Ryanair Αναλυτικός Οδηγός Κράτησης για Ryanair - Βήμα Προς Βήμα

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Σβήσε τα cookies απ' το ιστορικό του browser και ξαναδοκίμασε.
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Τόσο καιρό που ασχολούμαι με αυτή την εταιρία δεν το έχω ακούσει ποτέ αυτό το πράγμα.

Οι τιμές ανεβοκατεβαίνουν συνέχεια πάντως. Ειδικά αν σου γράφει ότι έχουν μείνει 3 εισιτήρια σε αυτή την τιμή πχ. είναι πολύ πιθανόν να μην υπάρχουν μετά από λίγες ώρες γιατί μπορεί να τα πρόλαβε και να τα έκλεισε κάποιος άλλος.

Μου έχει συμβεί πάντως και εμένα φάση που μου έδωσαν φίλοι μου χρήματα για να κλείσω εισιτήρια και με το που πήγα να τα κλείσω ανέβηκε η τιμή και είχαν σπάσει τα νεύρα μου και μετά από καμιά ώρα ξανακατέβηκε η τιμή και τα έκλεισα :)
άβυσσος οι τιμές της Ryanair
 

emy xsm

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
evgala to boarding ticket ekana kai to check in gia na eimai teleiwmeni apo oles tis diadikasies katevasa to ticket se pdf kai otan to eida prosexsa pws den anagrafetai to onoma!!pira ekato xiliades tilefwna kai lusi kamia,mporw na taxsidepsw etsi?anagrafontai ta upoloipa stoixeia,uparxei k to barcode kanonika!den xserw ti lathos egine :(
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Σύμφωνα με τους όρους χρήσης:
Τα μηνύματα πρέπει να γράφονται στα ΕΛΛΗΝΙΚΑ για να είναι ευανάγνωστα. Η χρήση των greeklish απαγορεύεται στο φόρουμ.
http://www.travelstories.gr/community/help/terms
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Καλώς όρισες καταρχάς στο forum.
Όταν γράφεις ότι πήρες εκατό χιλιάδες τηλέφωνα που ακριβώς εννοείς ότι πήρες;
Αν πήρες στην Ryanair θα πρέπει να σου εξήγησαν λογικά αν μπορείς να ταξιδέψεις έτσι η όχι.Αν δεν πήρες εκεί και πήρες κάπου αλλού καλό είναι να πάρεις και να ρωτήσεις.Πάντως δοκίμασε πρώτα και σε κάποιον άλλο εκτυπωτή όπως αναφέρεται και πιο πάνω γιατί είναι πολύ πιθανόν να φταίει και ο εκτυπωτής.
 

ΕΥΑ-ΛΙΑ

Member
Μηνύματα
16
Likes
0
evgala to boarding ticket ekana kai to check in gia na eimai teleiwmeni apo oles tis diadikasies katevasa to ticket se pdf kai otan to eida prosexsa pws den anagrafetai to onoma!!pira ekato xiliades tilefwna kai lusi kamia,mporw na taxsidepsw etsi?anagrafontai ta upoloipa stoixeia,uparxei k to barcode kanonika!den xserw ti lathos egine :(
Καλησπερα ! πριν 20 μερες περιπου ειχα εγω το ιδιο προβλημα δηλλαδη εισητηρια στα χερια μου χωρις ονοματα .το λαθος ειχε γινει απο εμενα στο οτι ειχα βαλει τα ονοματα μας με ελληνικους χαρακτηρες ,τελικα ειχα παρει τηλεφωνο στην εταιρια και η κοπελα με το διορθωσε το λαθος .χωρις καμια χρεωσει. σε συνηστω να παρεις στην ryanair κατευθειαν τηλεφωνο και θα λυθει το προβλημα σου .ετσι δεν μπορεις να ταξιδεψεις το μονο συγουρο ειναι
 

kougis

Member
Μηνύματα
328
Likes
210
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Έχω κλείσει με Ryanair και easyjet. Δεν έχω τυπώσει κάρτες επιβιβασης. Μπορώ να αλλάξω αριθμό ταυτότητας;
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Έχω κλείσει με Ryanair και easyjet. Δεν έχω τυπώσει κάρτες επιβίβασης. Μπορώ να αλλάξω αριθμό ταυτότητας;
Στην Ryanair τον αριθμό ταυτότητας τον δίνεις όταν κάνεις check in και όχι όταν κλείνεις εισιτήριο άρα από αυτά που γράφεις συμπεραίνω ότι έκανες check in αλλά δεν τα τύπωσες. Αν ισχύει αυτό πάρε τηλέφωνο στην Ryanair.Aν δεν έχει κάνει το check in τον γράφεις τον αριθμό κανονικά χωρίς κανένα πρόβλημα.
Για easyjet δεν ξέρω.
 

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.101
Χορός μεθυσμένων επιβατών οδήγησε σε αναγκαστική προσγείωση αεροσκάφος της Ryanair

χορός μεθυσμένων επιβατών απείλησε τη σταθερότητα ενός αεροσκάφους που υποχρεώθηκε να προσγειωθεί εκτάκτως σε γαλλικό αεροδρόμιο.
Ένα αεροσκάφος της εταιρείας Ryanair που πραγματοποιούσε την πτήση από τη Γλασκόβη της Σκοτίας στην Ίμπιζα της Ισπανίας υποχρεώθηκε να προσγειωθεί σε ένα γαλλικό αεροδρόμιο επειδή. . . μεθυσμένοι επιβάτες του απειλούσαν τη σταθερότητά του, όπως έγινε γνωστό σήμερα από γαλλικές πηγές.
Σύμφωνα με το τηλεοπτικό κανάλι Μ6, το επεισόδιο σημειώθηκε την Τρίτη γύρω στις 21:00 (ώρα Ελλάδας), περίπου μία ώρα πριν από την προγραμματισμένη άφιξη του αεροπλάνου στην Ίμπιζα. Μια ομάδα Σκοτσέζων, που είχαν πιει αρκετά για να έρθουν στο κέφι, άρχισαν να κάνουν φασαρία και να χορεύουν σε σημείο που «κόντεψαν να αποσταθεροποιήσουν το αεροσκάφος».
Ο κυβερνήτης αναγκάστηκε να το προσγειώσει εκτάκτως στο αεροδρόμιο του Μποβέ, περίπου 90 χιλιόμετρα βορείως του Παρισιού. Οι αρχές του αεροδρομίου ανέφεραν ότι το αεροπλάνο δεν κινδύνευε και η απόφαση για την προσγείωσή του ελήφθη «για προληπτικούς λόγους». «Ορισμένοι από τους επιβάτες μέθυσαν και άρχισαν να συμπεριφέρονται περίεργα και να παίζουν μεταξύ τους και ο πιλότος αποφάσισε ότι δεν ήθελε να συνεχίσει να πετά με αυτούς στο αεροπλάνο. Ήταν ένα μικροεπεισόδιο, από αυτά που συμβαίνουν συνεχώς», εξήγησε ο διευθυντής του αεροδρομίου.
Οι μεθυσμένοι Σκοτσέζοι ανακρίθηκαν από την τοπική αστυνομία και κατόπιν αφέθηκαν ελεύθεροι χωρίς να του απαγγελθούν κατηγορίες αλλά και χωρίς να φτάσουν στον προορισμό τους αφού το αεροπλάνο είχε ήδη φύγει χωρίς αυτούς.
Πηγή: AMΠE
:rolleyes: :rolleyes:
 
Last edited by a moderator:

yiota_sp

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Γεια σας!Κανοντας την αναζητηση μου στο θειο γουγλη για την ραιαν,επεσα πανω στο φορουμ σας και ομολογω οτι λυθηκαν ολες μου οι αποριες!Ειστε πολυ κατατοπιστικοι :D . Επισης,πηρα πολλες πληροφοριες για την οργνωση του ταξιδιου μου στη Ρωμη(πεταω σε 4 μερες :D ),εν ολιγοις σας ξεψαχνισα οσο μπορουσα,αφου ημουν αγχωμενη για το 1ο μου ταξιδι στο εξωτερικο!
Ωστοσο,εχω μια ερωτηση και αν μπορειτε διαφωτιστε με!
Διαβασα οτι η γυναικεια τσαντα πρεπει να μπει μεσα στη χειραποσκευη!Εχω ομως αγορασει βαλιτσα 15κιλη,και χειραποσκευη δεν παιρνω!Θα θεωρηθει η τσαντα μου χειραποσκευη σε αυτη την περιπτωση,η δεν θα με αφησουν να την παρω?Οχι τιποτα αλλο,θα εχω μεσα πορτοφολι,φωτογραφικη,τα εισιτηρια,ταυτοτητες,κανα νερακι...Και δεν εχει βαλει και κρυα ακομα να τα χωσω ολα σε κανα μπουφαν :p
ΕΠΙΣΗΣ,μια χαζη ερωτηση,αλλα σχορατε με,ειμαι αγχωμενη!Εκανα το ονλαιν τσεκ ιν και για το πηγαινε και για το ελα,ολα οκ,αποθηκευσα το pdf γιατι δεν εχω εκτυπωτη σπιτι μου,και πατησα finish η κατι τετοιο..Ειμαι οκ,ετσι? :)
Ευχαριστω!!
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.880
Likes
26.792
Για την τσαντα κανένα πρόβλημα.Θα πρέπει να τα έχεις εκτύπωσει οπωσδήποτε.
Στείλτω με μειλ σε κάποιο φίλο σου που έχει εκτύπωτη να το εκτυπωσεις
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.900
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom