Αυστρία Αναζήτηση ξενοδοχείου Βιέννη

Μηνύματα
78
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
Σχέδια για την ώρα...
Αν κάποιος/α έχει επισκεφθεί τη Βιέννη πρόσφατα και μπορεί να προτείνει καποιο καλό ξενοδοχείο θα με βοηθούσε πολύ. Ψάχνω για κάτι στο κέντρο (πλατεία Αγ. Στεφάνου) μέχρι 120 €. Αν σε αυτά συνδιαστεί και το "γραφικό" θα ήταν πολύ καλά. Το ταξίδι είναι προγραματισμένο για το Φεβρουάριο οπότε δεν έχω, θεωρώ, πρόβλημα χρόνου.

Ευχαριστώ
 

antonias

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΜΕΡΙΚΗ
Πολύ καλό ξενοδοχείο στη Βιέννη είναι το Crown Plaza, τρεις ή τέσσερις στάσεις με το μετρό από τον Άγιο Στέφανο. Είναι δίπλα σε σταθμό.Όσο για τιμές δεν γνωρίζω αλλά είναι πολύ καθαρό και ωραίο. Βασικό επίσης είναι οτι όλα τα δωμάτια είναι ίδια και δεν θα συναντήσεις απ' έξω χλιδή και από μέσα χάλι μαύρο. Μου είχε συμβεί αυτό στη Γαλλία σε πολύ γνωστή αλυσίδα ξενοδοχείων και από τότε προσέχω. Καλά να περάσεις! Η Βιέννη είναι υπέροχη........... ;)

Αν κάποιος/α έχει επισκεφθεί τη Βιέννη πρόσφατα και μπορεί να προτείνει καποιο καλό ξενοδοχείο θα με βοηθούσε πολύ. Ψάχνω για κάτι στο κέντρο (πλατεία Αγ. Στεφάνου) μέχρι 120 €. Αν σε αυτά συνδιαστεί και το "γραφικό" θα ήταν πολύ καλά. Το ταξίδι είναι προγραματισμένο για το Φεβρουάριο οπότε δεν έχω, θεωρώ, πρόβλημα χρόνου.

Ευχαριστώ
 

trapper

Member
Μηνύματα
355
Likes
54
Ψάχνω για κάτι στο κέντρο (πλατεία Αγ. Στεφάνου) μέχρι 120 ?. Αν σε αυτά συνδιαστεί και το "γραφικό" θα ήταν πολύ καλά. Το ταξίδι είναι προγραματισμένο για το Φεβρουάριο οπότε δεν έχω, θεωρώ, πρόβλημα χρόνου.

Ευχαριστώ

Δυο βήματα (ακριβώς πίσω) απο το Stephansdom είναι το Royal
Compare Hotels and Prices from Top Hotel Reservation Sites

έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος από τό Bellevue
Compare Hotels and Prices from Top Hotel Reservation Sites
δεν είναι απόλυτα στο κέντρο αλλά έχει εξαιρετική συγκοινωνία με metro και tram. Πρωινό super.

Και τα δύο υπάρχουν στο booking.com. Ψάξε τα.
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
εγώ εχω κλείσει στο kummer για τα χριστούγεννα...άμα γυρίσω θα σου πώ εντυπώσεις......δες το στο booking η στο venere.com.
 

master1706

Member
Μηνύματα
303
Likes
74
Επόμενο Ταξίδι
Φλωρεντία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη, ξανά!!
Έχω κλείσει και εγώ στο Hollmann Beletage — Design & Boutique Hotel Wien (Vienna / Vienne) για χριστούγεννα.
Βέβαια η τιμή είναι λίγο τσουχτερή αυτή την περίοδο. Για Φλεβάρη μάλλον θα είναι καλύτερες. Είναι σχεδόν δίπλα στην πλατεία Αγ. Στεφάνου.
Δες το αν σε ενδιαφέρει και σου δίνω πληροφορίες όταν γυρίσω.
 
Μηνύματα
78
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
Σχέδια για την ώρα...
Ευχαριστώ για τις πληροφοριες... Θα τα ψάξω... Αν μέσα στις γιορτές πάει κάποιος/α Βιέννη και έχεια καποια άλλη πρόταση περιμένω να την ακούσω.

Για το Savoy έχετε ακούσει κάτι ή πολυ περισσότερο εχετε μείνει και μπορείτε δώσετε πληροφορίες?
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
Έχω κλείσει και εγώ στο Hollmann Beletage — Design & Boutique Hotel Wien (Vienna / Vienne) για χριστούγεννα.
Βέβαια η τιμή είναι λίγο τσουχτερή αυτή την περίοδο. Για Φλεβάρη μάλλον θα είναι καλύτερες. Είναι σχεδόν δίπλα στην πλατεία Αγ. Στεφάνου.
Δες το αν σε ενδιαφέρει και σου δίνω πληροφορίες όταν γυρίσω.

φαινεται πολυ καλο και μοντερνο αυτο το ξενοδοχείο. μου άρεσε..ειναι λιγο ακριβουτσικο, αλλα δεν πειραζει..αυτα μένουν..θeλει και λίγο πολυτέλεια η ζωή μας!!εχω κλείσει στο kummer hotel...για 26-31/12 .ειναι σε πιο κλασσικό στυλ...να δουμε τι θα δουμε στο τέλος!!
 

marikaki

Member
Μηνύματα
131
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
νησια ειρηνικου
εγω ειχα μεινει στο sofitel,εμεινα πολυ ευχαριστημενη ουτως η αλλως απο την συγκεκριμενη αλυσιδα δεν νομιζω οτι θα φυγεις με παραπονω ασε που εχει τα πιο θεικα κρεβατια που εχω κοιμηθει ποτε:rolleyes:ειναι κοντα στην αρχη του πεζοδρομου και σε σταση μετρο,περιπου κανενα 7λεπτο με τα ποδια εκανα.μπορεις να ριξεις μια ματια στο σαιτ τουςHotel Hotel Am Konzerthaus Ex Sofitel Vienna: book your MGallery hotel in VIENNA για να δεις τις τιμες.
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
Αν κάποιος/α έχει επισκεφθεί τη Βιέννη πρόσφατα και μπορεί να προτείνει καποιο καλό ξενοδοχείο θα με βοηθούσε πολύ. Ψάχνω για κάτι στο κέντρο (πλατεία Αγ. Στεφάνου) μέχρι 120 €. Αν σε αυτά συνδιαστεί και το "γραφικό" θα ήταν πολύ καλά. Το ταξίδι είναι προγραματισμένο για το Φεβρουάριο οπότε δεν έχω, θεωρώ, πρόβλημα χρόνου.

Ευχαριστώ

Σου προτείνω το Austria Trend Hotel Europa Wien, είναι κεντρικότατο,πριν δυο βδομάδες έστειλα φίλους μου εκεί,γύρισαν με τις καλύτερες εντυπώσεις...Η τιμή για την τοποθεσία
που βρίσκεται ήταν πολύ καλή, αν σκεφτείς οτι και την κράτηση την έκανα πολύ αργά..Αν
θέλεις τσέκαρε τιμές και διαθεσιμότητα στις ημερομηνίες που σε ενδιαφέρουν...
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.783
Likes
1.110
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
Αν κάποιος/α έχει επισκεφθεί τη Βιέννη πρόσφατα και μπορεί να προτείνει καποιο καλό ξενοδοχείο θα με βοηθούσε πολύ. Ψάχνω για κάτι στο κέντρο (πλατεία Αγ. Στεφάνου) μέχρι 120 €. Αν σε αυτά συνδιαστεί και το "γραφικό" θα ήταν πολύ καλά. Το ταξίδι είναι προγραματισμένο για το Φεβρουάριο οπότε δεν έχω, θεωρώ, πρόβλημα χρόνου.

Ευχαριστώ
με αυτά τα χρήματα τον φεβρουάριο μπορείς να βρεις εξαιρετικό ξεν/χείο (αν κατάλαβα καλά εννοείς 120€ τη βραδιά το δίκλίνο?) αν έχεις κλείσει ημ/νίες θα χαρώ να σου προτείνω μερικά
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Kαθοτι ασχετος με Ευρωπη,και Ευρωπαικες πρωτευουσες,
εχω μια απορια.
Πριν φυγεις απο Ελλαδα,πρεπει οπωσδηποτε να εχεις κλεισει ξενοδοχειο??

Ειναι δυσκολο πχ.να βρεις ξενοδοχειο στην Βιεννη οταν εισαι εκει?

Αν πεις σε ενα ταξιτζη να σε παει σε ενα οικονομικο,αξιοπρεπες ξενοδοχειο,σε κεντρικο σημειο.....ειναι εφικτο κατι τετοιο?
Δεν μιλαω για περιοδο γιορτων που υπαρχει πληροτητα αλλα σε νορμαλ εποχη.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.956
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Kαθοτι ασχετος με Ευρωπη,και Ευρωπαικες πρωτευουσες,
εχω μια απορια.
Πριν φυγεις απο Ελλαδα,πρεπει οπωσδηποτε να εχεις κλεισει ξενοδοχειο??

Ειναι δυσκολο πχ.να βρεις ξενοδοχειο στην Βιεννη οταν εισαι εκει?

Αν πεις σε ενα ταξιτζη να σε παει σε ενα οικονομικο,αξιοπρεπες ξενοδοχειο,σε κεντρικο σημειο.....ειναι εφικτο κατι τετοιο?
Δεν μιλαω για περιοδο γιορτων που υπαρχει πληροτητα αλλα σε νορμαλ εποχη.
Για την απάντηση, σκέψου την Αθήνα σα μια ακόμα Ευρωπαική πρωτεύουσα. Τια θα συμβεί νομίζεις αν πείς σε κάποιο ταρίφα που θα πάρεις από το αεροδρόμιο να σε πάει ένα οικονομικό, αξιοπρεπές ξενοδοχείο σε κεντρικό σημείο της Αθήνας?

Κατ' αρχήν, αν έχει κάποιο φιλαράκι με ξενοδοχείο στο Κερατσίνι, θα σε πάει εκεί. Αν όχι, και υποθέτοντας ότι θέλει να βοηθήσει κι όχι να κλέψει, ζήτημα να ξέρει 5-10 ξενοδοχεία στην Αθήνα. Η πελατεία του γενικά δεν είναι τουρίστες, είναι κυρίως ντόπιοι, και αυτά που τον ενδιαφέρουν είναι τα μέρη στα οποία αυτοί κινούνται, όχι τα τουριστικά. Απο αυτά που θα ξέρει, σίγουρα δε θα ξέρει τις τιμές τους, μόνο κάποιες πολύ χονδροειδείς υποθέσεις θα μπορεί να κάνει. Το πιθανότερο είναι να θυμηθεί κάποιο οποιοδήποτε μικρό ξενοδοχείο στην Πλάκα όπου κάποτε πήγε κάποιον πελάτη, και θα σε πάει εκεί....

Κι όλα αυτά, υπό την προυπόθεση ότι θές να πληρώσεις για μια διαδρομή με ταξί από το Αεροδρόμιο στο κέντρο της πόλης - τυπικά στην Ευρώπη αυτό είναι 50-60 ευρώ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.447
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom