Ολλανδία Αμστερνταμ διαμονη!

Estet

Member
Μηνύματα
234
Likes
111
Επόμενο Ταξίδι
Λυών
Ταξίδι-Όνειρο
Τόκιο
καλημέρα σε όλους. Κανονίζω ταξίδι για Αμστερνταμ 1 Μαιου έχει καποιος να μου πει για Holiday Inn άποψη ??
Δεν έχω μείνει, αλλά ξέρω ότι είναι κάπως απομακρυσμένο από το κέντρο, βέβαια με τραμ και μετρό φτάνεις γρήγορα. Φαντάζομαι ότι θα υπάρχουν πιο οικονομικά ξενοδοχεία και πιο κοντά στο κέντρο, εκτός αν πηγαίνεις ταξίδι για επαγγελματικούς λόγους.
 

XrisaT

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
έχετε να προτείνετε κάποιο άλλο πιο κεντρικό (εάν και δε το βλέπω τελικά γιατί και τα αεροπορικά αρκετά ακριβά είναι)
 

Estet

Member
Μηνύματα
234
Likes
111
Επόμενο Ταξίδι
Λυών
Ταξίδι-Όνειρο
Τόκιο
έχετε να προτείνετε κάποιο άλλο πιο κεντρικό (εάν και δε το βλέπω τελικά γιατί και τα αεροπορικά αρκετά ακριβά είναι)
To Holiday inn πόσο το βρίσκεις; Γιατί τα ξενοδοχεία στο Amsterdam είναι αρκετά ακριβά, εγώ είχα μείνει δίπλα στην πλατεία Dam, αλλά ήταν ακριβό το δωμάτιο.Εξαρτάται δηλαδή και πόσα χρήματα θέλεις να διαθέσεις.
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.280
Likes
1.349
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
καλημερα, ηθελα να μου προτεινετε ξενοδοχειο στο Αμστερναμ αν γινεται σε σχετικα καλη τιμη αλλα να ειναι σε πολυ καλο σημειο. Σκεφτομαστε μηπως παμε 27 Αυγουστου Αμστερνταμ με μωρο 7 μηνων, οποτε θελουμε σιγουρα πολυ καθαρο ξενοδοχειο και να βολευει η τοποθεσια. Θελουμε να ειναι σε κεντρικο σημειο για να βλεπουμε τα παντα με τα ποδια (με το καροτσι μαζι...)
Για Αυγουστο απο θεσσαλονικη βρισκω 189ευρω εισιτηριο. Πολλα δεν ειναι για low cost? Θα βγει η εκδρομη μονο με ποδια ή θα πρεπει να χρησιμοποιησουμε και τραμ; Το καροτσι πως θα το ανεβαζουμε στο τραμ;
 
Last edited:

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.021
Το να μην πάρετε τραμ το θεωρώ απίθανο, με τις συχνές βροχές κατά τη διάρκεια της μέρας.
Η τιμή των εισιτηρίων για Αύγουστο είναι εξαιρετική.
Εγώ έμεινα στην περιοχή De Pijp, δίπλα στο κέντρο για πιο νορμάλ τιμή ξενοδοχείου και για να μην πέσω σε παρέες που θα κάνουν φασαρία. Αν απογοητευτείς από τις τιμές ξενοδοχείων στο κέντρο (που είναι υψηλές για την πόλη αυτή), σκέψου και αυτή την περιοχή που απέχει λίγες μόνο στάσεις με το τραμ.
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.280
Likes
1.349
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
αυτο βλεπω, οτι ειναι λιγο ακριβουτσικα τα ξενοδοχεια στο κεντρο... Με το μωρο ομως θα ειναι ευκολο να χρησιμοποιουμε το τραμ; Θα εχει πολυ κοσμο φανταζομαι .... κανω λαθος; Δεν θα ηθελα να στριμωχνομαστε και πολυ....
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.021
Δεν είδα ποτέ στρίμωγμα. Αν πιάσει βροχή- που θα πιάσει- τι άλλη επιλογή θα έχετε για οποιαδήποτε μετακίνηση; Ταξί; :confused:.
Εφοδιάσου με κουκούλα βροχής για το καρότσι και κάρτες για τραμ και όλα καλα.
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.280
Likes
1.349
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
ταξι θελω να το αποφυγω τελειως γιατι δεν θα εχουμε μαζι μας καθισματακι αυτοκινητου... Οποτε θα ειναι καλες οι συνθηκες μεσα στο τραμ ε; κανενα καλο ξενοδοχειο για 27 αυγουστου εχετε να μου προτεινετε;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.021
Θα πάτε με το μωρό για μία μόνο διανυκτέρευση στο Αμστερνταμ; Χαρά στο κουράγιο σας.
Ξενοδοχείο δεν μπορώ να προτείνω γιατί τα κριτήρια σε ένα ταξίδι με μωρό είναι πολύ ειδικά και κάθε μαμά έχει τις δικές της απαιτήσεις.
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.280
Likes
1.349
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
οχι για 5-6 μερες...
 

sezar7

Member
Μηνύματα
748
Likes
606
αμα δειτε πως κουβαλανε οι ολλανδοι τα μωρα οχι μονο σε θεμα να μην στριμωχθει αλλα και σε ασχημο καιρο... θα φρικαρη καθε ελληνιδα μανα
1-mum-three3769.jpg
pascal-4-weeks-in-bakfiets1.jpg
images.jpg
7-cargo-bike-441.jpg
amsterdam-bicycles-14[2].jpg
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.530
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom