Ανέκδοτα

panpan

Member
Μηνύματα
6.880
Likes
26.790
Συζητουσαν 2 γυναικες.

Πρώτη χρονιά που δεν πήρα κιλά στις διακοπές.
- Πρόσεχες ε;
- Δεν πήγα.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.725
Likes
14.848
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Ένας νέος ρώτησε μια κοπέλα, στην βιβλιοθήκη:
"Σε πειράζει να κάθομαι δίπλα σου";

Το κορίτσι απάντησε με δυνατή φωνή:
"ΔΕΝ ΘΕΛΩ να περάσω τη νύχτα ΜΕ ΕΣΕΝΑΑΑ.! ".

Όλοι όσοι ήταν στην βιβλιοθήκη, άρχισαν να κοιτάζουν τον τύπο,
που ήταν σε δύσκολη θέση. Μετά από λίγα λεπτά,
η κοπέλα πήγε αθόρυβα στο τραπέζι του νέου και του είπε:
"Εγώ σπουδάζω ψυχολογία και ξέρω ένας άντρας τι σκέφτεται,
υποθέτω ότι αισθάνθηκες άσχημα, έτσι δεν είναι;"

Ο τύπος απάντησε με δυνατή φωνή:
"200 δολάρια μόνο για ένα βράδυ, μα είναι πάρα πολλά!"

και ... όλοι οι άνθρωποι στην βιβλιοθήκη κοίταζαν την κοπέλα που ήταν
σε κατάσταση σοκ και ο τύπος ψιθύρισε στ 'αυτιά της:
"Έχω σπουδάσει Νομική και ξέρω πώς να κάνω
κάποιον να αισθάνεται ένοχος".!
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.432
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Σε είδα... Ήσουν γυμνός στο Σύνταγμα κ έτρεχες ανάμεσα σε αστυνόμους... Σε σκέφτομαι συνέχεια... Αν το διαβάσεις απάντησε μου... Άνγκελα...
 

danev

Member
Μηνύματα
519
Likes
251
Επόμενο Ταξίδι
Αυστρια-Τσεχια-Σλοβακια.
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΚΑ ΦΙΟΡΔ
Ένας τελειόφοιτος της Ψυχολογίας έπρεπε να κάνει μια εργασία για τα δυνατά συναισθήματα . Ο επιβλέπων καθηγητής του συνέστησε να αποφύγει τους ανθρώπους των πόλεων, πολλά...λόγια και λίγη ουσία , και να ψάξει για πήγες στην ύπαιθρο . Μια και δυο , παίρνει τα βουνά και σ ένα χωριό στην Κρήτη στο όρος Αφέντης και εντοπίζει ένα γεροντάκι που καθόταν μονάχο του . - Γεια σου παππού ... μπλα μπλα μπλα ... θυμάσαι να μου πεις μια φορά που να σου έτυχε κάτι και να χάρηκες ΠΟΛΥ ; Ο γεράκος σκέφτεται , σκέφτεται ... - Μια φορά , πριν πολλά χρόνια ένας γείτονας - Θεός σχωρέστον - έχασε ένα πρόβατο στο βουνό . Μαζευτήκαμε λοιπόν καμία δεκαριά νοματαίοι, βγήκαμε στο βουνό , βρήκαμε το πρόβατο , το πηδ***με , και το φέραμε πίσω . ( Αυτό δεν μπαίνει στην εργασία ... για να ξαναδοκιμάσω ) - Ωραία... μήπως θυμάσαι καμία ΑΛΛΗ φορά , που να έγινε κάτι ΑΛΛΟ και να χάρηκες ΠΟΛΥ ; Ξανασκέφτεται ο γεράκος .... - Μια άλλη φορά , ένας άλλος γείτονας - Θεός σχωρέστον κι αυτόν - έχασε την φίλη του στο βουνό . Ε , μαζευτήκαμε καμία εικοσαριά άντρες , βγήκαμε στο βουνό , ψάξαμε , τη βρήκαμε , την πηδ***με και τη φέραμε πίσω . ( σε λάθος κατεύθυνση ψάχνω , ας αλλάξω θέμα ) - Ωραία , παππού ... τώρα να σε ρωτήσω κάτι άλλο ... θυμάσαι να μου πεις αν σου έτυχε ποτέ τίποτα που να ντράπηκες ΠΟΛΥ ; Ο γεράκος πέφτει σε βαθιά περισυλλογή ... το βλέμμα χαμηλωμένο ... και τελικά , με ύφος μεγάλης ένοχης : - Μια φορά χάθηκα στο βουνό ...
 

danev

Member
Μηνύματα
519
Likes
251
Επόμενο Ταξίδι
Αυστρια-Τσεχια-Σλοβακια.
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΚΑ ΦΙΟΡΔ
Αυτή η νέα αλυσίδα μαγαζιών "ΕΝΟΙΚΙΑΖΕΤΑΙ" που έχει ανοίξει, πολύ μεγάλη επιτυχία βλέπω..
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.880
Likes
26.790
‎- Φιλε ξεμεινα απο λεφτα και αποφασισα να πουλησω τα ντραμς.
- Ποσο;
- 3000€
- Ποιος βλακας σου δινει τοσα πολλα λεφτα;
- Τα μαζεψε η γειτονιά...!
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.675
Likes
16.428
-Μια φορά σε ένα μπαρ καθόταν ένας αδύνατος κύριος και κοιτούσε με μανία το ποτό του. Σε μια στιγμή έρχεται ένας μεγαλόσωμος κύριος, του παίρνει το ποτό του και το πίνει μονορούφι τότε ο άλλος βάζει τα κλάματα. Ο μεγαλόσωμος κύριος του λέει:
- "Καλά ρε φίλε μην κάνεις έτσι, θα σου πάρω άλλο."
- "Όχι, δεν φταις εσύ", λέει ο αδύνατος κύριος.
- "Σήμερα είναι η πιο άσχημή μου μέρα. Το πρωί άργησα να σηκωθώ, έχασα ένα σημαντικό ραντεβού στη δουλειά και ο διευθυντής μου με απέλυσε. Βγαίνω έξω, μου έχουν κλέψει το αυτοκίνητο. Παίρνω ένα ταξί και ξεχνάω μέσα το πορτοφόλι μου. Γυρνάω σπίτι και βλέπω τη γυναίκα μου αγκαλιά με τον υδραυλικό. Και ενώ δεν έφταναν όλα αυτά, ενώ σκόπευα να βάλω ένα τέλος στη ζωή μου έρχεσαι κι εσύ και μου πίνεις το δηλητήριο!

-------------------------
- Τί διαφορά έχουν τα γουρούνια από τα Πάντα;- Τα γουρούνια τρώνε τα πάντα, ενώ τα Πάντα δεν τρώνε τα γουρούνια!
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.675
Likes
16.428
Το καλοκαίρι τελειώνει και οι Ινδιάνοι πηγαίνουν στο μάγο της φυλής για να τους προβλέψει τον καιρό για τον χειμώνα που πλησιάζει.
Εκείνος ρίχνει τα κόκκαλα και τους λέει ότι ο χειμώνας θα είναι βαρύς!!!
Όλη η φυλή πηγαίνει στο διπλανό λόφο και κόβει όλα τα δένδρα για να βγάλει τον βαρύ χειμώνα.
Ο καιρός περνάει και χειμώνας δεν φαίνεται! Οι ινδιάνοι πηγαίνουν πάλι στο μάγο και παίρνουν την πρόβλεψη ότι ο χειμώνας θα είναι πολύ βαρύς!!!
Η φυλή ξαναπηγαίνει στον παραπέρα λόφο και κόβει όλα τα δένδρα για να βγάλει τον πολύ βαρύ χειμώνα αλλά ο καιρός περνά, χειμώνας δεν φαίνεται και οι ινδιάνοι ξαναπηγαίνουν στο μάγο που ξαναρίχνει τα κόκκαλα και ξανά προβλέπει ότι ο χειμώνας θα είναι πάρα πάρα πολύ βαρύς!!!!!
Θορυβημένοι οι ινδιάνοι πηγαίνουν στους αντιπέρα λόφους και κόβουν όλα τα ξύλα, αλλά πλησιάζουν Χριστούγεννα και ο ήλιος λάμπει!!
Βλέποντας την κατάσταση αυτή ο μάγος αποφασίζει να κατέβει στη πόλη και να ζητήσει και τη γνώμη των επιστημόνων!
Πάει λοιπόν στη πλησιέστερη πόλη και ρωτάει τους μετεωρολόγους της ..."ΕΜΥ"...
- Πως βλέπετε ρε παιδια τον φετεινό χειμώνα;
- Aστα ρε φίλε! φέτος θα είναι ο χειρότερος χειμώνας που έγινε ποτέ!!!!
- Και πως το καταλάβατε αυτό, ρε λεβέντες;;;;
- Δεν βλέπεις μωρέ τους ινδιάνους που έχουν ξεπατωθεί να κόβουν ξύλα;;;;;;;;


ΥΓ Και οι δικοί μας ινδιάνοι έχουν ξεπατωθεί να κόβουν ξύλα ....προβλέπεται βαρύς χειμώνας....:D
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.697
Likes
6.676
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Το καλοκαίρι τελειώνει και οι Ινδιάνοι πηγαίνουν στο μάγο της φυλής για να τους προβλέψει τον καιρό για τον χειμώνα που πλησιάζει.
Εκείνος ρίχνει τα κόκκαλα και τους λέει ότι ο χειμώνας θα είναι βαρύς!!!
Όλη η φυλή πηγαίνει στο διπλανό λόφο και κόβει όλα τα δένδρα για να βγάλει τον βαρύ χειμώνα.
Ο καιρός περνάει και χειμώνας δεν φαίνεται! Οι ινδιάνοι πηγαίνουν πάλι στο μάγο και παίρνουν την πρόβλεψη ότι ο χειμώνας θα είναι πολύ βαρύς!!!
Η φυλή ξαναπηγαίνει στον παραπέρα λόφο και κόβει όλα τα δένδρα για να βγάλει τον πολύ βαρύ χειμώνα αλλά ο καιρός περνά, χειμώνας δεν φαίνεται και οι ινδιάνοι ξαναπηγαίνουν στο μάγο που ξαναρίχνει τα κόκκαλα και ξανά προβλέπει ότι ο χειμώνας θα είναι πάρα πάρα πολύ βαρύς!!!!!
Θορυβημένοι οι ινδιάνοι πηγαίνουν στους αντιπέρα λόφους και κόβουν όλα τα ξύλα, αλλά πλησιάζουν Χριστούγεννα και ο ήλιος λάμπει!!
Βλέποντας την κατάσταση αυτή ο μάγος αποφασίζει να κατέβει στη πόλη και να ζητήσει και τη γνώμη των επιστημόνων!




Πάει λοιπόν στη πλησιέστερη πόλη και ρωτάει τους μετεωρολόγους της ..."ΕΜΥ"...
- Πως βλέπετε ρε παιδια τον φετεινό χειμώνα;
- Aστα ρε φίλε! φέτος θα είναι ο χειρότερος χειμώνας που έγινε ποτέ!!!!
- Και πως το καταλάβατε αυτό, ρε λεβέντες;;;;
- Δεν βλέπεις μωρέ τους ινδιάνους που έχουν ξεπατωθεί να κόβουν ξύλα;;;;;;;;


ΥΓ Και οι δικοί μας ινδιάνοι έχουν ξεπατωθεί να κόβουν ξύλα ....προβλέπεται βαρύς χειμώνας....:D
το αγαπημενο μου ανεκδοτο :lol: Ασε που ειναι και το μόνο που θυμάμαι :lol:
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.432
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Θέλεις δουλειά???Τι περιμένεις???Στείλε ΤΑΜΑ,κενό,το όνομα του αγίου που θέλεις να σε βοηθήσει...και έναν εκφοβισμο(κι ο άγιος φοβερά θέλει)στο 11.8.88
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.675
Likes
16.428
Η δασκάλα έβαλε στα παιδιά να γράψουν μια εκθεση, που να τελειώνει με τη φράση¨Μάνα είναι μόνο μία.¨
Όλα τα παιδάκια έγραφαν η μαμά μου με αγαπάει, με φροντίζει και στο τέλος ¨Μάνα είναι μόνο μία¨
Ο Τοτός έγραψε: ¨μια μέρα ήρθε στο σπίτι μια φίλη της μαμάς μου.Η μαμά μου, τη ρώτησε τι θα πιεί και η φίλη της απάντησε μια κοκα κόλα.Τότε η μαμά μου ,μου είπε να φέρω δύο.Όταν πήγα στο ψυγείο είδα
ότι υπήρχε μόνο μία κοκα κόλα και φώναξα :
¨Μάνα, είναι μόνο μία!¨
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.675
Likes
16.428
Δύο Παοκτζήδες συναντούν ένα φίλο τους που είχαν να τον δουν πολύ καιρό:
- Γιώργο! Τι κάνεις ρε φίλε; Πού χάθηκες;
- Δουλειές ρε παιδιά...
- Κι άλλες φορές είχες δουλειές αλλά πέρναγες και μια βόλτα από τον Σύνδεσμο.
- Ε να... ερωτεύτηκα!
- Ερωτεύτηκες;;; !!!
- Ναι, ερωτεύτηκα. Τι να σας λέω... Έχω γίνει άλλος άνθρωπος. Βλέπω ηλιοβασίλεμα και ραγίζω, μυρίζω λουλούδι και κλαίω...
- Τι λε ρε φίλε; Και οι εκδρομές στα εκτός έδρας, η Τούμπα, τα συνθήματα, τα ντου, η ΠΑΟΚάρα μας, πάνε αυτά;;;
- Τι να σας πω ρε παιδιά. Αφού σας λέω έπαθα μεγάλη ζημιά. Μέχρι ποιήματα γράφω...
- Ποιήματα;;;!!! Πω, πω...
- Ναι. Ακούστε το τελευταίο που έγραψα:
''Το πρόσωπό σου είναι σαν κρίνο
τα δάκρυα απ' τα μάτια σου πίνω
όλη η φύση ανθίζει πια για μας
γα^@έται ο θρύλος κι ο Πειραιάς!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.210
Μηνύματα
883.803
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom