Αμερικάνικες και άλλες ξένες σειρές!!

x7777

Member
Μηνύματα
872
Likes
3.399
Επόμενο Ταξίδι
Mexico
Είδα το 9ο επεισόδιο της 8ης σεζόν του Blacklist. Πιο πάτος δεν γίνεται.
Του δίνω τελευταία ευκαιρία στο 10ο κι αν είναι το ίδιο στυλ, adeu.
Πολυ κακη σεζον. Καλυτερα να την ειχαν τελειωσει περυσι
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
3.395
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καλιφόρνια-Χαβάη
Να προσέχεις όμως στον τρίτο κύκλο έχει αμερικανιές με Βιετνάμ , που παραλίγο να το παρατήσω.
υγ.
Νομίζω είναι ο τρίτος κύκλος. Αν κάνω λάθος να με διορθώσετε.
Πολύ σωστά το λες, στον 3ο κύκλο είναι το flashback στο Βιετνάμ. Και εκεί θα μάθουμε και για τον αδερφό του Τζακ
 

barkour

Member
Μηνύματα
1.161
Likes
5.045
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υεμενη
The Stranger στο Netflix . αγγλικης παραγωγης 8 επεισοδιων. Μια ξενη αποκαλυπτει μυστικα σε διαφορα προσωπα ,εκβιαζοντας τα για χρηματα. Αρκετα καλη , με σασπενς ,καλες ερμηνειες , ανατροπες , αρκετα προσωπα εμπλεκονται στην ιστορια γιατι οπως λεει και το μοτο της σειρας << We all have secrets >>
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.631
The Stranger στο Netflix . αγγλικης παραγωγης 8 επεισοδιων. Μια ξενη αποκαλυπτει μυστικα σε διαφορα προσωπα ,εκβιαζοντας τα για χρηματα. Αρκετα καλη , με σασπενς ,καλες ερμηνειες , ανατροπες , αρκετα προσωπα εμπλεκονται στην ιστορια γιατι οπως λεει και το μοτο της σειρας << We all have secrets >>
Εύγε. Πολύ καλή σειρά. Μέχρι τώρα είδα τα δυο πρώτα επεισόδια. Σειρά που έχει αγωνία, περιέργεια,
ερωτηματικά.
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.318
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Είδα και εγώ το Manhunt. Πολύ καλό, ενδιαφέρουσα η ιστορία. Προτείνεται. (χωρίς μα - μου)

Το Spy που λέει ο @psilos3 είναι επίσης πολύ καλό, με επίσης πολύ ενδιαφέρουσα ιστορία. Προτείνεται και αυτό. (επίσης χωρίς μα - μου)
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.631
Εύγε. Πολύ καλή σειρά. Μέχρι τώρα είδα τα δυο πρώτα επεισόδια. Σειρά που έχει αγωνία, περιέργεια,
ερωτηματικά.
The Stranger στο Netflix
Το γονάτισα. Το είδα σερί. Καλή επιλογή.
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο
Εξαιρετικά καλογραμμένο το Serpent (Richard Warlow εγγύηση), αν και η πραγματικότητα είναι από μόνη της πολύ ενδιαφέρουσα. Αλλωστε έχουν γραφτεί ήδη 3 βιβλία, 1 άλλη σειρά και ένα φιλμ για τον Σομπραζ. Πες μου τις τελικές εντυπώσεις αν θέλεις.
.
8 αιώνες μετά, την τελείωσα :haha:
Λοιπόν να κάνω ένα disclaimer αρχικά, μου αρέσουν θεματικά οι κατα συρροήν δολοφόνοι, όμως αν δεν υπάρχει κάποια αναλυτική forensic περιγραφή βλέπε Criminal Minds ή κάποιες στιγμές στο Manhunt, κατα τα αλλα η διαδικασία του κυνηγιου κλπ δε με τρελαίνει κιόλας, προτιμώ να βλέπω τους φόνους (όχι αναλυτικά, απλά το "κυνήγι").

Με βάση αυτό λοιπόν, τα πρώτα 3-4 επεισόδια με είχαν ξετρελάνει, αυτό το σασπενς τώρα θα τους σκοτώσει-δε θα τους σκοτώσει, το πώς τους "ψάρευε" καθώς και η γνώση των επικείμενων δολοφονιών μου άρεσσαν πάρα πάρα πολύ (καιρό είχε να μου αρέσει κάτι τόσο). Μετά που ο φίλος πήρε την κατιούσα και η σειρά έδειξε ότι δεν είναι άτρωτος, ότι κινδυνεύει να πιαστεί κλπ δε μου άρεσε και τόσο. Στις τελευταίες σκηνές, που εξιστορούσε την κατάληξη των πραγματικών χαρακτήρων, μου θύμισε πως δεν είναι ακόμη μια ιστορία για πριν τον ύπνο, αλλά ότι αυτός ο άνθρωπος υπήρξε και υπάρχει, το κακό που έκανε ήταν υπαρκτό και για τα παιδιά που σκότωσε αλλά και γι'αυτούς που κατάφεραν να ξεφύγουν, που κουβαλάν όλο αυτό και θα το κουβαλάν μέχρι να πεθάνουν. Εκεί με άγγιξε.


Ένα ακόμη θετικό, δεν έχω βρεθεί ποτέ στην Ασία, αλλά τα πλάνα από διάφορες ασιατικές πόλεις στην υποτιθέμενη δεκαετία του '70, μεγάλο πλας. Διότι μέλη σε ταξιδιωτικό φόρουμε είμαστε και κάτι τέτοια τα εκτιμάμε, ειδικά σε τέτοιους χαλεπούς καιρούς.
 

Thalassaki

Member
Μηνύματα
767
Likes
4.751
Επόμενο Ταξίδι
........
The Stranger στο Netflix . αγγλικης παραγωγης 8 επεισοδιων. Μια ξενη αποκαλυπτει μυστικα σε διαφορα προσωπα ,εκβιαζοντας τα για χρηματα. Αρκετα καλη , με σασπενς ,καλες ερμηνειες , ανατροπες , αρκετα προσωπα εμπλεκονται στην ιστορια γιατι οπως λεει και το μοτο της σειρας << We all have secrets >>
Αυτό το έχω βάλει στη λίστα μου εδώ και καιρό αλλά δεν την ξεκίνησα ακόμα. Πρόσφατα διάβασα καλά λόγια για το "Dealer" απο τις νέες προσθήκες του netflix. Σε ποια από τις δύο δίνετε περισσότερα +++;;;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.561
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom