ΗΠΑ Αναζήτηση εισιτηρίων για Η.Π.Α.

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.274
Likes
7.919
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ταξίδι-Όνειρο
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
Αν έχουν τις ίδιες αποσκευές, προτίμησε την απ ευθείας.
 
D

Delmem38110

Guest
Φίλοι μου μια ερώτηση σε εσάς που έχετε μια γνώση για υπερατλαντικα μήπως και με βοηθήσετε στην επιλογή μου.... Ετοιμάζομαι για το πρώτο μου υπερατλαντικα και συγκεκριμένα Νέα Υόρκη και Ουάσιγκτον. Τώρα θέλω μια βοήθεια στην επιλογή των πτήσεων. Βρίσκω από Θεσσαλονίκη (που με βολεύει και περισσότερο να πω γιατί μένω Λάρισα) με 650 πήγαινε έλα, με Lufthansa και A350 αεροπλάνο με ενδιάμεση στάση και αναμονή στο Μόναχο για 3.30 ώρες περίπου. Και με 770 από Αθήνα με απευθείας πτήσεις και UNITED 787 dreamliner... Τι θα συμβουλευατε να επιλέξω?
είναι πτήσεις που φτάνουν την ίδια ώρα περίπου και οι δυο.
άρα παίρνεις τη φτηνότερη.
η Θεσσαλονίκη είναι πιο κοντά από σένα και το αεροδρόμιο πιο μικρό.
το αεροπλάνο δεν πρέπει να σε ενδιαφέρει γιατί εν τέλει όλα είναι ίδια.
το σέρβις στην οικονομική είναι επίσης ίδιο άρα προτίμησε Θεσσαλονίκη για την ευκολία μετάβασης και για τα 120 ευρώ λιγότερα.
επίσης τα έξοδα μεταφοράς είναι μικρότερα για Θεσσαλονίκη.
και οι δύο εταιρείες είναι αξιόλογες.
 

oasisAthens

Member
Μηνύματα
303
Likes
204
Οι αποσκευές είναι οι ίδιες. Οι ώρες άφιξης έχουν μια διαφορά την 16:00 και η άλλη φθάνει στις 19:00. Διαφορά αμελητέα λέω. Η κυρία διαφορά είναι ότι η μία είναι απευθείας και η άλλη όχι. Βέβαια από την άλλη όση ώρα θα κάνω παραπάνω θα την φάω στο πήγαινε έλα Αθήνα. Γιαυτό ρωτούσα εαν παίζει ρόλο το αεροπλάνο ή αεροπορική.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.375
Likes
14.282
Οι αποσκευές είναι οι ίδιες. Οι ώρες άφιξης έχουν μια διαφορά την 16:00 και η άλλη φθάνει στις 19:00. Διαφορά αμελητέα λέω. Η κυρία διαφορά είναι ότι η μία είναι απευθείας και η άλλη όχι. Βέβαια από την άλλη όση ώρα θα κάνω παραπάνω θα την φάω στο πήγαινε έλα Αθήνα. Γιαυτό ρωτούσα εαν παίζει ρόλο το αεροπλάνο ή αεροπορική.
Στην Αθήνα ή την Θεσσαλονίκη πως θα πας;Με αυτοκίνητο;Σε ποιά πόλη έχεις καλύτερη και εύκολη πρόσβαση;Αν είναι καλύτερα η Θεσσαλονίκη δεν θα με απασχολούσαν οι δύο πτήσεις.
 

Nikos1986

Member
Μηνύματα
907
Likes
4.008
Επόμενο Ταξίδι
Γενεύη - Ανεσί
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία - Καλιφόρνια
Δεν είναι πρόβλημα οι 2 πτήσεις. Αν τις βρίσκεις με ενιαίο εισιτήριο, δίνεις τη βαλίτσα στο αεροδρόμιο που φεύγεις και δεν σε απασχολεί τίποτα στη στάση. Κάνεις βόλτες, τρως τίποτα και πας απευθείας στο gate για να φύγεις στο δεύτερο σκέλος.
 

oasisAthens

Member
Μηνύματα
303
Likes
204
Ευχαριστώ όλους για την βοήθειά σας.... Τελικά έκλεισα από Θεσσαλονίκη. Πιστεύω ήταν η καλύτερη επιλογή αν και όχι απευθείας λόγου ότι θα έχω μικρότερη διαδρομή συν του ότι ήταν και 135 ευρώ φθηνότερη.
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.094
Likes
23.917
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Ευχαριστώ όλους για την βοήθειά σας.... Τελικά έκλεισα από Θεσσαλονίκη. Πιστεύω ήταν η καλύτερη επιλογή αν και όχι απευθείας λόγου ότι θα έχω μικρότερη διαδρομή συν του ότι ήταν και 135 ευρώ φθηνότερη.
Καλά να περάσετε.
 

Giorgiosin

Member
Μηνύματα
18
Likes
44
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο
Ταξίδι-Όνειρο
Καμπότζη, Μογγολία
Καλημέρα σε όλη την ταξιδιωτική παρέα και καλό μήνα.

Έχω πετύχει κάποιες πολύ οικονομικές πτήσεις για Σικάγο από Φρανκφούρτη το Νοέμβρη και Δεκέμβρη του 2023. Πιστεύεται ότι είναι πολύ νωρίς για να κλείσεις αεροπορικά από τώρα??

Για να σας βοηθήσω οι τιμές κινούνται στα 380-450 με επιστροφή.

Ευχαριστώ πολύ.
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.606
Likes
9.861
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Καλημέρα σε όλη την ταξιδιωτική παρέα και καλό μήνα.

Έχω πετύχει κάποιες πολύ οικονομικές πτήσεις για Σικάγο από Φρανκφούρτη το Νοέμβρη και Δεκέμβρη του 2023. Πιστεύεται ότι είναι πολύ νωρίς για να κλείσεις αεροπορικά από τώρα??

Για να σας βοηθήσω οι τιμές κινούνται στα 380-450 με επιστροφή.

Ευχαριστώ πολύ.
Καλημέρα!

Είναι νωρίς ακόμα, αλλά το 380 είναι καλή προσφορά. Με βαλίτσα ή χωρίς αυτές οι τιμές; Κάνε εγγραφή στο fly4free για να βλέπεις προσφορές προς Αμερική, βλέπω σχεδόν κάθε βδομάδα προσφορές για Αμερικανικές πόλεις κοντά στα 300 ευρώ.

Επειδή δεν είναι φουλ τουριστική σεζόν ο Νοέμβρης και ο Δεκέμβρης, θα σου έλεγα να περιμένεις κιαλλο.
 

Giorgiosin

Member
Μηνύματα
18
Likes
44
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο
Ταξίδι-Όνειρο
Καμπότζη, Μογγολία
Καλημέρα!

Είναι νωρίς ακόμα, αλλά το 380 είναι καλή προσφορά. Με βαλίτσα ή χωρίς αυτές οι τιμές; Κάνε εγγραφή στο fly4free για να βλέπεις προσφορές προς Αμερική, βλέπω σχεδόν κάθε βδομάδα προσφορές για Αμερικανικές πόλεις κοντά στα 300 ευρώ.

Επειδή δεν είναι φουλ τουριστική σεζόν ο Νοέμβρης και ο Δεκέμβρης, θα σου έλεγα να περιμένεις κιαλλο.
Ευχαριστώ πολύ. Είναι με 8kg βαλίτσα συν ένα προσωπικό αντικείμενο.
 

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.274
Likes
7.919
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ταξίδι-Όνειρο
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
Σε ποιο site έχουν ανοίξει ημερομηνίες για Δεκέμβριο ? Μάλλον μέχρι 5 Δεκεμβρίου εννοείς?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.447
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom