Ryanair Αναλυτικός Οδηγός Κράτησης για Ryanair - Βήμα Προς Βήμα

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

stavroulito

Member
Μηνύματα
10
Likes
0
Καλημερα!!Ηθελα να σας ρωτησω κατι..πηγα να κλεισω εισητηρια για μπεργκαμο και ειδα οτι οι τιμες ειναι πολυ φευγατες για τα δεδομενα της εταιριας...δηλαδη μονο για το πηγαινε ειναι 170 ευρω..για 7 Σεπτεμβριου..την τελευταια φορα ταξιδεψα με 29 ευρω..γιατι αυτη η τεραστια αποκλιση...?
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.223
Likes
5.764
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Γιατι δεν μπορει ολοι να ταξιδευουν με 29 ευρω. Οσοι δεν προλαβουν τα φτηνα, τα πληρωνουν και με το παραπανω τα εισητηρια τους.
 

stavroulito

Member
Μηνύματα
10
Likes
0
Κριμα...το παρακολουθουσα περιπου απο τον προηγουμενο μηνα και είπα θα πέσουν οι τιμες αλλα δυστυχως...Ευχαριστω πολυ..
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.208
Καλημερα!!Ηθελα να σας ρωτησω κατι..πηγα να κλεισω εισητηρια για μπεργκαμο και ειδα οτι οι τιμες ειναι πολυ φευγατες για τα δεδομενα της εταιριας...δηλαδη μονο για το πηγαινε ειναι 170 ευρω..για 7 Σεπτεμβριου..την τελευταια φορα ταξιδεψα με 29 ευρω..γιατι αυτη η τεραστια αποκλιση...?
Αν πας να κλήσεις εισιτήρια 6-7 ημέρες πριν το ταξίδι λογικό είναι να είναι πιο ακριβά.Αν θέλεις να πετύχεις φθηνότερες τιμές πρέπει να τα κλείνεις τουλάχιστον ενάμιση με δύο μήνες πιο μπροστά.Συμβαίνουν και κάποιες εξαιρέσεις βέβαια μερικές φορές όπου 3 εβδομάδες πιο μπροστά πετυχαίνεις τις πιο φθηνές τιμές αλλά μία εβδομάδα πιο μπροστά δεν έχω δει ποτέ να πέφτουν οι τιμές.
 

stavroulito

Member
Μηνύματα
10
Likes
0
Ναι συμφωνω γιαυτο που λετε απλα το κοιτουσα και κανενα μηνα πιο πριν για την ιδια ημερομηνια αλλα ηταν το ιδιο ακριβως...και τωρα ειδα για μια εβδομαδα μετα ,δηλαδη για 14 Σεπτεμ. και ειναι 30 ευρω...τελος παντων ραιανερ ειναι αυτη ..λογικη δεν εχει...ευχαριστω..!!:D
 

LIA_G

Member
Μηνύματα
14
Likes
0
Παιδια καλησπερα.
Θελω να ρωτησω για την καρτα επιβιβασης.Εκανα Online check in Και δεν αναγραφεται πουθενα ο αριθμος διαβατηριου ενω τον εγραψα κανονικα οταν εκανα το check in. θα μου δημιουργησουν προβλημα στο αεροδρομιο?θα επρεπε να αναγραφεται?
Ευχαριστω
 

LIA_G

Member
Μηνύματα
14
Likes
0
και μια αλλη ερωτηση
οταν εκανα το check in σε καποια φαση μου ελεγε αν θελω να διαλεξω συγκεκριμενη θεση.ειχε το σχεδιαγραμμα του αεροπλανου καποια κουτακια-θεσεις ηταν κιτρινες και καποια αλλα πρασινα αν θυμαμαι καλα. δεν επελεξα θεση,αλλα κατω απ αυτα ειχε το ονοματεπωνυμο μου και διπλα ενα κουτακι που ηθελε να κανεις τικ. "τικαρα" το κουτακι, δε μου εκανε καποια χρεωση, απλα απο ασπρο εγινε κιτρινο. πατησα No thanks για να προχωρησω στο επομενο βημα εφοσον δεν ηθελα να κρατησω συγκεκριμενη θεση, και αυτο ηταν.
δεν εχω κανει καποιο λαθος, ετσι?
συγγνωμη για την χαζη ερωτηση,και ευχαριστω προκαταβολικα :)
 

papariskonst

Member
Μηνύματα
208
Likes
73
Επόμενο Ταξίδι
ΑΓΝΩΣΤΟ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΠΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΙΝΑ
Παιδια καλησπερα.
Θελω να ρωτησω για την καρτα επιβιβασης.Εκανα Online check in Και δεν αναγραφεται πουθενα ο αριθμος διαβατηριου ενω τον εγραψα κανονικα οταν εκανα το check in. θα μου δημιουργησουν προβλημα στο αεροδρομιο?θα επρεπε να αναγραφεται?
Ευχαριστω
Στο Boarding Pass δεν αναγράφεται ούτε ο αριθμός διαβατηρίου ούτε της ταυτότητας. Δε θα έχεις κανένα πρόβλημα.
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.208
και μια αλλη ερωτηση
οταν εκανα το check in σε καποια φαση μου ελεγε αν θελω να διαλεξω συγκεκριμενη θεση.ειχε το σχεδιαγραμμα του αεροπλανου καποια κουτακια-θεσεις ηταν κιτρινες και καποια αλλα πρασινα αν θυμαμαι καλα. δεν επελεξα θεση,αλλα κατω απ αυτα ειχε το ονοματεπωνυμο μου και διπλα ενα κουτακι που ηθελε να κανεις τικ. "τικαρα" το κουτακι, δε μου εκανε καποια χρεωση, απλα απο ασπρο εγινε κιτρινο. πατησα No thanks για να προχωρησω στο επομενο βημα εφοσον δεν ηθελα να κρατησω συγκεκριμενη θεση, και αυτο ηταν.
δεν εχω κανει καποιο λαθος, ετσι?
συγγνωμη για την χαζη ερωτηση,και ευχαριστω προκαταβολικα :)
Αν δεν σου εμφάνισε κάποια χρέωση και δεν αφαιρέθηκαν χρήματα από την κάρτα δεν θα υπάρχει πρόβλημα.Τώρα το κουτάκι που έκανες τικ δεν μπορώ να θυμηθώ τι είναι.
 

LIA_G

Member
Μηνύματα
14
Likes
0
ειχε το ονομα μου διπλα και επρεπε να κανω τικ.μολις εκανα το κουτακι παραδιπλα γινοταν κιτρινο οπως οι θεσεις στο αεροπλανο (οι οποιες κιτρινες θεσεις ομως αν θυμαμαι καλα, ελεγε οτι δεν μπορεις να τις κλεισεις? σχεδον το μισο αεροπλανο κιτρινο ηταν. και ειχε καμια 7,8 πρασινες οι οποιες ελεγε οτι τις εχουν κλεισει ηδη. ) απο διπλα δε μου εμφανισε καποια χρεωση,ελεγε 0. αυτα... επισης διαβασα καπου στο φορουμ οτι καποια check in χρεωνονται. εμενα δε μου ζητηθηκε αριθμος καρτας, οποτε ολα ενταξει,ετσι?
ευχαριστω παααρα πολυ που απαντησατε τοσο συντομα
Α! και κατι αλλο,απορια για τις βαλιτσες. το αθροισμα των κιλων των δυο αποσκευων που θα εχω (εκτος χειραποσκευης) θα πρεπει να ειναι κατω των 32κιλων? και με τις διαστασεις αν το υψος τους ειναι στα ορια, δηλαδη 79εκ δεν θα χω προβλημα ε?
ευχαριστω και παλι :)
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.208
Το check in όταν χρεώνεται αυτό γίνεται μαζί με την χρέωση της κράτησης στην αρχή.
Οι κανονισμοί για τις αποσκευές υπάρχουν εδώ και γενικά υπάρχουν πληροφορίες για πάρα πολλά άλλα πράγματα.

General Terms + Conditions of Carriage
 

LIA_G

Member
Μηνύματα
14
Likes
0
Οκ,ευχαριστώ. Τα ρωτάω όλα αυτά γιατί ακούω διάφορα για την εταιρία,ότι σου δημιουργούν πρόβλημα με το παραμικρό. Ισχύει? Σε ποιές περιπτώσεις δε σε αφήνουν να πετάξεις?
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.396
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom