Ανέκδοτα

makisg

Member
Μηνύματα
4.726
Likes
14.869
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
ΟΤΑΝ ΗΤΑΝ ΥΠΟΥΡΓΟΣ ΑΜΥΝΑΣ Ο ΜΕΙΜΑΡΑΚΗΣ :

Είναι ο διοικητής του στρατοπέδου και φωνάζει τον Κωστίκα που είναι
φαντάρος και του λέει: "Κωστίκα. Αύριο το πρωί περιμένω τον Μειμαράκη.
Να είσαι στην πύλη από τα ξημερώματα και να με ειδοποιήσει ς όταν
φτάσει."
Το πρωί ,πράγματι ο Κωστίκας είναι στην πύλη από τις 6 το πρωί.
Κατά τις 6.30 παίρνει τηλεφωνο στη πύλη ο διοικητής
Κωστίκα έφτασε ο Μειμαράκης?
Όχι κύριε διοικητά, δεν έχει έρθει
Στις 7 παρά τέταρτο πάλι τα ίδια...
Εφτασε ο Μειμαράκης?
Όχι ακόμα
Ο διοικητής πήρε ξανά στις 7, στις 7.15, στις 7.30 ... Συνεχώς ως τις 9...
Κατά τις 9 και κάτι, σκάει μια μαύρη μερσεντές στην πύλη.
Ο κωστίκας κάνει νόημα να κατεβάσουν το φιμέ τζάμι.
Μεϊμαράκη εσύ είσαι;
Ναι, λέει ο Μεϊμαράκης
Μαλάκα τρέχα παρουσιάσου στο διοικητή γιατί θα σε γαμ... Σε ψάχνει από τα ξημερώματα!!!
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.726
Likes
14.869
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Ξυπνάω και τι να δω;;;;
Είμαι ήδη 2 ώρες στη δουλειά!!!
 

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Είναι 3 μήλα πάνω σε μια μηλιά.
Ξαφνικά το ένα μήλο πέφτει στο έδαφος και τα άλλα 2 ξεκαρδίζονται στα γέλια και κοροϊδεύουν το μήλο που δε μπόρεσε να σταθεί πάνω στο δέντρο..
Και το μήλο :
-Τι γελάτε ρε;; Ανώριμα....
:haha::haha:
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.675
Likes
16.428
Μία μέρα στην ζούγκλα ο πίθηκος κάπνιζε ένα "πεντάφυλλο"!!! Τον βλέπει η σαύρα και τον ρωτά
"τι κάνεις εκεί ρε πίθηκε ?"
"Να" της λέει ο πίθηκος "καπνίζω ένα τσιγάρο".
"Άμα θέλεις έλα να δοκιμάσεις".
Απονήρευτη η σαύρα ανεβαίνει πάνω στο κλαδί και παίρνει το τσιγαριλίκι που της έδωσε ο πίθηκος. Τραβά δύο-τρεις τζούρες και ΜΠΑΜ πέφτει ξερή κάτω από το κλαδί.
"ΩΧ" λέει ο πίθηκος, "τί έπαθες σαύρα μου?"
"Να" του λέει η σαύρα "δεν είμαι και πολύ συνηθισμένη και έγινα χάλια. Πάω να πιω λίγο νερό να φτιαχτώ".
Και ξεκινά προς το ποτάμι. Με το που φτάνει στο ποτάμι και σκύβει να πιει νερό πετιέται ο κροκόδειλος,
"καλά τι έπαθες σαύρα μου και είσαι έτσι ?" την ρωτά.
"Άσε" του λέει" μου έδωσε ένα τσιγάρο ο πίθηκος και τρελάθηκα".....
"ΠΟΥ ? ΠΟΥ ?" ρωτά το αλάνι ο κροκόδειλος.
"Να εκεί πιο πέρα στο δάσος" του λέει η σαύρα.
Ξεκινά ο κροκόδειλος και λίγο πιο κάτω βρίσκει τρία τσιγαριλίκια καπνισμένα μέχρι την άκρη. Κοιτά ψηλά στο δέντρο και βλέπει τον πίθηκο ΝΤΙΡΛΑ. Ο πίθηκος μες την ζάλη του κοιτά - ξανακοιτά - ξανακοιτά με γουρλωμένα μάτια τον κροκόδειλο και του λέει:
"Καλά μωρή χαμούρα πόσο νερό ήπιες????"
 

like23

Member
Μηνύματα
66
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
ΑΜΕΡΙΚΗ
Ταξίδι-Όνειρο
LAS VEGAS
Είναι δυο φίλοι!!!κ λέει ο ενας του άλλου να σε ρωτήσω κάτι ρε κώστα πας γυμναστήριο ναι ρε γιάννη του λέει πάω πόσο καιρο περίπου λέει περίπου 6χρονια κ του λέει ο γιάννης καμία διαφορά είδες;;;;ναι κατι διαδρόμους κ δυό ποδηλατα!!!!!!
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.675
Likes
16.428
Περπατάει ένας γύφτος στο πάρκο και βλέπει ένα τύπο να κάνει πουσάπς. Τον πλησιάζει και του λέει:
- Εεε φίλε! το κορίτσι που πήνταγες έφυγε;
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.675
Likes
16.428
Η δασκάλα μπαίνει όπως κάθε μέρα στην τάξη και βλέπει στο μαυροπίνακα, γραμμένη με μικρά γράμματα τη λέξη " πέος".

Εκνευρίζεται, πιάνει αμέσως το σφουγγάρι, σβήνει τη λέξη και γυρίζει απότομα να δει ποιος από τη τάξη έκανε στη σκανταλιά, αλλά που....., όλα τα παιδάκια φαίνονταν να έχουν την αθωότητα γραμμένη στα πρόσωπα τους. Δεν θέλει να δώσει και μεγαλύτερη έκταση στο πράγμα λόγω και της φύσης της λέξης και συνεχίζει το μάθημα της.

Την άλλη μέρα, ξαναμπαίνει στην τάξη και πάλι στο πίνακα η ίδια λέξη γραμμένη με μεγαλύτερα γράμματα αυτή τη φορά.

Τη σβήνει πάλι και αποσιωπά το θέμα, μια και δεν μπορεί να βρει τον ένοχο. Την επόμενη μέρα συνεχίζεται το ίδιο βιολί με μεγαλύτερη τη λέξη και στο τέλος της εβδομάδας η λέξη έχει πια καταντήσει να καταλαμβάνει όλο τον πίνακα.

Τη Δευτέρα, μπαίνει στη τάξη περιμένοντας να δει την ίδια λέξη, αλλά η λέξη δεν υπάρχει και έχει αντικατασταθεί με μια επιγραφή που λέει:
" ΟΣΟ ΤΟ ΤΡΙΒΕΙΣ ΤΟΣΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΘΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ"
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.607
Likes
9.864
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Aν ο Νiλ Άρμστρονγκ ήταν απo Θεσσαλονiκη, τα πρώτα του λόγια πατώντας στη Σελήνη θα ηταν «That’s one small step for a man,αλλά σαν την Χαλκιδική δεν έχει..»
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.808
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Τρεις γέροι στη βεράντα του γηροκομείου συζητούν για τα προβλήματά τους:

"Ρε σεις, έχω σοβαρό πρόβλημα. Είμαι 70 χρονώ, κάθε πρωί ξυπνάω στις 7 και πάω για κατούρημα. Ζορίζομαι, σφίγγομαι, σταγόνα. Μια ώρα, δυο ώρες, τίποτα. Μαρτύριο! Πήρα φάρμακα, ήπια ματζούνια, το ένα, τ' άλλο, τίποτα δε βοηθάει", ο πρώτος.

"Και καλά, αυτό λες σοβαρό πρόβλημα εσύ; Εγώ είμαι 80 χρονώ, κάθε πρωί ξυπνώ στις 8, πάω να ενεργηθώ. Ζορίζομαι, σφίγγομαι, τίποτα. Μέχρι το βράδυ εκεί, χωρίς αποτέλεσμα", λέει ο δεύτερος.

"Εγώ, φίλοι μου, είμαι 90 χρονώ, κάθε πρωί κατουρώ στις 7, ενεργούμαι στις 8 και ξυπνάω στις 9!", ο τρίτος.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.876
Μέλη
38.905
Νεότερο μέλος
ntsironis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom