Ρουμανία Αναζητώντας τον κλειδοκράτορα….της εκκλησίας!

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.075
Likes
20.112
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
Ευχαριστούμε πολύ για την όμορφη ιστορία που μας χάρισες.
Από την αφήγησή σου φάνηκε ο ενθουσιασμός σου για τη χώρα αλλά και το πόσο πολύ χάρηκες το ταξίδι.
Εγώ ευχαριστώ !!! :)

Συνέχισε να ταξιδεύεις, να γράφεις ιστορίες και να είσαι σίγουρη ότι θα έχεις πολλούς πολλούς αναγνώστες!!!
Να συνεχίσω το ψηστήρι :haha::haha: ή σε έπεισα ώστε να ξεκινήσεις την επόμενη ιστορία σου?

Περιμένω διακαώς το Περού, κυρία μου :clap:
Το ταξίδι αυτό κράτησε 7 μέρες και έκανα 7 μήνες για να γράψω την ιστορία....Στο Περού κράτησε 16 μέρες καθαρές και 20 μαζί με τα πήγαινε-έλα....Πόσο καιρό λές οτι θα κάνω για να γράψω την ιστορία;;;....:haha::haha::haha:
 

Klair

Member
Μηνύματα
2.190
Likes
25.354
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υπερσιβηρικός
Εγώ ευχαριστώ !!! :)


Το ταξίδι αυτό κράτησε 7 μέρες και έκανα 7 μήνες για να γράψω την ιστορία....Στο Περού κράτησε 16 μέρες καθαρές και 20 μαζί με τα πήγαινε-έλα....Πόσο καιρό λές οτι θα κάνω για να γράψω την ιστορία;;;....:haha::haha::haha:
Εμείς έχουμε πολύ υπομονή και μπορούμε να περιμένουμε όσο χρειαστεί, όταν μάλιστα πρόκειται για έναν τόσο υπέροχο προορισμό!!

Γράψε για τις 16 καθαρές μέρες :lol::lol: και άσε έξω τα πήγαινε-έλα :haha:.
Ένα κεφάλαιο το μήνα, 16 μήνες μία χαρά deal μου φαίνεται!!
Τί λες?
 

whoknows

Member
Μηνύματα
742
Likes
2.228
Επόμενο Ταξίδι
Στο φεγγαρι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Στο κεντρο της Γης
τελικα τελειωσες την ιστορια πριν καν τελειωσω εγω την δικια μου :haha::haha::haha:

διαβασα μονορουφι οτι εχεις ανεβασει απο 1η μαιου οποτε οτι σχολια ειχα να κανω σε καθε κεφαλαιο απλα τα εχω ξεχασει :haha:

περιμενω πως και πως να ξεκινησεις την ιστορια για το Περου :bleh::bleh:
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.075
Likes
20.112
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
τελικα τελειωσες την ιστορια πριν καν τελειωσω εγω την δικια μου :haha::haha::haha:
Το πιο πιθανό ήταν να την τελειώσω εγώ πρώτη :bleh: Υποσχέθηκα οτι θα την τελειώσω και την τελείωσα! Όχι σαν εσένα που όλο ΘΑ γράψεις και όλο γράφεις....:rolleyes:

περιμενω πως και πως να ξεκινησεις την ιστορια για το Περου :bleh::bleh:
Τελείωσε εσύ πρώτα τη δική σου ιστορία....και μετά ζήτα μου Περού :bleh:
 

whoknows

Member
Μηνύματα
742
Likes
2.228
Επόμενο Ταξίδι
Στο φεγγαρι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Στο κεντρο της Γης
ελα ελα ενα κεφαλαιο μου εχει μεινει και μισος οδηγος ακομα..αλλα λεω στο μεταξυ να ανοιξω 3-4 θεματα να βρισκονται :haha::haha:
 

spirosninja

Member
Μηνύματα
286
Likes
507
@Sassenach77 καταπληκτική η ιστορία σου! θέλω μια βοήθεια. επειδή δεν θα έχω άπλετο χρόνο και λογικά θα προλάβω μόνο μια. ποια από τις οχυρωμένες Harman , Premjer και Sanpetru προτείνεις?
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.075
Likes
20.112
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
@Sassenach77 καταπληκτική η ιστορία σου! θέλω μια βοήθεια. επειδή δεν θα έχω άπλετο χρόνο και λογικά θα προλάβω μόνο μια. ποια από τις οχυρωμένες Harman , Premjer και Sanpetru προτείνεις?
Σε ευχαριστώ για τα καλά λόγια :)

Την οχυρωμένη του χωριού Sanpetru δεν την έχω δεί, οπότε δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη.
Μεταξύ Harman και Prejmer, εννοείται την οχυρωμένη εκκλησία του Prejmer!!! Είναι μία απο τις πιο εντυπωσιακές οχυρωμένες εκκλησίες που είδα, καθώς και η μεγαλύτερη σε όλη την ανατολική Ευρώπη!
 

spirosninja

Member
Μηνύματα
286
Likes
507
Σ ευχαριστώ πολύ! από τις φώτο που είδα στην ιστορία σου και στο νετ το μάντεψα πως πάει κάπως έτσι Premjer > Harman > Sanpetru και ήθελα και την γνώμη σου
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.075
Likes
20.112
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
Σ ευχαριστώ πολύ! από τις φώτο που είδα στην ιστορία σου και στο νετ το μάντεψα πως πάει κάπως έτσι Premjer > Harman > Sanpetru και ήθελα και την γνώμη σου
Εύχομαι καλά να περάσεις στην όμορφη Ρουμανία!
 

vasiliss

Member
Μηνύματα
915
Likes
8.341
Επόμενο Ταξίδι
Οδικό στην ;;;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ρωσία -Ισλανδία - Περού
Αναζητώντας τον παπά κλεδοκρατορα της εκκλησίας στην Alba Iulia
;);):)

IMG_20180825_123805.jpg

IMG_20180825_123911.jpg


Τελικά δεν τον βρηκαμε, ουτε πηδησαμε τα κάγκελα.
Ήταν ενα σημαδι μαλλον, ότι πρέπει καποτε να επισκεφθουμε και το Μαραμουρες
 
Last edited:

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.075
Likes
20.112
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
Αναζητώντας τον παπά κλεδοκρατορα της εκκλησίας στην Alba Iulia
;);):)

View attachment 245214
View attachment 245215

Τελικά δεν τον βρηκαμε, ουτε πηδησαμε τα κάγκελα.
Ήταν ενα σημαδι μαλλον, ότι πρέπει καποτε να επισκευτουμε και το Μαραμουρες
Πήγατε στην Άλμπα;;;; :clap::clap::clap:
Θέλω να μου πείς πως περάσατε!!! Γυρίσατε;; Που αλλού πήγατε;;; Θέλω φώτοοοοοοο :haha:
Τι όμορφη εκκλησία!!! :):):):)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.545
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom