Σκόπελος Αξίζει η Σκόπελος για διακοπές?

gianni1966

Member
Μηνύματα
210
Likes
68
Επόμενο Ταξίδι
Λατρεμενη Αβανα...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερικη(Περου,Βολιβια)
Αξιζει και πολυ μαλιστα.
Προτιμοτερο να μεινετε στην χωρα που εχει πολλες επιλογες σε δωματια και διασκεδαση.
καταπληκτικες παραλιες για μενα η Μηλια και η Καστανη. Ο Σταφυλος επισης ωραια παραλια και σχετικα κοντα στην χωρα.
Θα χρειαστειτε οπωσδηποτε μεταφορικο μεσο.
 

eleni.v

Member
Μηνύματα
52
Likes
37
Πήγαμε πέρυσι το καλοκαίρι . Μείναμε στη χώρα. Περάσαμε πολύ ωραία, καλό είναι να έχετε μεταφορικό μέσο μαζί σας. Οι θάλασσες πεντακάθαρες .Επίσης κάναμε και μια μονοήμερη εκδρομή στην Αλόνησο την οποία ερωτευτήκαμε....
 
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλησπέρα
Εγω με το αγορι μου θα παμε Σκόπελο 6-11 Αυγούστου. Πιστεύετε θα εχει κόσμο τότε; Δεν μου αρεσει η πολλη ερημιά. Επισης για πεντε μερες πόσο θα μας βγει το budget? 200€ ειναι καλα; (τα ξενοδοχεια και τα μεταφορικα ειναι ηδη πληρωμενα. Αναφερομαι στα εξτρα)
 

alice~

Member
Μηνύματα
714
Likes
1.167
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iceland
Καλησπέρα
Εγω με το αγορι μου θα παμε Σκόπελο 6-11 Αυγούστου. Πιστεύετε θα εχει κόσμο τότε; Δεν μου αρεσει η πολλη ερημιά. Επισης για πεντε μερες πόσο θα μας βγει το budget? 200€ ειναι καλα; (τα ξενοδοχεια και τα μεταφορικα ειναι ηδη πληρωμενα. Αναφερομαι στα εξτρα)
Ερημιά αρχές Αυγούστου λίγο πριν το 15αυγουστο δύσκολο μου φαίνεται :p
 

Chulee

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Παιδιά επειδή ενδέχεται να πάω σκόπελο για 4 μέρες.. αν θέλω να κάνω οικονομικές διακοπές και να πάω και σε διάφορες παραλίες με λεωφορεία κτλ τι budget χρειάζεται;
 

pan82

Member
Μηνύματα
605
Likes
753
Παιδιά επειδή ενδέχεται να πάω σκόπελο για 4 μέρες.. αν θέλω να κάνω οικονομικές διακοπές και να πάω και σε διάφορες παραλίες με λεωφορεία κτλ τι budget χρειάζεται;
Tη σκόπελο γενικά τη λες σχετικά οικονομικό νησί. Είναι πανέμορφη με μοναδικές παραλίες. Αν δε κάνω λάθος μιας και ειχα περάσει 1,5 μήνα εκεί πριν αρκετά χρόνια υπήρχε ενα κτελ που εκανε το γυρο του νησιού και σε άφηνε στις διάφορες παραλίες. Είναι ένας κεντρικός δρόμος και σε κάποιες μπορεί να είχε περπάτημα να κατέβεις ως κάτω αλλά όχι τίποτα φοβερό. Πλειάδα από καφέ και ταβερνούλες και όχι τοσο ασφιχτικά όπως σε άλλα νησιά.
Το budget εξαρτάται από τη ζωή που θα κάνεις, το ξενοδοχείο που θα βρεις και τα εισιτήρια στα οποία είναι ακριβή λόγω μη ανταγωνισμού στις γραμμές,
 

NIKOLETA05

Member
Μηνύματα
511
Likes
367
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Σκεφτόμαστε να πάμε Σκόπελο μια παρεά τριών ζευγαριών με πέντε εφήβους 15-17 χρονών.Δεν ψάχνουμε την τρελή νυχτερινή ζωή, αλλά θέλουμε ένα μέρος να μείνουμε που να έχει κάτι να κάνουμε το βράδυ να μην είναι έρημο.Ταβερνάκια,πιτσαρίες,μαγαζάκια γενικά για βόλτα.Προτιμώ το βράδυ να μην χρειάζεται να οδηγούμε για έξοδο, τουλάχιστον όχι πολύ,τη μέρα δεν με πειράζει να γυρνάμε.Πού προτείνετε να μείνουμε?
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.673
Likes
16.376
Σκεφτόμαστε να πάμε Σκόπελο μια παρεά τριών ζευγαριών με πέντε εφήβους 15-17 χρονών.Δεν ψάχνουμε την τρελή νυχτερινή ζωή, αλλά θέλουμε ένα μέρος να μείνουμε που να έχει κάτι να κάνουμε το βράδυ να μην είναι έρημο.Ταβερνάκια,πιτσαρίες,μαγαζάκια γενικά για βόλτα.Προτιμώ το βράδυ να μην χρειάζεται να οδηγούμε για έξοδο, τουλάχιστον όχι πολύ,τη μέρα δεν με πειράζει να γυρνάμε.Πού προτείνετε να μείνουμε?
θα μεινετε μέσα στη Σκόπελο και οσο πιο κοντα στο λιμάνι..
 

teodoulke

Member
Μηνύματα
19
Likes
6
Καλημερα, θα ηθελα να ρωτησω την γνωμη σας για Σκοπελο. Θα παω με την κοπελα μου και ημασταν αναμεσα σε Σκοπελο, Αλονησσο , Ναξο η Συρο.

Απλα, Ναξο και Συρο τα αποκλεισαμε διοτι ολα ειναι πανακριβα και μονο το αμαξι και να κατεβω μεχρι Πειραια με το αμαξι απο Β.Ελλαδα θελουμε 200ε+ και ακτοπλοικα (2 ατομα + αμαξι) 330+ε.

Οποτε κοιταμε για Σποραδες και λεμε να μεινουμε 10 βραδυα στην Σκοπελο. Μηπως ειναι πολλα η θα βαρεθουμε? Περυσι Κεφαλλονιά μειναμε 11 βραδυα και μας φανηκαν λιγα αλλα ειναι πολυ μεγαλο το νησι σε αντιθεση με την Σκοπελο.

Νυχτερινη ζωη (οχι κλαμπινκ τυπου Σκιαθος) , παραλιες, τοπια και αξιοθεατα υπαρχουν ωστε να γεμιζουν οι μερες μας?

Εχουμε ενα μπατζετ 1500ε περιπου (διαμονη, μεταφορικα και εξοδα στο νησι) και ακουω και αλλες γνωμες για νησια.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.073
Likes
44.469
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
λεμε να μεινουμε 10 βραδυα στην Σκοπελο. Μηπως ειναι πολλα η θα βαρεθουμε?
Με 10 βράδια στη διάθεση σας γιατί να μη πάτε και Αλόννησο; Είναι ευκαιρία.

Δεν έχω αντικειμενική άποψη καθώς έχω δει ελάχιστα τη Σκόπελο, ξέρω όμως ότι είναι πολύ ωραία αν επιλέξεις διαμονή στη Χώρα του νησιού με καλούτσικη νυχτερινή ζωή, σε συνδυασμό με το στάνταρ των Σποράδων, καλές παραλίες και πολύ πράσινο.
 

alice~

Member
Μηνύματα
714
Likes
1.167
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iceland
Η Σκόπελος είναι πολύ όμορφο νησί αλλά δέκα βραδια μόνο εκεί μου φαίνονται αρκετά και ίσως πολλά. Η αλήθεια είναι ότι έχει υπέροχες παραλίες και αν μείνετε δέκα μέρες εκεί, τότε θα τις απολαύσετε και με το παραπάνω.
Από νυχτερινή ζωή όμως, δεν μπορώ να πω ότι έχει άπειρες επιλογές. Υπαρχουν πχ όμορφα μπαράκια, αλλά η χώρα είναι μικρη και θα κάνετε μια, δυο βόλτες, ε αν μείνετε δέκα βραδια μόνο εκεί, πιστεύω ότι θα βαρεθείτε.
Αν δεν θέλετε να μείνετε σε άλλο νησί, θα μπορούσατε να πάτε μια μονοήμερη εκδρομή στην Αλόννησο ή στην Σκιαθο.
Αν θέλετε όμως να χαλαρώσετε και να απολαύσετε όμορφες παραλίες, τότε θα περάσετε πολύ ωραία.
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο
Εγώ θα συμφωνήσω με πσιλο3 να το σπάσετε με Αλόννησο (💜) που έχει παραλιάρες και σχετικά καλή νυχτερινή ζωή (όχι Σκιάθος λεβελ αλλά έχει καμποσες καλές επιλογές). Σκόπελο είχα πάει πολύ μικρή (το '98 αν δεν κανω λάθος :russian_roulette:) και δε θυμάμαι τίποτα, παρα μόνο τη φύση.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.073
Μηνύματα
879.669
Μέλη
38.806
Νεότερο μέλος
xeniagousia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom