Γενικά Αναζήτηση προορισμού.

Fragkiska Pal

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Καλησπέρα φίλοι ταξιδιώτες,
Ελπίζω το καλοκαίρι σας να χαρακτηριζεται απο ξεκούραστες διακοπές κυρίως.
Θα ήθελα τη γνώμη σας. Πέρσυ τον Οκτώβριο κάναμε το πρώτο μας ταξίδι στο εξωτερικό συγκεκριμένα στη Ρώμη με το σύντροφό μου και αμέσως γίναμε.λάτρεις των ταξιδιών. Έτσι συζητούσαμε να επισκεφθούμε το όμορφο και βροχερό Λονδίνο τον ερχόμενο Μάρτη. Όμως έχουμε βρεθεί να έχουμε.καποιους ενδιασμούς σχετικά με το αν πρέπει να βγούμε στο εξωτερικό με τα επεισόδια που γίνονται. Αν και το Λονδίνο για εμάς είναι ονειρεμένο ταξίδι, ψάχνουμε εναλλακτικές είτε πιο safe περιοχές στο εξωτερικό είτε σε κάποιο μέρος στην Ελλάδα μας.
Θα ήθελα να μου προτείνετε κάτι. :)
Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων
 

blackge

Member
Μηνύματα
33
Likes
2
Καλησπερα παιδια θα ηθελα τη βοηθεια σας αν αυτο ειναι ευκολο...Λοιπον, ψαχνουμε με τη κοπελα μου να παμε ενα ταξιδακι τη περιοδο οκτωβρη-νοεμβρη και δεν εχουμε καταληξει σε κατι. Πρωτα απ ολα να πω οτι ειμαστε φοιτητες και οι δυο, το ταξιδι θα ναι για 3-4 μερες μονο, τοσο μπορουμε να λειψουμε... Θα θελαμε να ξοδεψουμε γυρω στα 200-250 ευρω αν αυτο ειναι εφικτο. Μεσω skyscanner βρηκα απο Θεσσαλονικη που σπουδαζουμε 60 ευρω μετ' επιστροφης για μπολονια και βαρσοβια. Και μετα απο κει Airbnb για διαμονη με γυρω στα 150 ευρω συνολο για 2-3 διανυκτερευσεις.Ειναι δυο τελειως διαφορετικοι προορισμοι. Θα προτιμουσα μπολονια γιατι εχω κανει κανα δυο ταξιδια προς κεντρικη ευρωπη οποτε δε θελω ξανα αν δε με νοιαζει πολυ. Καμια αποψη για την μπολονια και αν οντως ειναι εφικτο σε αυτα τα χρηματα? Σκεφτομαι και εντος Ελλαδος που πραγματικα υπαρχουν παρα πολυ ωραια μερη αλλα ισως ξοδεψουμε περιπου τοσα παλι οποτε δε ξερω αν αξιζει.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Και μετα απο κει Airbnb για διαμονη με γυρω στα 150 ευρω συνολο για 2-3 διανυκτερευσεις.
Πολλά είναι τα λεφτα για ενα σκετο διαμερισμα. Βρηκα στο 3άστερο Nuovo hotel del Porto με τεραστιο πρωινο με 60 ευρω το δικλινο, στο ιστορικο κεντρο. Στην Ιταλια ειναι καλη ιδεα το καλο πρωινο, εφοσον πατε low budget.
 

blackge

Member
Μηνύματα
33
Likes
2
Το 150 το ειπα τυπικα, για 3 διανυκτερευσεις 120-130 δεν ειναι καλα? δηλαδη 60-70 ο καθενας +60 τα αεροπορικα. Τωρα για πρωινο δε ξερω.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Δεν ξερω, φιλε μου, αν εχει διαμερισματα με 40 ευρω το βραδυ. Δεν παω σε διαμερισματα γιατι ακριβως δεν εχουν πρωινο.
 

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
500
Επόμενο Ταξίδι
????
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Δωσε μας ημερομηνιες κ θα σου προτεινουμε με μπατζετ 150 ευρω το δικλινο με η χωρις πρωινο.
 
Μηνύματα
252
Likes
383
Επόμενο Ταξίδι
καλοκαιρινές διακοπές!!!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αμερική
Εγώ έχω πάει Βαρσοβία! Είναι όμορφα! Συνδυάζει το γραφικό της παλιάς πόλης της με το σύγχρονο των ουρανοξύστων της! Οι τιμές μέτριες!
 

onoma meloys

Member
Μηνύματα
70
Likes
25
Βαρσοβια που πηγα προσφατα στο προτεινω ανεπιφυλακτα ισα ισα νομιζω θα ειναι και πιο ωραια εκεινη την εποχη,εμεις δωσαμε 160 για 4 διανυκτερευσεις σε απλο διαμερισμα αλλα με εκπληκτικη θεα σε ολη την πολη(10ος οροφος).Γενικα η πολη μας βγηκε πολυ φθηνα με 10 ευρω το ατομο καναμε τρελα γευματα. Άλλες επιλογες μπορεις να δεις για βουδαπεστη πολυ φθηνα επισης και μαγευτικη ακομη και ρωμη αμα βρεις φθηνα με ryanair
 
Μηνύματα
252
Likes
383
Επόμενο Ταξίδι
καλοκαιρινές διακοπές!!!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αμερική
Και εγώ Βουδαπέστη θα σου πρότεινα! Οι μέρες που θες να πας είναι αρκετές για να δεις και να κάνεις πολλά μιας και δεν είναι χαοτικη! Και πολύ οικονομική στα προς το ζειν
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ονειρεμένο Ταξίδι
RTW
Γαστρονομική - Ιταλική κουζίνα: γιεπ Ρώμη Μπολονία
Γαστρονομική μούλτι - κούλτι: Βαρσοβία. Μεγάλη ποικιλία από εστιατόρια, και σε προσιτές τιμές.
 
Μηνύματα
252
Likes
383
Επόμενο Ταξίδι
καλοκαιρινές διακοπές!!!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αμερική
Καλησπέρα φίλοι ταξιδιώτες,
Ελπίζω το καλοκαίρι σας να χαρακτηριζεται απο ξεκούραστες διακοπές κυρίως.
Θα ήθελα τη γνώμη σας. Πέρσυ τον Οκτώβριο κάναμε το πρώτο μας ταξίδι στο εξωτερικό συγκεκριμένα στη Ρώμη με το σύντροφό μου και αμέσως γίναμε.λάτρεις των ταξιδιών. Έτσι συζητούσαμε να επισκεφθούμε το όμορφο και βροχερό Λονδίνο τον ερχόμενο Μάρτη. Όμως έχουμε βρεθεί να έχουμε.καποιους ενδιασμούς σχετικά με το αν πρέπει να βγούμε στο εξωτερικό με τα επεισόδια που γίνονται. Αν και το Λονδίνο για εμάς είναι ονειρεμένο ταξίδι, ψάχνουμε εναλλακτικές είτε πιο safe περιοχές στο εξωτερικό είτε σε κάποιο μέρος στην Ελλάδα μας.
Θα ήθελα να μου προτείνετε κάτι. :)
Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων
Εγώ είμαι της άποψης ότι αν είναι να σου συμβεί κάτι, θα σου συμβεί. Δε θέλω να σε πάρω στο λαιμό μου, αλλά εγώ θα πήγαινα! Κατανοώ απόλυτα βέβαια το άγχος σου! Οπότε από το να σε τρώει άσε το Λονδίνο και πήγαινε κάπου αλλού! Αφού γνωρισες το ταπεραμεντο των Ιταλών πήγαινε σε εντελώς άλλη φάση... Μπορείς να πας :

Βιέννη που έχει μια αυστηροτητα, καθαροι δρόμοι, κυριλέ κόσμο, όμορφα κτίρια, παλατια και ιστορία!

Βουδαπέστη,μικρή και όμορφη. Πολύ οικονομική με καλό φαγητό και να κάνετε και το μπάνιο σας στα θερμά λουτρά!

Ρουμανία, προορισμός έκπληξη κατ'εμενα. Γραφική τρανσυλβανια. Όμορφα τοπία, διάσημα αξιοθέατα. Πολύ πολύ οικονομική ζωή.

Έχω πάει και στα τρία μέρη και το καθένα έχει την χάρη του! Έχει να κάνει με το τι σου ταιριάζει εσένα ,πόσες μέρες έχετε σκοπό να πάτε και με τι μπατζετ εχετε.
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.687
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom