Γενικά Αναζήτηση Προορισμού Low Budget

alma

Member
Μηνύματα
3.721
Likes
15.073
Ανοιχτή χώρα όπως το θές χωρίς να σας βγεί η ψυχή και πολύ οικονομική όπως επίσης το θέλεις ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ,
οπως ξέρω απο εκει απο Αθήνα (η δεν είσαι Αθήνα?)έχει απευθείας για Σόφια,πολλές επιλογές για οικονομικά και καλά καταλύματα φαγητά διασκέδαση για όλα τα βαλάντια και από Σόφια κάνετε και μιά ημερήσια με πούλμαν στην πανέμορφη Φιλιππούπολη
δεν χρειάζονται κάτι αντίστοιχο του δικού μας PLF παρά μόνο το πιστοποιητικό εμβολιασμού η αρνητικό τεστ

εκτός κι αν η ..Βουλγαρία γενικώς ....δεν παίζει γενικά στα σχέδια σου

Η Βουλγαρία είναι από τις οικονομικότερες χώρες στην ΕΕ.
Και ούτε πιστοποιητικά, ούτε τεστ, ούτε τίποτα δεν σου ζητούν για να πας σε εστιατόρια, καφέ κλπ...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.363
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Για Οκτώβρη μια χαρά βρίσκω και τη Σικελία
φυσικα. καμμια σχεση με Βουλγαρια που ακουστηκε πιο πανω ειδικα απο Αθηνα. Ραιαν απευθειας 12.99€, τι συζηταμε? καλη η σοφια κ η φιλιππουπολη αλλα η νυχτα με τη μερα σε σχεση με παλερμο,τσεφαλου, ταορμινα. με 50€ βρισκεις αξιοπρεπεστατο καταλυμα, αν ξηλωθεις με 80€ 4στερο στην παραλια σχεδον.
 

alma

Member
Μηνύματα
3.721
Likes
15.073
Για Οκτώβρη μια χαρά βρίσκω και τη Σικελία και τη Μάλτα
Ρίξε μια ματιά και αν θέλεις τίποτα πιστοποιητικά για εισόδους σε εστιατόρια, καφέ, ΜΜΜ γιατί ανέφερες για άτομο μη εμβολιασμένο και πως θέλεις να μην υπάρχουν περιορισμοί, να μην ταλαιπωρηθείτε κλπ.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.486
Likes
28.951
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
1) Έχω αρκετά μίλια της AEGEAN, οπότε καλό θα ήταν να παίξουν εισιτήρια έτσι! (Ξέρω τα μίλια ποτέ δεν είναι αρκετά)
2) Έχω τα κουπόνια απο την AEGEAN Premium VISA, οπότε έχω και το ΔΩΡΕΑΝ εισιτήριο για την γυναίκα μου! (+ τους φόρους)
Ελπίζω να μη σε σοκάρω, αλλά τα κουπόνια της Aegean Premium VISA μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις μόνο εφόσον πληρώνεις το δικό σου εισιτήριο, τη στιγμή της (κοινής) κράτησης. Δε χρησιμοποιούνται σε award εισιτήρια.
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.195
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
μίλησε για aegean όχι για ryanair!(η οποία μπορεί νάχει ..τζάμπα την αρχική τιμή αλλά πρόσθεσε σ αυτό και την χειραποσκευή για να πας σαν άνθρωπος για 4 νύχτες όπως είπαν ότι θέλουν...)
απάντησα ΑΚΡΙΒΩΣ με βάση αυτά που ζητάει
 
Last edited:

Samion

Member
Μηνύματα
10.363
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
μίλησε για aegean όχι για ryanair!
απάντησα ΑΚΡΙΒΩΣ με βάση αυτά που ζητάει
βρε συ μην αρπαζεσαι, φιλοι ειμαστε κ φιλικα συζηταμε. σορυ αλλα οι προορισμοι εχουν χαωδη διαφορα. αλλο σοφια αλλο παλερμο. κ δεν μιλησε για Aegean αποκλειστικα, ειπε : "καλο θα ηταν", αυτο σημαινει καλο θα ηταν αν κοστιζαν τα ιδια...για 20€ πηγαινελα μαλλον θα κανει την παραχωρηση..τι λες?
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.195
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
βρε συ μην αρπαζεσαι, φιλοι ειμαστε κ φιλικα συζηταμε. σορυ αλλα οι προορισμοι εχουν χαωδη διαφορα. αλλο σοφια αλλο παλερμο. κ δεν μιλησε για Aegean αποκλειστικα, ειπε : "καλο θα ηταν", αυτο σημαινει καλο θα ηταν αν κοστιζαν τα ιδια...για 20€ πηγαινελα μαλλον θα κανει την παραχωρηση..τι λες?
δεν αρπάζομαι,
ήδη το διόρθωσα πιό πάνω ότι στην τζάμπα αρχική τιμή προσθέτεις και την χειραποσκευή (εκτός κι αν πας με μια ..τσαντούλα 5 μέρες)
οπότε ο καθένας τα υπολογίζει,
όχι μόνο τα εισιτήρια αλλά και το τι θα φάει τι θα πιεί κλπ(και ο φίλος αναφέρθηκε στο ότι θέλει να περάσει όσο πιό οικονομικά στο συγκεκριμένο εν όψει του μελλοντικου ουτως η αλλως πιό ακριβού ταξιδιού...)
Δεν έχω πάει Παλέρμο για να έχω άποψη(αλλά γενικά Ιταλία ναι και οκ υπερέχει σαφως) ..αλλά που θα μου πάει ...χιχι
αλλά έχω άποψη(πολύ καλή) για την Φιλιππούπολη και τη Σόφια και με βάση αυτά που ζητάει εκανα την προταση
 
Last edited:

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.413
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Ανοιχτή χώρα όπως το θές χωρίς να σας βγεί η ψυχή και πολύ οικονομική όπως επίσης το θέλεις ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ,
οπως ξέρω απο εκει απο Αθήνα (η δεν είσαι Αθήνα?)έχει απευθείας για Σόφια,πολλές επιλογές για οικονομικά και καλά καταλύματα φαγητά διασκέδαση για όλα τα βαλάντια και από Σόφια κάνετε και μιά ημερήσια με πούλμαν στην πανέμορφη Φιλιππούπολη
δεν χρειάζονται κάτι αντίστοιχο του δικού μας PLF παρά μόνο το πιστοποιητικό εμβολιασμού η αρνητικό τεστ

εκτός κι αν η ..Βουλγαρία γενικώς ....δεν παίζει γενικά στα σχέδια σου
Καλησπέρα. Γιατί βρε να μην παίζει η Βουλγαρία στα πλάνα μας; Φυσικά και παίζει και πολύ μάλιστα
Επίσης σημαντικό ότι είναι προσβάσιμη σ εποχές COVID.


Kι εγω την Ουγγαρια σκεφτηκα, μιας και ειπες οικονομικος και χειμωνας. Εχεις ειπες τα μιλια αλλα σε καθε περιπττωση αν εισαι Θεσσ η γουιζ εχει πολυ φθηνα εισιτηρια.

Επισης Πορτογαλια ειναι σχετικα οικονομιικα. Οκ, δε μυριζει χειμωνας ακριβως, εκτος κι αν πατε βορεια. Αλλα εκει δεν εχω παει για να σου πω τιμες.

Δε ξερω τι παιζει με covid περιορισμους, αλλα πολυ πολυ αγαπημενη και φθηνη ειναι και η Γεωργια. Ξανα, αν ειστε Θεσσ, για Κιουταίσι εχει με ραηαν πολυ φθηνες πτησεις.
Ουγγαρία παίζει κ αυτή δυνατά.

Ελπίζω να μη σε σοκάρω, αλλά τα κουπόνια της Aegean Premium VISA μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις μόνο εφόσον πληρώνεις το δικό σου εισιτήριο, τη στιγμή της (κοινής) κράτησης. Δε χρησιμοποιούνται σε award εισιτήρια
Αν και δεν σοκαρομαι εύκολα, σοκαρίστηκα λιγάκι. Γιατί η αλήθεια είναι πως δεν είναι και τόσο συμφέρον.

@paefstra Και Βελιγράδι είδαμε αλλά δεν έχει τις ημέρες που θέλουμε πτήσεις με μίλια.
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.413
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Τι θα λέγατε τελικά για 4ημερο στον Παλαιό Άγιο Αθανάσιο εφόσον έχουμε και οι 2 Vouchers του Tourismou4all; Μας βγαίνει σύνολο για 4 βράδια, 60 ΕΥΡΩ!

Εφόσον τον Νοέμβριο θα πάμε εξωτερικό και εφόσον έχουμε τα Vouchers λέγαμε να πάμε κάπου στην Ελλάδα που δεν έχουμε ξανα παει....
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.094
Likes
23.891
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Τι θα λέγατε τελικά για 4ημερο στον Παλαιό Άγιο Αθανάσιο εφόσον έχουμε και οι 2 Vouchers του Tourismou4all; Μας βγαίνει σύνολο για 4 βράδια, 60 ΕΥΡΩ!

Εφόσον τον Νοέμβριο θα πάμε εξωτερικό και εφόσον έχουμε τα Vouchers λέγαμε να πάμε κάπου στην Ελλάδα που δεν έχουμε ξανα παει....
Πολύ καλή ιδέα. Καλά να περάσετε. :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.154
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom