Ryanair Αναλυτικός Οδηγός Κράτησης για Ryanair - Βήμα Προς Βήμα

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
παιδια να ρωτησω και γω κατι.εχει παει καποιος μαγιορκα ή ιμπιζα με ραιαν ?
ειδα οτι εχει απο θεσσαλονικη για μπολονια και μετα απο κει για μαγιορκα.βεβαια θα πρεπει να μεινω βραδυ στη μπολονια.αλλα βρισκω κατι εισητηρια με 19 ευρω (δηλ 19*2 για τις 2 πτησεις) και τρελαθηκα.
το εχει κανει καποιος?αξιζει/συμφερει?
και ξερει καποιος που μπορω να δω ποτε ξανανοιγουν καποια δρομολογια της ραιαν?ή απλα πρεπει να ξεροσταλιαζω πανω απο το σαιτ τους?
Φιλικο μου ζευγαρι θα παει ταξιδι του μελιτος Βαρκελωνη και Μαγιορκα.Τα αεροπορικα με Ryanair τους βγηκαν 220 ευρω αλλα δεν θυμαμαι αν ειναι για το ατομο η και για τους δυο.Νομιζω παντως ειναι καλυτερα απο Βαρκελωνη.Πηγαινει και πλοιο απο κει αλλα μαλλον δεν συμφερει.
 

elenitsa2012

Member
Μηνύματα
83
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Σουηδία
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
ναι εχεις δικιο για Βαρκελωνη.Εχει καθε μέρα από κει για Μαγιορκα.Άλλα απο Θεσνικη σταματαει τα δρομολογια αρχες Σεπτεμβριου.!!!ποτε ξεκιναει παλι?
 

katper

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Γεια σας θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση. Έχω κλείσει εισιτήρια απο Χανιά για Κύπρο με την ryanair, το αγόρι μου είναι φαντάρος και έχει στρατιωτική ταυτότητα με λατινικούς χαρακτήρες έχει βγάλει ένα χαρτί από την ταξιαρχία που του επιτρέπουν να βγει στο εξωτερικό. Δεν πιστεύω να υπάρχει κάποιο πρόβλημα και να μην μπορεί να πετάξει ε?????
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.027
Likes
6.411
Γεια σας θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση. Έχω κλείσει εισιτήρια απο Χανιά για Κύπρο με την ryanair, το αγόρι μου είναι φαντάρος και έχει στρατιωτική ταυτότητα με λατινικούς χαρακτήρες έχει βγάλει ένα χαρτί από την ταξιαρχία που του επιτρέπουν να βγει στο εξωτερικό. Δεν πιστεύω να υπάρχει κάποιο πρόβλημα και να μην μπορεί να πετάξει ε?????
Η στρατιωτικη ταυτοτητα και το φυλλο πορειας δεν αποτελει ταξιδιωτικο εγγραφο.

Πρεπει να εχει μαζι του διαβατηριο.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.309
Likes
5.064
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
katper said:
Γεια σας θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση. Έχω κλείσει εισιτήρια απο Χανιά για Κύπρο με την ryanair, το αγόρι μου είναι φαντάρος και έχει στρατιωτική ταυτότητα με λατινικούς χαρακτήρες έχει βγάλει ένα χαρτί από την ταξιαρχία που του επιτρέπουν να βγει στο εξωτερικό. Δεν πιστεύω να υπάρχει κάποιο πρόβλημα και να μην μπορεί να πετάξει ε?????
Αν ήμουν εσύ δε θα έγραφα την παραπάνω πληροφορία σε ένα δημόσιο φόρουμ.

Sent from my iPod using Travel stories
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.434
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
απορώ πραγματικά αυτό δε το διαβάζετε;


Σας ενημερώνουμε ότι απαγορεύεται η χρήση greeklish και κεφαλαίων. Παρακαλούμε να γράφετε τα μηνύματά σας με ελληνικούς χαρακτήρες.
 

katper

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
απο το αεροδρόμιο μου ειπαν οτι δεν υπαρχει προβλημα! απλα ρωταω για σιγουρια μην παμε και δεν μπορουμε να πεταξουμε. σορρυ λόγω συνηθιασ !
 

taver

Member
Μηνύματα
12.497
Likes
29.133
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
απο το αεροδρόμιο μου ειπαν οτι δεν υπαρχει προβλημα! απλα ρωταω για σιγουρια μην παμε και δεν μπορουμε να πεταξουμε. σορρυ λόγω συνηθιασ !
Ποιός από το αεροδρόμιο? Μήπως η καθαρίστρια?
 

KYRIAKI1980

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Καλησπέρα, επειδή είμαι λίγο άσχετη και δεν ομιλώ καλά τα αγγλικά, έχω κλείσει εισητήρια με την rayanair αλλά στο χαρτί που εκτυπώθηκε, δλδ στις οδηγιές λεέι πως πρέπει μαζί με την ταυτότητακαι το pass, να έχω και ταξιδιωτική ασφάλεια στην επιβίβαση, ισχύει αυτο ή είναι προαιρετικό?η διαδρομή είναι πάτρα-μιλάνο.
Όταν το έκλεινα έβαλα χωρίς ασφάλεια.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων και συγγνώμη αν έχει ξαναειπωθεί αλλα έψαξα....
 

taver

Member
Μηνύματα
12.497
Likes
29.133
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Δε χρειάζεται να έχεις υποχρεωτικά κανένα είδος ταξιδιωτικής ασφάλειας. Είναι κάτι προαιρετικό.
 

irgkl

Member
Μηνύματα
8
Likes
2
Γεια σας θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση. Έχω κλείσει εισιτήρια απο Χανιά για Κύπρο με την ryanair, το αγόρι μου είναι φαντάρος και έχει στρατιωτική ταυτότητα με λατινικούς χαρακτήρες έχει βγάλει ένα χαρτί από την ταξιαρχία που του επιτρέπουν να βγει στο εξωτερικό. Δεν πιστεύω να υπάρχει κάποιο πρόβλημα και να μην μπορεί να πετάξει ε?????


Ryanair does NOT accept driver licences, residence cards, family books, seaman books, a police report (issued in the event of travel document loss/theft), military ID cards etc. Expired or damaged forms of photo-id will not be accepted on any flight.

Το παραπάνω κομμάτι είναι από τα Terms της Ryanair σχετικά με τα αποδεκτά ταξιδιωτικά έγγραφα. Εδώ καθίσταται σαφές ότι δεν επιτρέπεται να ταξιδέψει με την στρατιωτική του ταυτότητα. Δεν ξέρω με ποιόν επικοινώνησες αλλά τουλάχιστον αναφορικά με την Θεσσαλονίκη, η olympic air είναι υπεύθυνη για την διεκπεραίωση των πτήσεων, όποτε και πιθανότατα η πιο κατάλληλη για να σου απαντήσει με σιγουριά. Εντούτοις να σε ενημερώσω ότι μετά από πολλές πτήσεις με Ryan, η τήρηση των κανόνων είναι αυστηρή, μόνο στην Ελλάδα υπάρχει μια χαλαρότητα. Αν θέλεις να πάνε όλα καλά με το ταξίδι σου ακολούθησε τους κανονισμούς κατά γράμμα και δεν θα έχεις κανένα απολύτως πρόβλημα. Ελπίζω να βοήθησα. :):)
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.265
Μηνύματα
885.702
Μέλη
38.946
Νεότερο μέλος
Delmary

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom