Αμερικάνικες και άλλες ξένες σειρές!!

MVSylvia

Member
Μηνύματα
592
Likes
2.392
Είδα (ομολογώ έκανα fast forward κάποια σημεία) το Griselda.
Τεράστια πατάτα, γελοία (ανύπαρκτη) σκηνοθεσία, γελοία ανάπτυξη χαρακτήρων, υποκριτικό επίπεδο πάτος, νόημα κανένα.
Το hype πιστεύω οφείλεται στο επιθετικό μάρκετινγκ και μόνο.
Ευτυχώς το είδα μέσα σε πτήσεις κ δεν ήταν το χάσιμο χρόνου τόσο μεγάλο.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.492
Likes
7.997
Είδα (ομολογώ έκανα fast forward κάποια σημεία) το Griselda.
Τεράστια πατάτα, γελοία (ανύπαρκτη) σκηνοθεσία, γελοία ανάπτυξη χαρακτήρων, υποκριτικό επίπεδο πάτος, νόημα κανένα.
Το hype πιστεύω οφείλεται στο επιθετικό μάρκετινγκ και μόνο.
Ευτυχώς το είδα μέσα σε πτήσεις κ δεν ήταν το χάσιμο χρόνου τόσο μεγάλο.
Απο το τρειλερ μου φανηκε η κεντρικη ηρωιδα σαν καρικατουρα... καλα που το ειπες να μην χανω χρονο
Το hype μπορει να οφειλεται και στην γενικη ταση για narcoσειρες
 
Last edited:

MVSylvia

Member
Μηνύματα
592
Likes
2.392
Απο το τρειλερ μου φανηκε η κεντρικη ηρωιδα σαν καρικατουρα... καλα που το ειπες να μην χανω χρονο
Το hype μπορει να οφειλεται και στην συνολικη ταση για narcoσειρες
Ακριβως καρικατουρα, απιστευτα cringy πασπαλισμενο με ψευτο feminist wokeness παντελως ασχετο κ ακυρο που κανει μπαμ οτι ειναι εκει για click baiting 🤮
Ασε που τα προσθετα στο προσωπο ειναι σαν αποκριατικη μασκα, δυσκολευεσαι να εστιασεις καπου αλλου
 

paykopete

Member
Μηνύματα
64
Likes
370
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Ειδα μετα απο καιρο την σειρα Lord of the Rings : Rings of Power και το αργησα τοσο καιρο γτ οι κριτικες που ειχα δει δεν ητανε και οι καλυτερες (ειμαι μεγαλος φαν στον κοσμο του Τολκιν σε βιβλια και ταινιες).
Λοιπον σε θεμα cgi, παραγωγης πραγματικα μενεις με το στομα ανοιχτο σε τοπια, σκηνικα και κουστουμια-μακιγιαζ! Απο εκει και περα οι χαρακτηρες ειναι αδυναμοι, οι ηθοποιοι μετριοι (μονο η Γκαλαντριελ και οι νανοι το σωνουνε). Γενικα για τον τοσο ντορο, για την πιο ακριβη παραγωγη σε σειρα και σε ενα τοσο καλοστημενο φανταστικο κοσμο και εγω θα βαλω ενα 6 αντε 7 στα 10. Δεν ειναι κακο προφανως αλλα κατι λειπει...
Μακαρι να ειναι καλυτερος ο 2ος κυκλος!
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.370
Likes
3.426
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Καλιφόρνια-Χαβάη
Είδα 2 κύκλους από το Yellostone. Εξαιρετικό. Θα συνεχίσω με τους υπόλοιπους αργότερα , για την ώρα ευχάριστο μπρέικ με το Machos Alpha.
Ισπανικό κ πρωτότυπο, μια παρέα αντρών προσπαθεί να αποβάλει την τοξική αρρενωπότητα ,ενώ δυσκολεύεται να προσαρμοστεί στη νέα τάξη πραγμάτων στις σχέσεις των δύο φύλλων.
Εκπληκτικές ατάκες, γελάω μόνη μου σαν το χαζό κ ενδιαφέρον το θέμα που πραγματεύεται.
Βγήκε πριν λίγες εβδομάδες και ο 2ος κύκλος και είναι ομοίως εξαιρετικός!
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.606
Likes
9.861
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Ειδα μετα απο καιρο την σειρα Lord of the Rings : Rings of Power και το αργησα τοσο καιρο γτ οι κριτικες που ειχα δει δεν ητανε και οι καλυτερες (ειμαι μεγαλος φαν στον κοσμο του Τολκιν σε βιβλια και ταινιες).
Λοιπον σε θεμα cgi, παραγωγης πραγματικα μενεις με το στομα ανοιχτο σε τοπια, σκηνικα και κουστουμια-μακιγιαζ! Απο εκει και περα οι χαρακτηρες ειναι αδυναμοι, οι ηθοποιοι μετριοι (μονο η Γκαλαντριελ και οι νανοι το σωνουνε). Γενικα για τον τοσο ντορο, για την πιο ακριβη παραγωγη σε σειρα και σε ενα τοσο καλοστημενο φανταστικο κοσμο και εγω θα βαλω ενα 6 αντε 7 στα 10. Δεν ειναι κακο προφανως αλλα κατι λειπει...
Μακαρι να ειναι καλυτερος ο 2ος κυκλος!
Κάπου στο 4ο-5ο επεισόδιο κόντεψε να με πάρει ο ύπνος, αλλά ο τρόπος που τελείωσε προειδεάζει για καλύτερο 2ο κύκλο.

Πραγματικά είναι σειρά που είναι κρίμα να την βλέπουμε από την οθόνη του σπιτιού, ακόμα και εάν είναι 80 ίντσες τηλεόραση με όλα τα κομφόρ.

Για τέτοια σκηνικά, κουστούμια κλπ, μόνο σε σινεμά θα το απολαμβάναμε καταλλήλως.
 

manolism

Member
Μηνύματα
387
Likes
1.779
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Shôgun, στην Ιαπωνία του 1600 ο Γιόσι Τορανάγκα παλεύει για τη ζωή του, καθώς οι εχθροί του στο Συμβούλιο των Αντιβασιλέων συσπειρώνονται εναντίον του, όταν ένα μυστηριώδες ευρωπαϊκό πλοίο εντοπίζεται εγκαταλελειμμένο σε ένα διπλανό ψαροχώρι.
Καταπληκτική σειρά, με τον εξαιρετικό Hiroyuki Sanada. Προσωπικά αυτή την σειρά την θεωρώ κλάσεις ανώτερη από την αντίστοιχη του 1980.
Η σειρά έχει 10 επεισόδια και θα την βρείτε στο Disney+.
 

manolism

Member
Μηνύματα
387
Likes
1.779
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Constellation, μετά από ένα θανατηφόρο ατύχημα στον Διεθνή Διαστημικό Σταθμό, μια αστροναύτης κάνει μόνη το ηρωικό ταξίδι πίσω στη Γη, για να ανακαλύψει ότι βασικά κομμάτια της ζωής της, ακόμα κι η μικρή της κόρη, έχουν αλλάξει.
Πολύ καλή σειρά με την χαρισματική Noomi Rapace. Παρακολουθούμε εναλλαγές μεταξύ αληθινού και φανταστικού ή μήπως όχι;;; Υπάρχουν παράλληλα σύμπαν;;; Το σενάριο της σειράς είναι καλό και σε κρατάει μέχρι το τέλος.
Η σειρά έχει 8 επεισόδια και θα την βρείτε στο Appletv+.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.518
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom