Αντι-Σαντορίνη

kitsos!

Member
Μηνύματα
356
Likes
1.448
Επόμενο Ταξίδι
αζορες
Ταξίδι-Όνειρο
περου
Όσο αφορά το χιόνι επίσης αυτό το σκ είχε ένα event στη Ζήρεια για σκι και το μετέφεραν 2βδομαδες μετά λόγω του ότι δεν υπάρχει επαρκες χιόνι ΟΥΤΕ στις κορυφές..

Και βόρεια Ελλάδα, στα χιονοδρομικά τουλάχιστον, τους έχει ψοφισει στη βροχή..

Στα βουνά κάτι γίνεται από χιόνι ακόμα αλλά θέλει περπάτημα για να το βρεις. Το να κατέβεις απ'το αυτοκίνητο και να πατήσεις χιόνι (προς το παρόν τουλάχιστον) ξέχνα το!!

Παρένθεση.. η Ζήρεια είναι δίπλα στα Καλάβρυτα.
 
Last edited by a moderator:

kitsos!

Member
Μηνύματα
356
Likes
1.448
Επόμενο Ταξίδι
αζορες
Ταξίδι-Όνειρο
περου
Για χιόνι κοιτάμε εδώ http://www.snowreport.gr/ αυτό το πσκ θα χιονίσει.
Καλά απ ότι λέει υπολόγιζε πάντα λιγότερο!!!!
Κ την προηγούμενη Παρασκευή έδινε πυκνή χιονόπτωση κ τελικά είχε πυκνή βροχόπτωση...

Κ στο Καϊμακτσαλάν πριν 10 μέρες έδινε 30 πόντους χιόνι στη βάση κ πήγα κ είχε μόνο χώμα στη βάση!! Κ ουσιαστικά λειτουργούσαν οι πίστες της κορυφής μόνο...

Οπότε.. καλό το snowreport δε λέω.. αλλά ακόμα καλύτερα αν έχεις κ πληροφόρηση από κάποιον που πήγε εκεί αυτές τις μέρες..
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Καλά απ ότι λέει υπολόγιζε πάντα λιγότερο!!!!
Κ την προηγούμενη Παρασκευή έδινε πυκνή χιονόπτωση κ τελικά είχε πυκνή βροχόπτωση...

Κ στο Καϊμακτσαλάν πριν 10 μέρες έδινε 30 πόντους χιόνι στη βάση κ πήγα κ είχε μόνο χώμα στη βάση!! Κ ουσιαστικά λειτουργούσαν οι πίστες της κορυφής μόνο...

Οπότε.. καλό το snowreport δε λέω.. αλλά ακόμα καλύτερα αν έχεις κ πληροφόρηση από κάποιον που πήγε εκεί αυτές τις μέρες..
Προφανώς, εγώ το έβαλα σαν μία βάση για να ξεκινήσει κάποιος, τουλάχιστον να πάνε μία βόλτα με τα λιφτ. Πάντως γενικά είπαν για χιόνια αυτό το σκ, τώρα τι θα γίνει κανείς δεν ξέρει.
 

koutsavaki

Member
Μηνύματα
183
Likes
57
Επόμενο Ταξίδι
ΠΡΟΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΑΤΑΓΟΝΙΑ - ΓΗ ΤΟΥ ΠΥΡΟΣ
Εφόσον θα κάνεις και διαδρομή μέχρι το Ναύπλιο ίσως θα άξιζε να σκεφτείς την επιλογή της Ύδρας. Δεν είμαι σίγουρος το πως είναι για την εποχή που θες αλλά είναι πολύ όμορφη και σίγουρα δεν χρειάζεται να ξέρεις να οδηγάς σε νησί χωρίς αμάξια.
Υδρα τέτοια εποχή θα βαρέσει ενέσεις, ασε που δεν πρόκειται να βρουν τίποτα ανοικτό.
 

apodrasi

Member
Μηνύματα
546
Likes
1.012
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα-Ινδία-Περού
Για τα escape rooms, μπορείτε να πάτε για να δει κάτι διαφορετικό, όμως ο χρόνος εκεί είναι πολύ πιεσμένος για να προλαβαίνεις να μεταφράζεις οδηγίες/δεδομένα και το σίγουρο είναι πως δε θα καταφέρετε να "βγείτε", δεν ξέρω κι αν θα φτάσετε προς το τέλος αφού κι εσύ θα παίζεις πρώτη φορά, είναι φάση "τώρα τρέχουμε". Πάρτε μαζί σας κάποιον πιο έμπειρο να κάνει τη δουλειά όσο εσείς το απολαμβάνετε και βρίσκετε ιδέες ή πριν διαλέξεις σε ποιο θα πάτε (παίρνεις τηλέφωνο για να κλείσεις ώρα) πάρε τηλ εξήγησε την κατάσταση αν μπορούν να σας δίνουν παραπάνω στοιχεία ή να μείνετε περισσότερο χρόνο μέσα (χλωμό) ή αν δίνουν στοιχεία σε άλλη γλώσσα ή αν υπάρχει δωμάτιο που τα στοιχεία που βρίσκεις μέσα είναι χωρίς γράμματα πχ με αριθμούς ή σχήματα. Τώρα αν πρόκειται για Κουβανό που είναι πολυμήχανοι μπορεί και να του φανεί απλή υπόθεση. Μπες σε site με κριτικές να δεις τι σας κάνει! Υπάρχουν τα κλασικά (δραπετεύεις, διαπράττεις ληστεία κλπ) και τα τρόμου που σου πετιέται ξαφνικά κι ένας εχθρός (ηθοποιός). Στα κλασικά θα πάτε φαντάζομαι. Επίσης διαλέγεις δωμάτιο ανάλογα με το βαθμό δυσκολίας. Προτείνω να αρχίσεις το ψάξιμο απ' το δωμάτιο Thomas Crown (Mastermind Μοναστηράκι).
Για καφέ ή εστιατόριο με θέα δες και το Thissio View, εξαιρετική η θέα, πολύ καλό το φαγητό, οι τιμές μέτριες αλλά νωρίς το βράδυ έχει δυνατή μουσική και φασαρία, αργότερα στρώνει.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.691
Likes
50.589
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Για χιόνια η πρώτη επίσκεψη τα πέτυχε στο Παρίσι κι ησυχάσαμε, η δεύτερη θα πάει Πήλιο και Αράχωβα, ε αν δεν μας κάτσει, δεν έκατσε, τι να κάνουμε.

Έτσι όπως μου τα λέτε αυτά με τα δωμάτια, δύσκολα μου ακούγονται...
 

Eleni_

Member
Μηνύματα
201
Likes
346
Επόμενο Ταξίδι
Έλα μου ντε... Που?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Άμα θες για escape room πες μου!!!! Έχουμε άκρη (τον αδερφό μου) να σας κανονίσει... ;) !!!
Αν το αποφασίσετε, πες μου είτε να σου στείλω με πμ το τηλέφωνό του, να συνεννοηθείς απευθείας, είτε να μου πεις να του πω (φάση αλα χαλασμένο τηλέφωνο).
Προσωπική εμπειρία δεν έχω να σου πω, καθότι τις λιγοστές φορές που ανεβαίνω πια Αθήνα, προτιμώ να περιπλανιέμαι σε Θησείο, Μοναστηράκι, Ακρόπολη... και να χαζεύω αυτά που μου λείπουν!
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Γ
Έτσι όπως μου τα λέτε αυτά με τα δωμάτια, δύσκολα μου ακούγονται...
Μια χαρά φάση είναι, αν βρείτε χρόνο και ψάχνετε κάποιου άλλου είδους διασκέδαση είναι cool. Σου πω και που θα πας με ηθοποιό σε τρομακτικό να χεστούν πάνω τους.(θα τους μείνει όμως η εμπειρία)
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.691
Likes
50.589
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Μια χαρά φάση είναι, αν βρείτε χρόνο και ψάχνετε κάποιου άλλου είδους διασκέδαση είναι cool. Σου πω και που θα πας με ηθοποιό σε τρομακτικό να χεστούν πάνω τους.(θα τους μείνει όμως η εμπειρία)
Mωρέ δε λέω ότι δεν είναι ωραία φάση. Λέω ότι χωρίς Ελληνικά δε φαίνεται βιώσιμο ως πλάνο.
 

Eleni_

Member
Μηνύματα
201
Likes
346
Επόμενο Ταξίδι
Έλα μου ντε... Που?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Γιώργο, ο bro είπε ότι τα παιχνίδια τα παίζουν κ στα αγγλικά. Πιο χαλαρές μέρες Δευτέρα, Τρίτη, Τετάρτη και Πέμπτη έτσι κ έτσι είπε. Το πρώτο παιχνίδι ξεκινάει συνήθως 15.00 και το τελευταίο 22.30. Υπάρχουν παιχνίδια των 60', 70' & 75'. Η ομάδα μπορεί να είναι max 6 ατόμων κ η κράτηση γίνεται ή τηλεφωνικώς ή μεσω Internet.
Κατά την άποψη του, είτε στα αγγλικά είτε μεταφραζοντας εσύ στα ισπανικά, θα περάσετε καλά!!
 
Μηνύματα
210
Likes
860
δ) Πού παίζει να πάμε να δούμε μια ταινία στα Ισπανικά ένα βράδυ;

Θυμάμαι είχες ρωτήσει και πέτυχα αυτό στα πέριξ (Αργυρούπολη):

http://online.anyflip.com/hgxs/vsni/mobile/index.html#p=2

Στις 16/03 Παρασκευή! Ελκυστική δεν μου πολυφαίνεται η ταινία αλλά δεν ξέρω αν υπάρχουν και πολλές επιλογές! Αν όντως πάτε πες μου να σου πω και τίποτα να ''τσιμπήσετε'' εκεί στα πέριξ πάντα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.223
Μηνύματα
884.216
Μέλη
38.915
Νεότερο μέλος
katsanas1962@gmai

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom