Τσεχική Δημοκρατία Αναζήτηση ξενοδοχείου στη Πράγα!

giannis7

Member
Μηνύματα
57
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε!!!
Ταξίδι-Όνειρο
τι να πρωτοδιαλεξω..
hotel constans.σε αυτο εμεινα εγω,σε πολυ καλο σημειο στην μερια του καστρου,η γεφυρα
και η παλια πολη με τα ποδια,καθαρο μεγαλο δωματιο..και σε πολυ καλη τιμη..
ριξε μια ματια αν θες.
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Booking.com: Hotel Hoffmeister & Spa, Πράγα, Τσεχία - 83 Σχόλια πελατών. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα!

Για δες και αυτο....πολυ βολικη τοποθεσια κοντα στη γεφυρα του Καρολου 10 λεπτα η παλια πολη με τα ποδια
Αν μιλουσε Αγγλικα το προσωπικο....θα ηταν ακομα καλλιτερα....εμεινα πολυ ευχαριστημενη
 

sophakos

Member
Μηνύματα
135
Likes
16
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία κ δε συμμαζεύεσαι!
Ταξίδι-Όνειρο
Αίγυπτος
pension platan εμεινα εγώ. Τίποτα το ιδιαίτερο, τρομαχτικό ασανσερ αλλά οικονομικό, με πρωινό και κανα τέταρτο περπάτημα από την παλιά πόλη! Καταευχαριστήθηκα τη μηχανή καφέ-σοκολάτα-τσάι με πολύ λίγες κορώνες! Άνετο σχετικά δωμάτιο και όπως ξανάπα!!! Οικονομικότατο!
 

koloko

Member
Μηνύματα
218
Likes
37
Επόμενο Ταξίδι
θελει σκεψη...
Ταξίδι-Όνειρο
παραδεισος!!
φιλε μου εγω εμεινα στο crown plaza με απιστευτα δωματια και το καλυτερο
πρωινο που ειχα ποτε σε ξενοδοχειο στην ζωη μου.γυρω στα 20 μετρα παγκοι με φαγητα χαχα!αν θες μπορω να σου δωσω το τηλεφωνο ενος φιλου που εχει συνεργασια με αυτο το ξενοδοχειο να του πεις οτι εισαι φιλος μου να σου κανει και αναλογη τιμη.ακομα το τραμ ειναι απ εξω απο την πορτα του ξενοδοχειου και σε 5 λεπτα εισαι στην πολη και σε καναδυο στασεις στο καστρο.
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.883
Likes
14.445
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
γεια ! εγω υπηρξα απιστευτα τυχερη διοτι ειχα κλεισει το 15αυγουστο να παω στην Πραγα , μεσω expedia.com . Ενα πολυ ωραιο και οικονομικοτατο παραδοσιακο ξενοδοχειο , λιγο εξω απο το κεντρο, μες τη φυση κλπ.
Φτανουμε το απογευμα και βρισκουμε ενα ξενοσοχειο ερμειτικα κλειστο. Πηραμε τηλεφωνο στην Αμερικη -δεν εχει χρεωση- στα κεντρικα γραφεια της εταιριας και αναγνωρισαν το λαθος τους και μας εστειλαν στο Μαριοτ που ειναι φυσικα 5* και μες το κεντρο, οπως σου χουν πει και αλλοι προηγουμενως.
Παντως αν ψαξεις στο σαιτ που σου ειπα , θα βρεις το Μαριοτ σε πολυ καλυτερες τιμες απ' ο,τι δινουν σε ιδιωτες.
Παντως ψαξε οπωσδηποτε ξενοδοχειο μες το κεντρο, ειναι ολα κοντα και περπατιουνται. Και αν το μπατζετ σου ειναι χαμηλο, υπαρχει παντα και η λυση του youth hostel
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.810
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Τόσα threads και τόσα ποστ για μια πόλη που η ανεύρεση (οποιουδήποτε είδους) ξενοδοχείου είναι μόλις λίγο δυσκολότερη από την ανεύρεση τυχαίας μπυραρίας!
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.883
Likes
14.445
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Τόσα threads και τόσα ποστ για μια πόλη που η ανεύρεση (οποιουδήποτε είδους) ξενοδοχείου είναι μόλις λίγο δυσκολότερη από την ανεύρεση τυχαίας μπυραρίας!
μου θυμησες την κολλητη μου που λεγε : οι μανες μαν πριν μαθουν να μαγειρευουν , ηξεραν/>?

δεν ειναι ευκολο για ολους οταν δεν ειναι εξοικειωμενοι με τα ταξιδια να βρουν την καλυτερη επιλογη. Αλλωστε ρωτωντας πας στην Πόλη.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.810
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
μου θυμησες την κολλητη μου που λεγε : οι μανες μαν πριν μαθουν να μαγειρευουν , ηξεραν/>?

δεν ειναι ευκολο για ολους οταν δεν ειναι εξοικειωμενοι με τα ταξιδια να βρουν την καλυτερη επιλογη. Αλλωστε ρωτωντας πας στην Πόλη.
Το θέμα, καλή μου, είναι ότι για την συγκεκριμένη πόλη, ξενοδοχείο βρίσκεις αμέσως και αφού έχεις πάει εκεί (χωρίς να έχεις κλείσει από πριν) - τόσο εύκολο είναι. Και γι αυτό έκανα το σχόλιο. Για να μη νομίζουν οι λιγότερο έμπειροι ότι "αμάν και πώς" και "τι θα γίνει" κλπ. κλπ.

Και, επί της ουσίας: Τι πάει να πει "η καλύτερη επιλογή"? Καλύτερη επιλογή για ποιόν? Με βάση τα γούστα και τις ανάγκες τίνος? Κάτι που για μένα είναι σούπερ για σένα μπορεί να είναι πάτος. Γι αυτό, το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να ψάξεις να βρεις αυτό που σου ταιριάζει, να περιοριστείς σε 2-3 επιλογές που νομίζεις ότι σου κάνουν και μετά κάνεις συγκεκριμένες ερωτήσεις/διευκρινήσεις στα μέλη του φόρουμ, μπας και υπάρχει κανείς που μπορεί να σε βοηθήσει λίγο περισσότερο (με την προσωπική του εμπειρία). Αυτό πιστεύω εγώ και - φυσικά - δεν είσαι υποχρεωμένη να συμφωνήσεις.
 

TrObAs

Member
Μηνύματα
32
Likes
2
Ευχαριστώ πολύ παιδιά για τις προτάσεις σας τα είδα όλα και τελικά αποφασίσαμε να πάμε 17/8/11 - 22/8/11 , στα dusni apartments διαμέρισμα με 2 υπνοδωμάτια 945 ευρο (και οι τέσσερις μαζι) για πέντε νύχτες.

Booking.com: ξενοδοχείο Dusni Apartments, Πράγα, Τσεχία. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα!

Επιπλέον φίλε μου babaduma να σου υπενθυμίσω ότι είμαι μέλος πολλών φόρουμ και γνωρίζω πόσο κουραστικό για τα μελή ενός φορουμ είναι η ερώτηση των ίδιων ακριβώς πραγμάτων (βλέπε που να μείνω πράγα....) και δεν θα ρωτούσα εάν είχα βρεί κάτι που να με έχει καλύψει μιας και είχα διαβάσει ότι πληροφορία για πράγα αναφέρεται στο φόρουμ και δεν ειχα βρεί πολλές πληροφορίες για ξενοδοχεία . Σωστό αυτό που αναφέρεις "καλό ως προς τι ?" αλλά έαν δεν κάνω λάθος η ουσία του φόρουμ είναι η συζήτηση και η ανταλλαγή απόψεων σε διάφορα θέματα αφού η εμπειρία πολλών μελών είναι μεγάλη στα ταξίδια στο εξωτερικό εγώ προσωπικά ήθελα να μοιραστούν μαζί μου κάποιες πληροφορίες που θέλουν.....

Και πάλι ευχαριστώ για τον χρόνο σας παιδιά και τις πληροφορίες σας.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.220
Μηνύματα
884.137
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom