ΗΠΑ Αναζήτηση εισιτηρίων για Η.Π.Α.

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Από το gotogate έχω κλείσει μια φορά, Ρώμη - Νίκαια το '16. Δεν είχα κάποιο πρόβλημα, βέβαια η πτήση έγινε κανονικά.

Και από το mytrip (αυτό νομίζω εννοείς) έκλεισα μια μόνο φορά, για πτήση τέλη Οκτώβρη Σίδνεϊ - Μουρίτσντορ (θεώρησε Μπρισμπέιν). Το μόνο "πρόβλημα" που είχα, ήταν ότι η πτήση άλλαξε ώρα και ενώ ήρθε email για την αλλαγή, στο app της mytrip φαινόταν η παλιά ώρα (θυμήθηκα την αλλαγή τυχαία το προηγούμενο βράδυ).

Αν τα θεωρώ αξιόπιστα, ναι. Βέβαια τα έχω χρησιμοποιήσει από 1 φορά και χωρίς κάποιο ευτράπελο, όπου θα έτρεχα να βγάλω άκρη με την εξυπηρέτηση πελατών τους.
Ευχαριστώ για την απάντηση! Για την εταιρία trip, εννοούσα την trip.com, η mytrip το δίνει 950..
 

Manny

Member
Μηνύματα
12
Likes
6
Καλημέρα σε όλους! Παρακαλώ τα φώτα σας για ταξίδι στη νέα Υόρκη τον Νοέμβριο του 23! Επειδή έχουμε πελαγώσει θέλω να ρωτήσω τα εξης
1.Βρισκουμε εισητηρια πήγαινε έλα 435 το άτομο.. Τα κρατάμε η είναι νωρίς και θα πέσουν οι τιμές κ άλλο; γενικά καλά κάνουμε και ψάχνουμε από τώρα;
 
Last edited by a moderator:
D

Delmem38110

Guest
Καλημέρα σε όλους! Παρακαλώ τα φώτα σας για ταξίδι στη νέα Υόρκη τον Νοέμβριο του 23! Επειδή έχουμε πελαγώσει θέλω να ρωτήσω τα εξης
1.Βρισκουμε εισητηρια πήγαινε έλα 435 το άτομο.. Τα κρατάμε η είναι νωρίς και θα πέσουν οι τιμές κ άλλο; γενικά καλά κάνουμε και ψάχνουμε από τώρα;
πόσο πιο κάτω να πάνε τα εισιτήρια. αν περιλαμβάνουν και βαλίτσες είναι μια χαρά.
 
Last edited by a moderator:

fotast

Member
Μηνύματα
9.371
Likes
14.276
Καλημέρα σε όλους! Παρακαλώ τα φώτα σας για ταξίδι στη νέα Υόρκη τον Νοέμβριο του 23! Επειδή έχουμε πελαγώσει θέλω να ρωτήσω τα εξης
1.Βρισκουμε εισητηρια πήγαινε έλα 435 το άτομο.. Τα κρατάμε η είναι νωρίς και θα πέσουν οι τιμές κ άλλο; γενικά καλά κάνουμε και ψάχνουμε από τώρα;
2. Έχει μείνει κανείς στο union city? Τα ξενοδοχεία στο Manhattan είναι πανάκριβα και είπαμε να κόψουμε από εκεί να κάνουμε περισσότερα πράγματα. Βρίσκουμε λοιπόν airbnb σε σχετικά λογική τιμή στο union city. Κατά πόσο βολεύει και κατά πόσο είναι έμπιστο το airbnb??? Την έχουμε πατήσει στην Ελλάδα με δωμάτιο και ένα φόβο μη βρεθούμε στο δρόμο στη νέα Υόρκη τον έχουμε 😂. Αυτά για να κάνουμε την αρχή! Κατά τα άλλα είστε όλοι κατατοπιστικοτατοι στα υπόλοιπα νιώθω λίγο σαν να χω πάει 🤗
1.Καλή τιμή και άν έχει και βαλίτσες καλύτερη...Ποιά εταιρεία;
 

KaterinaJ

Member
Μηνύματα
422
Likes
512
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Καλημέρα σε όλους! Παρακαλώ τα φώτα σας για ταξίδι στη νέα Υόρκη τον Νοέμβριο του 23! Επειδή έχουμε πελαγώσει θέλω να ρωτήσω τα εξης
1.Βρισκουμε εισητηρια πήγαινε έλα 435 το άτομο.. Τα κρατάμε η είναι νωρίς και θα πέσουν οι τιμές κ άλλο; γενικά καλά κάνουμε και ψάχνουμε από τώρα;
Για τα εισιτήρια μιά χαρά είναι η τιμή, πάμφηνη θα έλεγα.
 
Last edited by a moderator:

Manny

Member
Μηνύματα
12
Likes
6
1.Καλή τιμή και άν έχει και βαλίτσες καλύτερη...Ποιά εταιρεία;
Με British αλλά μόνο με χειραποσκευη. Δεν βρίσκω σε τέτοια τιμή και με αποσκευές δυστυχώς αλλά η σκέψη είναι να πάμε με χειραποσκευη και στην επιστροφή να προσθέσουμε και βαλίτσα αν χρειαστεί που θα χρειαστεί 😁
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.371
Likes
14.276
Με British αλλά μόνο με χειραποσκευη. Δεν βρίσκω σε τέτοια τιμή και με αποσκευές δυστυχώς αλλά η σκέψη είναι να πάμε με χειραποσκευη και στην επιστροφή να προσθέσουμε και βαλίτσα αν χρειαστεί που θα χρειαστεί 😁
Είναι καλή τιμή.Αμ βολεύεστε με χειραποσκευή στο πήγαινε μια χαρα είναι.
 

Hayate

Member
Μηνύματα
841
Likes
5.113
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ταξίδι-Όνειρο
Hokkaido χειμωνα
Καλημέρα σε όλους! Παρακαλώ τα φώτα σας για ταξίδι στη νέα Υόρκη τον Νοέμβριο του 23! Επειδή έχουμε πελαγώσει θέλω να ρωτήσω τα εξης
1.Βρισκουμε εισητηρια πήγαινε έλα 435 το άτομο.. Τα κρατάμε η είναι νωρίς και θα πέσουν οι τιμές κ άλλο; γενικά καλά κάνουμε και ψάχνουμε από τώρα;
1.Εγω θα έλεγα απο τη στιγμή που η τιμή είναι χωρις παραδοτέα αποσκευή να περιμένετε λίγο, εστω κανα δίμηνο να ψάξετε... Δεν ισχύει πάντοτε οτι οσο πιο νωρίς κλείνουμε τόσο καλύτερα... Π.χ.για Νεα Υορκη βρισκεις συνεχεια σε αυτες τις τιμές 5-6 μήνες πριν και με αποσκευές...
 
Last edited by a moderator:

AERAS

Member
Μηνύματα
772
Likes
1.122
1.Εγω θα έλεγα απο τη στιγμή που η τιμή είναι χωρις παραδοτέα αποσκευή να περιμένετε λίγο, εστω κανα δίμηνο να ψάξετε... Δεν ισχύει πάντοτε οτι οσο πιο νωρίς κλείνουμε τόσο καλύτερα... Π.χ.για Νεα Υορκη βρισκεις συνεχεια σε αυτες τις τιμές 5-6 μήνες πριν και με αποσκευές...
2.Union city θα έμενα.. Μονο ως επισκέπτης εχω παει να ειμαι ειλικρινης αλλα ειναι πιο κοντά στο Manhattan(40-45 λεπτά) σε σχέση με άλλους δήμους.. Ασφαλεια υπάρχει πλέον.. Βέβαια το ιδανικο ειναι να μένεις downtown Manhattan αλλα όπως είπες ειναι πανάκριβα..Για airbnb θα συμφωνήσω με @evaT διαβαζεις σχόλια και πας..
Και πόσο να γλυτώσουν? Άσε που όσο πιο αργά κλείσουν αεροπορικά τόσο πιο ακριβά και δυσκολότερα θα βρίσκουν τα ξενοδοχεία.
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.604
Likes
9.841
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Από τώρα για Νοέμβριο του 2023 είναι πολύ νωρίς, σίγουρα θα προκύψουν καλύτερες τιμές, τα 435 χωρίς βαλίτσα δεν είναι κάποια εξαιρετική τιμή.

Το 435 θα ήταν εξαιρετική τιμή με βαλίτσα, χωρίς βαλίτσα είναι μέτρια. Μέχρι το Πάσχα έχετε πολύ χρόνο για να προκύψουν καλύτερες τιμές.
 
Last edited by a moderator:

mrvaggos

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Καλησπέρα! Σκεφτόμαστε να οργανώσουμε ταξίδι στη Νεα Υόρκη το επόμενο έτος. Υπάρχουν περίοδοι που βρίσκεις φθηνότερα εροπορικά εισιτήρια; Απόσο έχω ψάξει έχω αντιληφθεί ότι εχει φθηνότερα προς Σεπτέμβριο, Οκτώβριο. Επίσης παίζει ρόλο και η χρονική στιγμή που θα το κλείσεις; Διότι λογω περιορισμού που υπάρχει(χρήση κουπονιού) πρέπει να κλείσουμε εισιτήρια μεχρι Δεκεμβριο του 23'. Οπότε λέμε να κλεισουμε για Σεπτέμβριο του 24', ελπίζοντας να έχει καλές τιμές. Το καλοκαίρι είναι high season οπότε και στα ξενοδοχεία και στα αεροπορικά ειναι δύσκολο να βρεις καλές τιμές; Ευχαριστώ
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.780
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom