Ολλανδία Αμστερνταμ διαμονη!

adespoto21

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλησπέρα, δεν ήξερα πως (ή αν έπρεπε) να ανοίξω νέο θέμα, οπότε γράφω εδώ την ερώτηση μου. Ψάχνω ξενοδοχείο (όσο πιο φθηνό) για 27 Μαρτίου. Βρίσκω για 2 άτομα 4 μέρες περίπου στα 250€. Όμως για 10 μέρες νωρίτερα βρίσκω μέχρι και στη μισή τιμή δωμάτια.
Το ερώτημα μου είναι: Να κλείσω τώρα; Υπάρχει περίπτωση να βρω φθηνότερα ή απλά έτυχε στις ημερομηνίες που ψάχνω να υπάρχει μεγάλη πληρότητα;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 

amazon

Member
Μηνύματα
178
Likes
93
Επόμενο Ταξίδι
vietnam
Ταξίδι-Όνειρο
Παντου
allabouthotels.com και εγώ το βρήκα στο φορουμ όπου υπήρχε ένα θέμα για το αν είναι αξιόπιστο .. εφόσον δεν άκουσα κατι κακο απο τα μέλη, έκλεισα και εγω απο εκει αφου πραγματικά οι τιμές ήτανε πολύ πιο κάτω απο booking με τις διαφορές όμως που προανέφερα
Πολυ χρησιμο site εχεις δικιο μπηκα μεσα και με μια μικρη αναζητηση ειδα οτι εχει πιο φθηνα αυτο που εκλεισα να παω σε αλλη χωρα .Μακαρι να το ηξερα νωριτερα
 

travelling523

Member
Μηνύματα
84
Likes
15
Καλησπερα Ηθελα τη γνώμη σας για το που αξίζει να μείνω στο Άμστερνταμ ; Εννοω περιοχή και αν έχετε να μου προτείνετε κανένα Ξενοδοχείο ;σας Ευχαριστω!
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Η αγαπημένη μου περιοχή στο Άμστερνταμ είναι οι λεγόμενοι 9 οδοί (http://www.iamsterdam.com/en-GB/experience/about-amsterdam/areas/featured-areas/9-streets) αλλά τα καταλύματα εκεί τριγύρω δεν είναι ιδιαίτερα οικονομικά, εάν αυτός είναι βασικός παράγοντας. Εναλλακτικά θα κοιτούσα για κάτι κοντά στο Leidseplein. Επίσης η περιοχή γύρω από το Rembrandtplein είναι αρκετά βολική,
Θα απέφευγα την περιοχή μεταξύ της πλατείας Νταμ και του Σταθμού ως πολύ τουριστική, με την κακή έννοια του όρου.
 

travelling523

Member
Μηνύματα
84
Likes
15
Η αγαπημένη μου περιοχή στο Άμστερνταμ είναι οι λεγόμενοι 9 οδοί (http://www.iamsterdam.com/en-GB/experience/about-amsterdam/areas/featured-areas/9-streets) αλλά τα καταλύματα εκεί τριγύρω δεν είναι ιδιαίτερα οικονομικά, εάν αυτός είναι βασικός παράγοντας. Εναλλακτικά θα κοιτούσα για κάτι κοντά στο Leidseplein. Επίσης η περιοχή γύρω από το Rembrandtplein είναι αρκετά βολική,
Θα απέφευγα την περιοχή μεταξύ της πλατείας Νταμ και του Σταθμού ως πολύ τουριστική, με την κακή έννοια του όρου.
Τι ΠΡΕΠΕΙ να γράψω στο booking.com για 9 οδοί;
 
Last edited by a moderator:

travelling523

Member
Μηνύματα
84
Likes
15
Οντως ειναι αρκετά ακριβές περιοχες ! Υπαρχει κανένα αλλο καλο μερος; Βασικά όπου και να μείνεις δεν γυρνας με τα πόδια; η 9 street θεωρείται πιο ´´ σικ " ;
 

Zeta

Member
Μηνύματα
470
Likes
121
Από αυτά που ρωτάς αποκομίζω την εντύπωση ότι δεν έχεις διαβάσει όλο το thread από την αρχή. Παραπίσω υπάρχουν προτάσεις για οικονομική διαμονή αλλά και απαντήσεις σε όλα τα ερωτήματά σου.
 

perixvra

Member
Μηνύματα
310
Likes
214
Επόμενο Ταξίδι
.....
Ταξίδι-Όνειρο
εχει πραγματοποιηθει.. :)
Καλησπερα και απο εμενα!
Παιδια χρειαζομαι την βοηθεια σας σκεφτομαστε να επισκεφτουμε το Αμστερνταμ στα μεσα του Απριλιου με τον μελλοντικο συζυγο και τους γονεις μου και θα ηθελα πληροφοριες για ξενοδοχειο η διαμερισμα, κατι οικονομικο με παρκινγκ για το αυτοκινητο και να ειναι σχετικα κοντα στο κεντρο.
Περιμενω νεα σας.....
Ευχαριστω
 

XrisaT

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
καλημέρα σε όλους. Κανονίζω ταξίδι για Αμστερνταμ 1 Μαιου έχει καποιος να μου πει για Holiday Inn άποψη ??
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.192
Μηνύματα
883.492
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom