Ryanair Αναλυτικός Οδηγός Κράτησης για Ryanair - Βήμα Προς Βήμα

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Ρε σεις κόψτε την πλάκα... το κάνατε μία, δύο, δεκαδύο... μην τρολάρετε άλλο στο συγκεκριμένο θέμα, δεν έχει πια πλάκα... ο Θανάσης κάθισε και έβγαλε τα μάτια του για να βοηθήσει κι εσείς το ξεφτιλίζετε...
 

stavroulito

Member
Μηνύματα
10
Likes
0
'..ρε.." Το προσπερναμε τραβελερ..Δεν εβαλα σε κανενός το λαιμο το μαχαιρι για να μου απαντησει..Ηταν απλά μια ερωτηση και όποιος έχεις την καλοσύνη ας απαντησει..Δεν ήμαστε όλοι τοσο πανέξυπνοι και ούτε τοσο τράβελερ όσο εσυ .
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
για αυτό υπάρχει το google. τα μισά που ρωτάτε (μη πω και τα 3/4) θα τα βρείτε εκεί
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
29.011
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Τελικά το ότι η Ryanair δεν θέλει να πληρώνει για support στους πελάτες της, οδηγεί τους περισσότερους εδώ για free support...
 

stavroulito

Member
Μηνύματα
10
Likes
0
Ρε παιδιά..απλά και μονό εμπειρικα ηθελα να μου απαντήσετε..και γενικα απο την αναζητηση μου στο γκουγκλε με βγάζει εδω..αλλός λεει οτι με τις χειραποσκευές και τα μεγέθη ειναι χαλαρά..αλλος λέει οτι ειναι αυστηρα..εντάξει χαλαρώστε λιγο και κοψτε την ειρωνεία..και γενικώς ευχαριστώ τον θανάση με την βοηθεια του εκλείσα τα εισητηρια μου..
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
'..ρε.." Το προσπερναμε τραβελερ..Δεν εβαλα σε κανενός το λαιμο το μαχαιρι για να μου απαντησει..Ηταν απλά μια ερωτηση και όποιος έχεις την καλοσύνη ας απαντησει..Δεν ήμαστε όλοι τοσο πανέξυπνοι και ούτε τοσο τράβελερ όσο εσυ .
Κορίτσι μου δύο πράγματα παίζουν... ή τρολάρεις ή μιλάς σοβαρά...

Αν τρολάρεις είπαμε κόφτο, δεν έχει πια πλάκα... ο Θανάσης κάθισε και έγραψε ολόκληρα σεντόνια κι εσείς τον δουλεύετε...

Αν δεν τρολάρεις και ρωτάς πραγματικά, να πας να κοιταχτείς... η ερώτηση έχει απαντηθεί πάνω από 100 φορές, από πάνω από 10 άτομα και με πάνω από 10 τρόπους...

υ.γ.1. Παρακαλώ πολύ τους ερυθροσταυρίτες του φόρουμ να μην μου καταλογίσουν τίποτε... το θέμα δεν έχει να κάνει ούτε με πόσα ταξίδια έχει κάνει ο άλλος, ούτε με το πόσο μικρός ή μεγάλος είναι... είναι καθαρά θέμα νοημοσύνης αλλά και η βλακεία έχει τα όρια της...

υ.γ.2. Έχει απόλυτο δίκιο ο Μέγιστος... αν δεν μπορείτε ή βαριόσαστε, να διαβάσετε και να καταλάβετε όλα όσα αναλυτικά έγραψε στα Ελληνικά ο Θανάσης για την ρημάδα την Ryan, τι τις θέλετε τις φιγούρες? Πηγαίνετε σε ένα γραφείο να σας βγάλει τα εισιτήρια, να γλιτώσετε κι εσείς και εμείς την βαβούρα...
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
νομιζω το θεμα χρηζει συζητησης και θα συμφωνησω με τον προλαλησαντα.

ειμαι σιγουρος οτι δεν διαβαζετε αυτα που γραφει τοσο ξεκαθαρα και αναλυτικα ο Θανασης διοτι ΟΛΑ απαντωνται.

ειδικα οι διαστασεις και τα επιτρεπομενα της χειραποσκευης.αλλα τα συγκεκριμενα υπαρχουν και στη σελιδα της Ryanair.

οι διαστασεις λοιπον ειναι αυτες που αναγραφονται 55x40x20 cm και μεγιστο τα 10 κιλα και επιτρεπονται υγρα μεχρι 100ml.

δεν εχει νοημα που απαντησα βεβαια γιατι σιγουρα θα ξαναρωτηθει αυτη η ερωτηση απο καποιον αλλον.και παλι θα λεμε τα ιδια και τα ιδια για 1000στη φορα!
 

PAPTAS

Member
Μηνύματα
55
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία - Βέλγιο.
Ταξίδι-Όνειρο
Ευρώπη με το αυτοκίνητο
Να σας πω ότι διάβασα όλα τα θέματα για τη Ryanair προσεκτικά, έκλεισα τρείς φορές εισητήρια και δεν είχα κανένα πρόβλημα. Είμαι μέλος στο travelstories από το 2008, το διαβάζω καθημερινά και ελάχιστες φορές χρειάστηκε να κάνω κάποια ερώτηση.
 

debb

Member
Μηνύματα
29
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
μοναχο-σαλτσμπουργκ
Ταξίδι-Όνειρο
island
η ryanair εχει εποχιακα δρομολογια απο θεσσαλονικη η ολο το χρονο?
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Ορισμενα ειναι εποχιακα και ορισμενα ειναι ολο το χρονο.
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.281
Likes
1.349
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
Σε προσφατο ταξιδι θεσ/νικη - Ρωμη μας ζητησαν να βγαζουμε τα υγρα (που επιτρεπονται) απο τη βαλιτσα χειραποσκευη και να τους τα δειχνουμε.... Εχει ξανατυχει σε κανεναν αυτο; Παντα ειχα εννοειται συσκευασιες κατω απο 100ml αλλα ποτε κανεις δεν μου ειπε να τους τα δειξω... τα βαζει κανεις σε σακουλα; Υπερβολικο δεν ειναι; Στη αρχη αγχωθηκα γιατι τα ειχα διασπαρτα στη βαλιτσα. Μετα ομως, εβγαλα στην κοπελια μια κρεμα και ενα σπρευ που βρηκα πανω πανω και της ειπα δεν εχω αλλα και ησυχασε... Εννοειται ειχα και αλλα αλλα δεν το συνεχισε... αρκεστηκε σε αυτο που της ειπα. Υπερβολικο δεν ειναι; (και ολα αυτα Ελλαδα)
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Σε προσφατο ταξιδι θεσ/νικη - Ρωμη μας ζητησαν να βγαζουμε τα υγρα (που επιτρεπονται) απο τη βαλιτσα χειραποσκευη και να τους τα δειχνουμε.... Εχει ξανατυχει σε κανεναν αυτο; Παντα ειχα εννοειται συσκευασιες κατω απο 100ml αλλα ποτε κανεις δεν μου ειπε να τους τα δειξω... τα βαζει κανεις σε σακουλα; Υπερβολικο δεν ειναι; Στη αρχη αγχωθηκα γιατι τα ειχα διασπαρτα στη βαλιτσα. Μετα ομως, εβγαλα στην κοπελια μια κρεμα και ενα σπρευ που βρηκα πανω πανω και της ειπα δεν εχω αλλα και ησυχασε... Εννοειται ειχα και αλλα αλλα δεν το συνεχισε... αρκεστηκε σε αυτο που της ειπα. Υπερβολικο δεν ειναι; (και ολα αυτα Ελλαδα)
Αυτό σχετικά με τα υγρά της χειραποσκευές δεν έχει καμία σχέση με τη Ryanair, αλλά με το γεγονός ότι ταξιδεύεις σε πτήση που αναχωρεί από μέρος της Ε.Ε. Το ότι συνήθως δεν γίνεται τόσο εξονυχιστικός έλεγχος ή δεν σε υποχρεώνουν να βάζεις τα υγρά στην ειδική σακκούλα δε σημαίνει ότι είναι και σωστό. Για περισσότερ: http://www.aia.gr/UserFiles/File/tr.../eu_measures/gr/111819_eu_security_faq_gr.pdf και EU Aviation Cabin Baggage Security Regulations for all Passengers?
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.903
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom