Αμερικάνικες και άλλες ξένες σειρές!!

evaT

Member
Μηνύματα
1.570
Likes
12.767
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Επανέρχομαι τελειώνοντας και τους 5 (!!) κύκλους του Yellowstone, που άφησε εκκρεμότητες και σίγουρα πάμε για 6ο και λογικά τελευταίο.
Απίθανη σειρά, φωτογραφία, τοπία, ηθοποιία. Αντιφατικά μηνύματα, δύσκολο να υποστηρίξεις τον αλαζόνα φεουδάρχη κούκλο Κέβιν Κόσνερ αλλά η κόρη του Μπεθ Ντάτον (Κέλι Ράιλι) δίνει ρεσιτάλ σ αυτό το ρόλο. Από τις λίγες φορές που έχασα τον ύπνο μου για να μην αφήσω επεισόδιο στη μέση.

Πάω στο νήμα με τις ταινίες για το Poor Things.
 

EviTan

Member
Μηνύματα
426
Likes
2.889
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
@tatooine τι γίνεται μ'αυτο το 3 body problem; ακούω πολύ ντόρο, και διάβασα ότι ετοιμάζουν κιόλας 2η σεζόν... πως σου φανηκε;
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.444
Likes
5.267
@tatooine τι γίνεται μ'αυτο το 3 body problem; ακούω πολύ ντόρο, και διάβασα ότι ετοιμάζουν κιόλας 2η σεζόν... πως σου φανηκε;
Είναι καλογυρισμένο, εύκολο να το δεις και ενδιαφέρον. Δεν κάνει κοιλιά σε κανένα επεισόδιο.
Εγώ το προτείνω. Αλλά είπαμε αυτά είναι γούστα.
Δυστυχώς μπορούν να το τραβήξουν πολλές σεζόν.
 
Μηνύματα
626
Likes
2.873
Επόμενο Ταξίδι
Νότια Κορέα
Ταξίδι-Όνειρο
Νεπάλ
Δεν είναι άσχημο το 3 body problem αλλά μου φάνηκε ότι δεν κρατάνε πολύ το σασπενς. Από τα πρώτα επεισόδια αποκαλύπτουν πολλά πράγματα. Δεν σε αφήνει δλδ με πολύ μυστήριο.
 

evaT

Member
Μηνύματα
1.570
Likes
12.767
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Είδα το The Bear που προτείνατε εδώ. Ωραίο, καλογυρισμένο, αλλά λίγο παραπάνω δράμα από ότι δικαιολογούσε το σενάριο, το οποίο επίσης το βρήκα κάπως μονότονο. Δεν σε κρατούσε σε αγωνία κ δεν ανυπομονούσα να δω επεισόδιο όπως με το Yellowstone. Με τόση μαγειρική πάντως σου ανοίγει την όρεξη.

The Fellow Travellers στο Cosmote Tv.
Αυτό κι αν ήταν έκπληξη!
Η διαδρομή μιας παθιασμένης σχέσης μεταξύ δύο αντρών, από τη δεκαετία του 1960 με την ομοφυλοφιλία ακόμη ποινικοποιημένη στις ΗΠΑ μέχρι τα μέσα των έιτις, περνάει στο πετσί του θεατή την απόγνωση της μοναξιάς του απαγορευμένου πάθους, την κοινωνική κατακραυγή, τον εργασιακό εκδιωγμό, τον πόνο της αναπόφευκτης απώλειας.
Δεν έχω ξαναδεί ούτε σε ταινία πολύ περισσότερο δε σε σειρά τόσο ρεαλιστικές κ καλογυρισμένες ερωτικές σκηνές, τόσο...περιγραφικές να το πω; στα όρια του.... πορνό να το πω; τόσο που έψαξα σχετικά με τον πρωταγωνιστή Matt Boomer και επιβεβαίωσα ότι είναι γκέι κ στην κανονική ζωή! (Και είναι κούκλος ο άτιμος)
Όχι τίποτα αλλά απορούσα αν μπορεί κανείς να προσποιηθεί τόσο πάθος με ένα ομόφυλο άτομο :oops:
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.444
Likes
5.267
The Fellow Travellers στο Cosmote Tv.
Όχι τίποτα αλλά απορούσα αν μπορεί κανείς να προσποιηθεί τόσο πάθος με ένα ομόφυλο άτομο :oops:
Ε καλά, δεν χρειάζεται να κουνάει την αχλάδια κάποιος για να μπει στο πετσί του ρόλου και να παίξει ένα τέτοιο ρόλο. Η είσαι ηθοποιός η δεν είσαι. 🌈
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.370
Likes
3.427
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Καλιφόρνια-Χαβάη
Ασπρομαυρος Ripley στο νετφλιξ, ενα αριστουργημα, οι εικόνες διηγούνται πολύ περισσότερα πράγματα από τις λέξεις!
Συμφωνώ απόλυτα, απίστευτη αισθητική (χιτσκοκική σχεδόν), πολύ διαφορετική και από τις 2 κινηματογραφικές διασκευές της ταινίας (πιο κοντά στο βιβλίο της Χάισμιθ). Και ο Andrew Scott, πραγματικά κομμένος και ραμμένος για το ρόλο αυτό
 

bandit650

Member
Μηνύματα
623
Likes
2.853
Είναι καλογυρισμένο, εύκολο να το δεις και ενδιαφέρον. Δεν κάνει κοιλιά σε κανένα επεισόδιο.
Εγώ το προτείνω. Αλλά είπαμε αυτά είναι γούστα.
Δυστυχώς μπορούν να το τραβήξουν πολλές σεζόν.
400 χρονια ειναι αυτα....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.199
Μηνύματα
883.644
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom