Αμερικάνικες και άλλες ξένες σειρές!!

thanos75

Member
Μηνύματα
1.364
Likes
3.406
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Καλιφόρνια-Χαβάη
Επίσης ως προς το white lotus να αναφέρω πως έχω λατρέψει τη Jennifer Coolidge στο ρόλο της 'αλαφροισκιωτης' πλουσιας που παίζει και στους 2 κύκλους της σειράς. "Θεαρα " πραγματικά. Νομίζω μάλιστα βραβεύτηκε για την ερμηνεία της στη σειρά κ με Emmy κ με Χρυσή Σφαίρα, καθώς και στα critics choice awards
 

barkour

Member
Μηνύματα
1.169
Likes
5.219
Ταξίδι-Όνειρο
Υεμενη
The Friend απο τον Ant+ ελληνικη παραγωγη ,σε σεναριο Φωτεινης Αθεριδου με το Γεωργο Χρυσοστομου.
Μια εκπληξη ,δεν εχει ακουστει καθολου η σειρα απο το Σεπτεμβρη που βγηκε, φρεσκια ,με γρηγορο ρυθμο, διαλογους με χιουμορ, ξεκιναει σαν κωμωδια και στη συνεχεια παιρνει μια αστυνομικη τροπη συνδεοντας τα προσωπα της σειρας μεταξυ τους.
Απο αυριο θα το παιζει και στον ΑΝΤ1
 
Last edited:

paykopete

Member
Μηνύματα
60
Likes
361
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
To The Last of Us κανει θραυση για οσους τους αρεσουν οι post-apocalyptic σειρες. Ειναι βασισμενο σε δημοφιλες video game.
Μέχρι τώρα είναι πολύ δυνατη σειρά! Και δεν χω ασχοληθεί με το video-game
 

MVSylvia

Member
Μηνύματα
577
Likes
2.337
Επίσης ως προς το white lotus να αναφέρω πως έχω λατρέψει τη Jennifer Coolidge στο ρόλο της 'αλαφροισκιωτης' πλουσιας που παίζει και στους 2 κύκλους της σειράς. "Θεαρα " πραγματικά. Νομίζω μάλιστα βραβεύτηκε για την ερμηνεία της στη σειρά κ με Emmy κ με Χρυσή Σφαίρα, καθώς και στα critics choice awards
Έχω δει προς το παρόν μόνο την πρώτη σεζόν (και μάλιστα δύο φορές, τόσο μου άρεσε) και λάτρεψα το λόγο της όταν παρέλαβε τη Χρυσή σφαίρα γιατί ήταν μια βόμβα κατά του ageism και του discard culture
 

Laloa

Member
Μηνύματα
67
Likes
433
MH370 η πτήση που εξαφανίστηκε. (Netflix) Ντοκιμαντέρ τριών επεισοδίων για το μεγαλύτερο μυστήριο στα χρονικά της πολιτικής αεροπορίας. Κάποιες θεωρίες που ακούγονται σίγουρα είναι τραβηγμένες, αλλά συνολικά υπάρχει αρκετό ανέκδοτο υλικό και ο καθένας μπορεί να βγάλει τα συμπεράσματα του.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.467
Likes
7.927
MH370 η πτήση που εξαφανίστηκε. (Netflix) Ντοκιμαντέρ τριών επεισοδίων για το μεγαλύτερο μυστήριο στα χρονικά της πολιτικής αεροπορίας. Κάποιες θεωρίες που ακούγονται σίγουρα είναι τραβηγμένες, αλλά συνολικά υπάρχει αρκετό ανέκδοτο υλικό και ο καθένας μπορεί να βγάλει τα συμπεράσματα του.
Ποτε προλαβες;;;;;
 

manolism

Member
Μηνύματα
387
Likes
1.772
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Infiniti, ένα μυστήριο στον Διεθνή Διαστημικό Σταθμό αναγκάζει έναν αστυνομικό από το Καζακστάν και μία Γαλλίδα αστροναύτη να ξεκινήσουν μία ανεπίσημη έρευνα.
Ωραία σειρά, σε κρατάει από την αρχή ως το τέλος και παρόλο που έχεις μια υπόνοια για το τι μπορεί να συμβαίνει, περιμένεις το φινάλε για να σιγουρευτείς.
Η σειρά είναι μικρή, 6 επεισόδια και θα την βρείτε στα γνωστά στέκια για ταινίες.
 

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.538
Likes
8.497
Ταξίδι-Όνειρο
Άβυσσος
Είδα δύο σειρές ντοκιμαντέρ στο νετφλιξ.

Η πρώτη, για να μπαίνω σιγά σιγά στο κλίμα, ήταν το age of samurai battle for Japan. Με όλες τις μάχες του 16ου αιώνα για την εξουσία στην Ιαπωνία. Μιλάνε ιστορικοί και κάποια γεγονότα τα έχουν γυρίσει με ηθοποιούς. Είχε πολύ ενδιαφέρον αφού εκείνο τον αιώνα γινόταν ο κακός χαμός στη χώρα. Μου έδωσε ιδέες και για κάποιες επισκέψεις.

Η δεύτερη ήταν το trainwreck woodstock 99. Έχω λιώσει βιντεακια από εκείνο το φεστιβάλ και πραγματικά δεν είχα ιδέα ότι ήταν τέτοιο φιάσκο! Μιλάμε για την απόλυτη παρακμή. Φοβερή η σύγκριση του φεστιβάλ του 69 με αυτό του 99 και από άποψη μουσικής και κόσμου. Στα αρνητικά ότι μάλλον δεν είχαν τα δικαιώματα για κάποια τραγούδια και κάποιοι καλλιτέχνες δεν φαίνονται καθόλου στο ντοκιμαντέρ. Το φεστιβάλ το είχα στο μυαλό μου ως μυθικό. Είχαν παίξει την ίδια μέρα rage against the machine και Metallica😵
 

Anemos-T

Member
Μηνύματα
41
Likes
301
Tulsa King
Με τον Sylvester Stallone (75 χρονών παρακαλώ...). Μέλος της μαφίας της Νέας Υόρκης, βγαίνει από τη φυλακή μετά από 25 χρόνια που έκατσε, για να μην προδώσει την οικογένεια, και - αντί ανταμοιβής - η οικογένεια τον στέλνει στην Tulsa, να ξεκινήσει τα ...μαφιόζικα εκεί (προστασία/καζίνο/κτλ.) συναρμολογώντας την ομάδα του από εντελώς ετερόκλητα στοιχεία.

Πολύ καλό, με χιούμορ και έξυπνη πλοκή.

Escape at Dannemora
Αληθινή ιστορία απόδρασης 2 κρατουμένων από φυλακή στο upstate New York, κοντά στα σύνορα με τον Καναδά πριν λίγα χρόνια. Εντυπωσιακή ιστορία, με 'ανθρώπινες' ερμηνείες.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.161
Μηνύματα
882.472
Μέλη
38.877
Νεότερο μέλος
Constansimota

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom