ΗΠΑ Αναζήτηση εισιτηρίων για Η.Π.Α.

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.626
Likes
50.297
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
@Yorgos ευχαριστώ πολύ για την διευκρίνιση ,Θα στείλω ένα email στην εταιρία να ρωτήσω για σίγουρα(εντωμεταξυ στην σελίδα τους δεν έχει πουθενά email,μόνο τηλεφ επικοινωνία )και θα πράξω αναλόγως.Το πολύ πολύ να κάνω και ένα pcr εκεί να ήμαστε σιγουροι.
@Earth Citizen ναι το είχα διαβάσει σε προηγούμενα post για rapid,ελπίζω να μην αλλάξει κάτι σε 3 εβδομάδες
Όπως σου έγραψαν και ράπιντ κάνει, και τελείωσες.
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
@Yorgos ευχαριστώ πολύ για την διευκρίνιση ,Θα στείλω ένα email στην εταιρία να ρωτήσω για σίγουρα(εντωμεταξυ στην σελίδα τους δεν έχει πουθενά email,μόνο τηλεφ επικοινωνία )και θα πράξω αναλόγως.Το πολύ πολύ να κάνω και ένα pcr εκεί να ήμαστε σιγουροι.
@Earth Citizen ναι το είχα διαβάσει σε προηγούμενα post για rapid,ελπίζω να μην αλλάξει κάτι σε 3 εβδομάδες
Στείλε εδώ: [email protected]
Μου απάντησαν εντός 3 (τριών!) λεπτών πρόσφατα.
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.593
Likes
9.770
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ονειρεμένο Ταξίδι
New Zealand
Επί του θέματος, η TAP χρέωνε την επιλογή θέσης (νομίζω 40 ευρώ το άτομο) και στο υπερατλαντικό και στο ενδιάμεσο Μαδρίτη-Λισαβόνα, αλλά όταν έχεις πληρώσει 220 ευρώ το εισιτήριο Μαδρίτη-Νέα Υόρκη, δε βγάζεις μιλιά.. Και απλά πηγαίνεις στο gate και ζητάς εκείνη την ώρα για θέση παράθυρο με το πιο πλατύ χαμόγελο :D

'Εβγαλαν προσφοράρες Delta και United για το απευθείας Αθήνα-Νέα Υόρκη με 397 ευρώ που χτυπάει στα ίσια τα 500+ της Emirates. Έχω δηλώσει ανοιχτά την προτιμήση μου στη United, για όσους είναι και κάτοχοι Miles&Bonus της Aegean, φαίνεται ότι είναι η καλύτερη επιλογή. Με 3 απευθείας πτήσεις για Νέα Υορκη και τόσες επιλογές για τα connections, το τελευταίο που πρέπει να απασχολεί κάποιον για Αμερική είναι τα εισιτήρια..

Cheap non-stop flights from Athens to New York from only €397!

1647967221191.png


Και το Σαν Φρανσίσκο και το Λος Αντζελες το βλέπω συνεχώς από SAS και TAP με 300-350 ευρώ.. Από ενδιάμεσους προορισμούς στην Μαδρίτη, όχι από Αθήνα, αλλά και πάλι συνδυάζονται υπέροχα με stopover σε κάποια πόλη της Ευρώπης.
 
Last edited:

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Και το Σαν Φρανσίσκο και το Λος Αντζελες το βλέπω συνεχώς από SAS και TAP με 300-350 ευρώ.. Από ενδιάμεσους προορισμούς στην Μαδρίτη, όχι από Αθήνα
Δε μας ενδιαφερουν αυτά, να τους πεις να βάλουν απευθείας και για εκεί :bleh:
 

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.229
Likes
7.618
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
Εγώ περιμένω προσφορές για Ιούλιο προς το τέλος με αρχές Αυγούστου αλλά :(:(:(
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.693
Likes
6.667
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αφρική Ναμιμπια
Εγώ περιμένω προσφορές για Ιούλιο προς το τέλος με αρχές Αυγούστου αλλά :(:(:(
Σε υψηλή σαιζον και με τοσους ελληνοαμερικανους που ταξιδευουν Ιουλιο - Αυγουστο δυσκολο το βλέπω.
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.593
Likes
9.770
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ονειρεμένο Ταξίδι
New Zealand
Και το Σαν Φρανσίσκο και το Λος Αντζελες το βλέπω συνεχώς από SAS και TAP με 300-350 ευρώ.. Από ενδιάμεσους προορισμούς στην Μαδρίτη, όχι από Αθήνα, αλλά και πάλι συνδυάζονται υπέροχα με stopover σε κάποια πόλη της Ευρώπης.
Δεν έλεγα τίποτ'άλλο.. Συνδυασμός με ένα τριημέρακι στη Ρώμη Χριστούγεννα ή Οκτώβρη μαζί με φθινοπωρινό Yosemite, άπαιχτος συνδυασμός..
Απαπαπαπαπαπαπαπα🔥🔥🔥

Autumn & NYE! Cheap flights from Rome to San Francisco for only €299!


1648151637696.png
 

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.229
Likes
7.618
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
Ερώτηση .... όχι για την Πυθία αλλά για κάποιον με γνώση ή στατιστικά στην συγκεκριμένη αγορά εισιτηρίων, υπάρχει περίπτωση προσφορών για το καλοκαίρι από εδώ και πέρα ? Βγάζουν συνήθως για καλοκαίρι ? για Χριστούγεννα ξέρω ότι γύρω στον Σεπτέμβρη βγαίνουν κάτι φωτοβολίδες. Ευχαριστώ τυχόν γνώστες , μάντηδες , στατιστικολόγους κλπ κλπ για τα φώτα τους.
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.593
Likes
9.770
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ονειρεμένο Ταξίδι
New Zealand
Ερώτηση .... όχι για την Πυθία αλλά για κάποιον με γνώση ή στατιστικά στην συγκεκριμένη αγορά εισιτηρίων, υπάρχει περίπτωση προσφορών για το καλοκαίρι από εδώ και πέρα ? Βγάζουν συνήθως για καλοκαίρι ? για Χριστούγεννα ξέρω ότι γύρω στον Σεπτέμβρη βγαίνουν κάτι φωτοβολίδες. Ευχαριστώ τυχόν γνώστες , μάντηδες , στατιστικολόγους κλπ κλπ για τα φώτα τους.
Για Ιούλιο-Αύγουστο πολύ δύσκολο. Έπεσε το μάτι μου για Μάη-Ιούνιο, αλλά μέχρι 30/6. Η μόνη πιθανότητα για καλοκαίρι είναι το Νοέμβρη black friday. Για Χριστουγεννα δεν έχω άποψη.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.648
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom