Γενικά Αναζήτηση προορισμού.

dimaq

Member
Μηνύματα
630
Likes
1.908
Επόμενο Ταξίδι
ΜΑΔΡΙΤΗ
Η Κολωνια χωρις να ειναι κατι εξαιρετικο,δεν ειναι ασχημη. Ομως ο καθεδρικος της ειναι κατι μοναδικο.

Ε που θα παει θα πας καποια στιγμη κανονικα !!!;) Ειλικρινα αξιζει κ χανεις πολυ ομορφους προορισμους
 
Last edited by a moderator:

Mariafr

Member
Μηνύματα
6
Likes
1
Πιστεύετε ότι δέκα μέρες στη Βουδαπέστη είναι πολλές;;έχετε να μου προτείνετε κάτι καλό;κ οικονομικό ταυτόχρονα;μπορούμε να χαλάσουμε μέχρι 1200€περιπου δύσκολο ε;
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.559
Likes
4.010
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Πιστεύετε ότι δέκα μέρες στη Βουδαπέστη είναι πολλές;;έχετε να μου προτείνετε κάτι καλό;κ οικονομικό ταυτόχρονα;μπορούμε να χαλάσουμε μέχρι 1200€περιπου δύσκολο ε;
Είναι πάρα πολλές για εμένα. Μέχρι 5 θα διέθετα για Βουδαπέστη. Πάρε το τραίνο και πήγαινε σε καποια άλλη πόλη. Οι κοντινότερες είναι Μπρατισλάβα και Βιέννη. Προσωπικά μέχρι και Πράγα θα πήγαινα αν θα μπορούσα να κλείσω πτήση επιστροφής απο Πράγα.
 

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.356
Likes
4.335
Ταξίδι-Όνειρο
Ονειρεύομαι ... γενικώς!
Αν ενδιαφέρεσαι:
Το λεωφορείο Flixbus ΒιέννηΒουδαπέστη (18 € +6 € για μια από τις 4 μπροστινές θέσεις) = 24 € το άτομο ;) Όχι πως η δεύτερη σειρά είχε καμιά διαφορά!
 

vangelis69

Member
Μηνύματα
155
Likes
193
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή - Παταγονία
Oι 10 ημέρες είναι πολλές για την Βουδαπέστη. Οι 5 είναι αρκετές και πήγαινε και 3 μέρες Βιέννη και ένα διήμερο Μπρατισλάβα ή και Πράγα . Θα είναι σούπερ τώρα το Δεκέμβριο!!! Από Μπρατισλάβα και Βιέννη επιστρέφεις πάλι στη Βουδαπέστη σε 2 με 2,5 ώρες και επιστρέφεις πάλι από το ίδιο αεροδρόμιο με την ίδια εταιρεία. Το τρένο είναι πολύ βολικό και εξυπηρετικό όπως και τα λεωφορεία της Regiojet.
 
Last edited by a moderator:

Mariafr

Member
Μηνύματα
6
Likes
1
Oι 10 ημέρες είναι πολλές για την Βουδαπέστη. Οι 5 είναι αρκετές και πήγαινε και 3 μέρες Βιέννη και ένα διήμερο Μπρατισλάβα ή και Πράγα . Θα είναι σούπερ τώρα το Δεκέμβριο!!! Από Μπρατισλάβα και Βιέννη επιστρέφεις πάλι στη Βουδαπέστη σε 2 με 2,5 ώρες και επιστρέφεις πάλι από το ίδιο αεροδρόμιο με την ίδια εταιρεία. Το τρένο είναι πολύ βολικό και εξυπηρετικό όπως και τα λεωφορεία της Regiojet.
Σευχαριστω πολυυυ ,κγω αυτό θαθελα αλλά μετά ξεφεύγουμε οικονομικά άμα μείνουμε κ σε άλλα ξενοδοχεία γι'αυτό λέω....
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.020
Likes
40.999
Σευχαριστω πολυυυ ,κγω αυτό θαθελα αλλά μετά ξεφεύγουμε οικονομικά άμα μείνουμε κ σε άλλα ξενοδοχεία γι'αυτό λέω....
Επιλεξατε μια χωρα που δεν εχει καποια Νο 2 πολη να τραβηξει το ενδιαφερον. Επισης εξαντλειται ευκολα, δεν εχει μουσεια παγκοσμιας κλασης, η μονη της πρωτοτυπια σε σχεση με τις γυρω χωρες ειναι τα λουτρα. Ευχαριστη για 4ημερο, ως εκει. Ποια εποχη πατε;
Εγω θα πρωτοτυπησω σε σχεση με τις αυτονοητες αλλα ακριβοτερες προτασεις για Βιεννη η Πραγα και θα προτεινω, αν εχετε αντοχες για 5ωρα στο λεωφορειο, να φυγετε προς Τιμισοαρα, Oradea η και Κλουζ, Ρουμανια. Αρκετα δυσκολο να ξαναβρεθειτε προς τα κει και πολυ οικονομικες πολεις, πιο οικονομικες κι απο τη Βουδαπεστη.
Εναλλακτικα, Βελιγραδι, Νοβισαντ, παλι με αρκετες ωρες στο λεωφορειο. Αλλα χρονο εχετε.
 
Last edited:

Mariafr

Member
Μηνύματα
6
Likes
1
Επιλεξατε μια χωρα που δεν εχει καποια Νο 2 πολη να τραβηξει το ενδιαφερον. Επισης εξαντλειται ευκολα, δεν εχει μουσεια παγκοσμιας κλασης, η μονη της πρωτοτυπια σε σχεση με τις γυρω χωρες ειναι τα λουτρα. Ευχαριστη για 4ημερο, ως εκει. Ποια εποχη πατε;
Εγω θα πρωτοτυπησω σε σχεση με τις αυτονοητες αλλα ακριβοτερες προτασεις για Βιεννη η Πραγα και θα προτεινω, αν εχετε αντοχες για 5ωρα στο λεωφορειο, να φυγετε προς Τιμισοαρα, Oradea η και Κλουζ, Ρουμανια. Αρκετα δυσκολο να ξαναβρεθειτε προς τα κει και πολυ οικονομικες πολεις, πιο οικονομικες κι απο τη Βουδαπεστη.
Εναλλακτικα, Βελιγραδι, Νοβισαντ, παλι με αρκετες ωρες στο λεωφορειο. Αλλα χρονο εχετε.
Σευχαριστω πολυυυ!!δε τάχα σκεφτεί (δε τα ήξερα)αυτά τα μέρη,θα τα
κοιταξω,15γεναρη θέλουμε,αα δε θέλουμε να ξεφύγουμε οικονομικά...
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.020
Likes
40.999
Σευχαριστω πολυυυ!!δε τάχα σκεφτεί (δε τα ήξερα)αυτά τα μέρη,θα τα
κοιταξω,15γεναρη θέλουμε,αα δε θέλουμε να ξεφύγουμε οικονομικά...
Αν εχετε αντοχες, βαλε κανενα βραδινο λεωφορειο. Και δεν θα ξεφυγετε απο τον προυπολογισμο της διαμονης.
Εγω θα εβαζα τον κυκλο Τιμισοαρα-Βελιγραδι- Νοβισαντ- Βουδαπεστη. Πολυ οικονομικα και τσουπ να ενας κυκλος σε 3 χωρες. Δες στη σελιδα της Flixbus για λεωφορεια.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.187
Μηνύματα
883.361
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom