Αμερικάνικες και άλλες ξένες σειρές!!

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.328
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
UPDATE

Συνεχίζω στην τρίτη σεζόν του You και νομίζω ότι αρχίζει και ξεχειλώνει λίγο. Από τις κλασικές περιπτώσεις που οι δημιουργοί προσπαθούν να το "τραβήξουν" όσο πάει. Αυτό μου θυμίζει. Εγώ προειδοποίησα.
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.424
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Μετά τον απατεώνα του τιντερ που είναι ντοκιμαντέρ και αληθινή ιστορία το οποίο προτείνω ανεπιφύλακτα, βλέπω το Inventing Anna με το οποίο μοιράζεται κοινά στοιχεία. Η Άννα είναι μια φιλόδοξη νεαρή που καταφέρνει να διεισδύσει στον κόσμο της ελίτ της Νέας Υόρκης και να ξεγελάσει τους πάντες, προκειμένου να επιτύχει τα μεγαλεπίβολα σχέδια που έχει στο νου της. Χωρίς να θέλω να κάνω σπόιλερ, έχουμε πολλά κοινά όμως στην πρωτη περίπτωση ο τύπος ποντάρει στη μοναξιά της εποχής και το πρότυπο που μας έχουν περάσει από την κούνια μας, {οτι θα έρθει ο πρίγκιπας να μας σώσει } ενώ στη δεύτερη περίπτωση θίγεται πολλές φορές το ζήτημα της υποβάθμισης της γυναικείας επιχειρηματικότητας και των άνισων ευκαιριών που έχουν οι γυναίκες σε έναν κόσμο φτιαγμένο από άντρες για άντρες. Και στις δυο περιπτώσεις έχουμε δυο μεγαλοφυή μυαλά ικανά για το καλύτερο αλλά και για το χειρότερο σενάριο.
 

TsAnn

Member
Μηνύματα
87
Likes
896
Επόμενο Ταξίδι
Περού
Ταξίδι-Όνειρο
Νησί του Πάσχα
Δεν ξερω αν εχει αναφερθει παραπανω, αλλα απο τις καλυτερες σειρες που εχω δει, ειναι το Caliphate στο Netflix.Παιζει αναμεσα σε Σουηδια κ Συρια κ πως 3 γυναικες μπλεκονται σε επικειμενη τρομοκρατικη επιθεση. 8 επεισοδια με μπολικη ενταση!
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.076
Likes
2.492
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
UPDATE

Συνεχίζω στην τρίτη σεζόν του You και νομίζω ότι αρχίζει και ξεχειλώνει λίγο. Από τις κλασικές περιπτώσεις που οι δημιουργοί προσπαθούν να το "τραβήξουν" όσο πάει. Αυτό μου θυμίζει. Εγώ προειδοποίησα.
Δε ξέρω σε ποιο επεισόδιο είσαι, αλλά θα έλεγα να κάνεις υπομονή γιατί μετά το επεισόδιο 4 ή 5 αρχίζει και γίνεται ενδιαφέρον
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.328
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Δε ξέρω σε ποιο επεισόδιο είσαι, αλλά θα έλεγα να κάνεις υπομονή γιατί μετά το επεισόδιο 4 ή 5 αρχίζει και γίνεται ενδιαφέρον
Το τελείωσα. Ε νομίζω αρχίζει να επαναλαμβάνεται, και το τραβάνε χωρίς λόγο. Δε ξέρω αν θα επιστρέψω για την 4η. Πάντως μέχρι εδώ μια χαρά ήταν.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.321
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Το τελείωσα. Ε νομίζω αρχίζει να επαναλαμβάνεται, και το τραβάνε χωρίς λόγο. Δε ξέρω αν θα επιστρέψω για την 4η. Πάντως μέχρι εδώ μια χαρά ήταν.
Μ' έβαλες στο πειρασμό και το ξεκίνησα. :cool:
Με κέρδισε αν και είμαι ακόμα στην αρχή, βλέπεται ευχάριστα και η παράνοια που κρύβει σε πολλά σημεία δεν απέχει από τη πραγματικότητα.
 

evaT

Member
Μηνύματα
1.570
Likes
12.765
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Το Navillera το πρότεινα λίγο πιο πάνω, μου άρεσε παααααρα πολυ. Τα τελευταία 2-3 επεισόδια ειναι εκπληκτικα!!!Όταν το τελειώσεις κάνε άλλο ενα post να πεις την ολοκληρωμένη γνώμη σου.
Τώρα το θυμήθηκα.. Εντάξει εννοείται ότι ήταν εκπληκτικό. Αν και με ενόχλησε λίγο η υπερβολική κλάψα που βγήκε σε κάποια φάση. Καλή ευαισθησία αλλά ξέφυγε απο το ρεαλιστικό.
Συνολικά βέβαια από τις πολύ καλές σειρές που είδα φέτος.


Συνεχίζω με το Dark. Ο Γιώργος είπε πως έκοψε φλέβα. Είμαι στο 6ο επισόδειο, θέλει πολύ προσοχή για να συγκρατήσεις τα πρόσωπα στο παρόν και στο παρελθόν αλλά όλο αυτό το σκοτεινό, το ψυχοπλακωτικό με...κερδίζει (θα το κοιτάξω κάποια στιγμή...) Η μουσική είναι πολύ creepy, η ατελείωτη βροχή, τα τοπία κάπως δένει το όλο κόνσεπτ. Αν αντέξω ως το τέλος θα επανέλθω...
 
Μηνύματα
626
Likes
2.873
Επόμενο Ταξίδι
Νότια Κορέα
Ταξίδι-Όνειρο
Νεπάλ
Για τους λάτρεις των Kdramas, το Our Beloved Summer, στο Netflix, δεν θα σας απογοητεύσει.
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.328
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Συνεχίζω με το Dark. Ο Γιώργος είπε πως έκοψε φλέβα.
Εύγε! Μην ακούς τον @Yorgos . Άστον να βλέπει κάτι Έμιλες στα Παρίσια. Πολύ μπροστά η σειρά. Θέλει όντως κόπο και προσπάθεια να το παρακολουθήσεις, αλλά τα αγαθά κόποις κτώνται. 🙃

Και όντως μουσικές, τοπία, βροχές δένουν όλα και το απογειώνουν! Συνέχισε, μην ακούς κανέναν.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.668
Likes
50.515
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Συνεχίζω με το Dark. Ο Γιώργος είπε πως έκοψε φλέβα. Είμαι στο 6ο επισόδειο, θέλει πολύ προσοχή για να συγκρατήσεις τα πρόσωπα στο παρόν και στο παρελθόν αλλά όλο αυτό το σκοτεινό, το ψυχοπλακωτικό με...κερδίζει (θα το κοιτάξω κάποια στιγμή...) Η μουσική είναι πολύ creepy, η ατελείωτη βροχή, τα τοπία κάπως δένει το όλο κόνσεπτ. Αν αντέξω ως το τέλος θα επανέλθω...
Καλύτερα ξεκινα πλέξιμο ή μέτρα προβατακια.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.668
Likes
50.515
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ιδιως αν εισαι λατρης της Αγγλικης κουλτουρας ,της μουσικης και του ποδοσφαιρου ...
Neeeeeeeext! Όλα τα κακά μαζεμένα σε μιανπροταση, μόνο η μπύρα και η πλατυποδια έλειπε...
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.668
Likes
50.515
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Για πείτε κάτι που να έχει ιστορία ή έστω α ειναιπραγματική ιστορία και να μην είναι Netflix, κατά προτίμηση όχι πολλούς κύκλους.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.196
Μηνύματα
883.554
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom