρων, ατμοσφαιρα κτλ.!! οκ κομπλε
3η δεν παλευτε με τιποτα! αντεξα μεχρι το 3ο επεισοδιο. πως τα καταφεραν αυτο, ουτε ιδιοι παιζει να μην ξερουν!
Συνεχώς λέω να το ξαναπιάσω έτσι από περιέργεια, να δω πού θα το πάει. Ξέρω όμως ότι δεν θα το πάει πουθενά και δεν το τολμώ.
Πραγματικά, για να δεις την 3η σεζόν πρέπει να πονέσεις και να υποφέρεις!

Παρόλα αυτά, Ντέιβιντ Λιντς σε αγαπώ!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.061
Μέλη
38.910
Νεότερο μέλος
giota789

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom