Γενικά Αναζήτηση προορισμού.

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.077
Likes
20.118
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
Στη Ρουμανία που έχω πάει κ γω ναι μεν....φθηνά κ όμορφα αλλά 7 μέρες τις βρίσκω πάρα πολλές!
Ρουμανία δεν είναι μόνο το Βουκουρέστι, το Μπρασόβ και το Μπράν....Ούτε Τρανσυλβανία είναι μόνο το Μπρασόβ και το Μπράν....

Τον Ιούλιο.που μας πέρασε από Μπρασόβ για κάστρο Μπραν χρειάστηκαν σχεδόν 2 ώρες!!
Η συγκεκριμένη διαδρομή δεν αποτελεί αντιπροσωπευτικό παράδειγμα της Ρουμανίας, ούτε καν της Τρανσυλβανίας....ειδικά τον Ιούλιο μήνα που είναι υψηλή σεζόν για τη χώρα, και ακόμα πιο ειδικά ένα σ/κ που τυγχάνει κιόλας να φιλοξενείται στο Βουκουρέστι το συγκρότημα των Cure! Γιατί όσο να ναι, εκείνη τη μέρα υπήρχε πολύ κόσμος που συνέρρεε προς το Βουκουρέστι και είχε σκεφτεί να συνδυάσει την συναυλία με μία βόλτα στα πιο κλασικά σημεία της χώρας...
 

Katie21

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Καλησπέρα! Ψάχνω ταξιδιωτικό προορισμό για Ευρώπη για την περίοδο του Πάσχα που μπορεί να ικανοποιήσει 2 εφήβους για να μην βαρεθουνε και εμάς που αγαπάμε την φύση και θα έχουμε και ένα μωράκι μαζί μας για να μην ταλαιπωρηθουμε πολύ. Ταυτόχρονα ψάχνω και μια χώρα που εκτός από πολλές δραστηριότητες και φύση να έχει και καλές τιμές (ξέρω ότι ζητάω πολλά 😁). Είχα κλείσει Λετονία πέρσι αλλά δεν καταφέραμε να πάμε και ακόμα νομίζω δεν μας επιτρέπει την είσοδο σαν χώρα υψηλού κινδύνου. (ερχόμαστε από Κύπρο)
Κανένας, καμία ιδέα;
 

Virgi

Member
Μηνύματα
35
Likes
15
Καλησπέρα παιδιά,
ανάμεσα σε Κοπεγχάγη, Άμστερνταμ και Παρίσι για ένα 5ημερο για ζευγάρι την Ανοιξη (ίσως Πάσχα), ποιο προτείνετε και γιατί;
 

Iris_90

Member
Μηνύματα
752
Likes
3.792
Επόμενο Ταξίδι
Στο άγνωστο ...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γιατί , σε νοιάζει ;;;
Παρίσι λένε ότι την άνοιξη είναι η καλύτερη εποχή να πας εκεί ...
 

athens8

Member
Μηνύματα
127
Likes
464
Καλησπέρα παιδιά,
ανάμεσα σε Κοπεγχάγη, Άμστερνταμ και Παρίσι για ένα 5ημερο για ζευγάρι την Ανοιξη (ίσως Πάσχα), ποιο προτείνετε και γιατί;
Αναλόγως και τα λεφτα που διαθέτετε
Δανια και Άμστερνταμ (ανοιξη) θά είναι ακριβά) αλλά Άμστερνταμ και τουλίπες /ποδήλατο/μπυρα /κανάλια
εγωω πηγα πριν 3 βδομάδες και περάσαμε τέλεια (αμστερνταμ)😁
 

Hayate

Member
Μηνύματα
838
Likes
5.105
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ονειρεμένο Ταξίδι
Hokkaido χειμωνα
Καλησπέρα παιδιά,
ανάμεσα σε Κοπεγχάγη, Άμστερνταμ και Παρίσι για ένα 5ημερο για ζευγάρι την Ανοιξη (ίσως Πάσχα), ποιο προτείνετε και γιατί;
27 Απριλιου στο Αμστερνταμ ειναι η Kings Day οποτε ολο το προηγουμενο διαστημα ,σιγουρα μια βδομαδα και παραπανω,θα εχει καλο "σαματα".Οπως και καλο καιρο για κοντινες εκδρομες στους ανεμομυλους και στα ομορφα χωριουδακια ...Πας και με ποδηλατο...Κοπενχαγη επισης θα ειναι ανοικτα οι Τιvoli Gardens οποτε ειναι ενα συν και αυτο...
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Καλησπέρα παιδιά,
ανάμεσα σε Κοπεγχάγη, Άμστερνταμ και Παρίσι για ένα 5ημερο για ζευγάρι την Ανοιξη (ίσως Πάσχα), ποιο προτείνετε και γιατί;
Η Κοπεγχαγη ειναι πολυ λιγη για 5ημερο.
Προτεινω Αμστερνταμ γιατι μπορεις να γεμισεις απο 5 ως 15 μερες με εκδρομες σε γυρω πολεις με το τρενο.
Εχω παει Πασχα και ο καιρος ηταν ιδανικος. Εχω φτασει στην Kings Day και απεφυγα το Αμστερνταμ σαν τον διαολο, ποιος εχει ορεξη να βλεπει κοκαλωμενους απο πολλα και διαφορα Ολλανδους.
 
Μηνύματα
9
Likes
3
Καλησπερα σε ολους στο φορουμ....θα ηθελα την βοηθεια σας για την επιλογη προορισμου στο εξωτερικο τον Δεκεμβρη. Επροκειτο να παμε τις πρωτες μας διακοπες στο εξωτερικο και εχω στο μυαλο μου ως πιθανους προορισμους την Βιεννη την Βουδαπεστη και την Λιουμπλιανα....ποια μου προτεινετε λοιπον απο πλευρα ομορφιας,ευκολιας κλπ
 

Vicks

Member
Μηνύματα
636
Likes
1.908
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.116
Μηνύματα
880.707
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom