Αναλήψεις στο εξωτερικό

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
ναι, αλλά καλά θα κάνεις να βγάλεις χρεωστική από την Εθνίκη
 

alkistismaria

Member
Μηνύματα
528
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Δεν έχω λογαρισαμό στην εθνική και μάλλον δεν προλαβαίνω και ν'ανοίξω.Το λές γαιτί η Εθνική παίρνει πιο μικρή προμήθεια?
 

hera

Member
Μηνύματα
132
Likes
28
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική..
Καλημέρα ήθελα να ρωτήσω κι εγώ κάτι.Έχω prepaid και debit της αγροτικής και σε 2 εβδομάδες πάω Ρώμη.Μπορώ να βγάλω απο οποιοδήποτε atm στη Ρώμη λεφτά;
Είναι maestro? Αν ναι τραβάς από οποιοδήποτε atm με το σηματάκι maestro, χρεωνόμενη μι αμικρή προμήθεια. Ή πληρώνεις και με την κάρτα απευθείας.
 

hera

Member
Μηνύματα
132
Likes
28
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική..
Δεν είναι maestro visa είναι
Λογικά δεν θα έχεις πρόβλημα, αλλά για να είσαι σίγουρη πάρε στην εξυπηρέτηση πελατών της Αγροτικής. Πάντως μην πανικοβάλλεσαι. Στην Ρώμη πας, θα βρεις να κάνεις ανάληψη ;)
 

alkistismaria

Member
Μηνύματα
528
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Σ'ευχαριστώ hera απλά είναι το πρώτο μου ταξίδι εξωτερικό κάνω και τον διοργανωτή ταυτόχρονα διπλό το άγχος.
 

hera

Member
Μηνύματα
132
Likes
28
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική..
Σ'ευχαριστώ hera απλά είναι το πρώτο μου ταξίδι εξωτερικό κάνω και τον διοργανωτή ταυτόχρονα διπλό το άγχος.
Κατανοητό το άγχος και καλά κάνεις και θες να είσαι προετοιμασμένη, απλά μην ξεχνάς πως το ταξίδι είναι πάνω απ' όλα για να το χαρείς και να το ευχαριστηθείς ;) Άσε που καμιά φορά τα απρόοπτα δίνουν άλλη χάρη :p
 

alkistismaria

Member
Μηνύματα
528
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Για να πω την αλήθεια προς το παρόν δεν το ευχαριστιέμαι γιατί δεν έχω κάνει ακόμη πρόγραμμα δεν έχω μπει σε αεροπλάνο και φοβάμαι και κάνω και όλα τα διαδικαστικά με άγχος να είναι σωστά και να μην μου καταλογιστούν ευθύνες.

ελπίζω όσο πλησιάζει ο καιρός να ηρεμώ.
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.325
Likes
1.801
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Για να κάνεις ανάληψη δεν πρέπει η κάρτα να έχει πάνω σήμα maestro? Γιατί εγώ έχω μια της alpha american express αναλήψεων- χρεωστική και νόμιζα ότι δεν μπορω να κάνω ανάληψη απο ατμ
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Για να πω την αλήθεια προς το παρόν δεν το ευχαριστιέμαι γιατί δεν έχω κάνει ακόμη πρόγραμμα δεν έχω μπει σε αεροπλάνο και φοβάμαι και κάνω και όλα τα διαδικαστικά με άγχος να είναι σωστά και να μην μου καταλογιστούν ευθύνες.

ελπίζω όσο πλησιάζει ο καιρός να ηρεμώ.
Έχεις ψάξει καθόλου εδώ στο site στις ταξιδιωτικές ιστορίες αλλά και τους ταξιδιωτικούς οδηγούς; Γιατί μπορείς να αντλήσεις και ενδεικτικά προγράμματα για ταξίδι στη Ρώμη. Αν τις έχεις ως μπούσουλα, θα σου φύγει το άγχος.
Και αν σου καταλογιστούν ευθύνες, εδώ είμαστε εμείς, μπράβοι :cool:
 

alkistismaria

Member
Μηνύματα
528
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Battered suitcase αν δεν ήσασταν εσείς δεν θα πήγαινα πουθενά.Έχω διαβάσει τις ιστορίες και ταξιδιωτικό οδηγό και σκέφτομαι να βάλω ως βάση την ιστορία της manelaki που πήγε 6 μέρες και θα κάνω τις αλλαγές μου.

Σ'ευχαριστώ για την συμπαράσταση.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.002
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom