Γενικά Απαραίτητα ταξιδιωτικά έγγραφα για παιδί

Aorati_Pligi

Member
Μηνύματα
13
Likes
28
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Φινλανδία
Τσεκαρε αν χρειαστεί κ στα 16 η συγκατάθεση κ των δύο γονέων. Φαντάζομαι ως την ενηλικίωση θα είναι ,αλλά δεν γνωρίζω
Θα το έχω μαζί μου για καλό και για κακό
 

HKLEOPATRA

Member
Μηνύματα
304
Likes
1.054
Επόμενο Ταξίδι
ΚΡΑΚΟΒΙΑ-ΒΡΟΤΣΛΑΒ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Το επόμενο !!!!
Θα το έχω μαζί μου για καλό και για κακό
Αν το παιδι ταξιδευει με τον ενα απο τους δυο γονεις χρειαζεται σιγουρα συγκαταθεση και απο τον αλλο γονεα. Η μονη περιπτωση που δεν χρειαζεται ειναι μονο εαν ο γονεας που ταξιδευει με το παιδι εχει την αποκλειστική επιμέλεια του παιδιου
 

Aorati_Pligi

Member
Μηνύματα
13
Likes
28
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Φινλανδία
θα μου κάνει μια υπεύθυνη δήλωση του ν105 ότι γνωρίζει και συναινεί για το ταξίδι και θα την έχω μαζί. Σας ευχαριστώ όλους
 

xadreas

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Θα ήθελα την βοήθεια σας σχετικά με ταξίδι ανηλίκου στη Βαρκελώνη .
τον Ιούλιο θα ταξιδέψει εκεί με φιλικό ζευγάρι η κόρη μου για τρεις μέρες. Χρειάζεται να συμπληρώσω κάποιο έντυπο εγώ και η σύζυγος μου για το ταξίδι. Η ηλικία του παιδιού είναι 17 χρόνων.
 

bill10

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Καλησπέρα ομάδα.θα ταξιδέψω με τα παιδιά μου στην Αυστρία μόνοι.Εχω κλήση τα εισητηρια μας.Υπαρχει περίπτωση να έρθει και η σύζυγός.Η ερώτηση είναι αν έρθει θα φαίνεται σόλο ταξιδιώτης σε ξεχωριστή κράτηση.Θα έχω θέμα στο αεροδρόμιο ότι πάω με τα παιδιά μόνος στα εισιτήρια και θα θέλουν χαρτί από την σύζυγό ότι επιτρέπεται να βγουν έξω ενός θα είναι παρόν μαζί μας .Τα παιδιά έχουν διαβατήρια.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.928
Likes
40.764
Στα διαβατηρια γραφει το ονοματεπωνυμο και της μανας. Η μανα θα ειναι στο gate. Γιατι να θεωρουνται ασυνοδευτα απο μανα τα παιδια? Απο τα πιο κουφα ερωτηματα που εχω διαβασει
 

FRIDA08

Member
Μηνύματα
445
Likes
1.298
Επόμενο Ταξίδι
???Covid Era
Ονειρεμένο Ταξίδι
Διάστημα
Καλησπέρα και από εμένα. Τον Μάιο προγραμματίζουμε να ταξιδέψει ο γιος μας (6,5 χρονών) με την γιαγιά του και τον παππού του στην Μάλτα, χωρίς να τον συνοδεύει κάποιος από τους γονείς του. Μπορεί κάποιος να μου πει τι ταξιδιωτικά έγγραφα θα χρειαστεί?
Ευχαριστώ!!!
 

Cornelia

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Geia sas se olous...pios mporei na me voithisei sas parakalo...eimaste germania theloume na pame ellada diakopes me tin kori mas 8 minon alla den exi diavatirio..gya na pame tha mas dosei apo proksenio ena egrafo na mporoume na pame ellada kai eki tha vgaloume diavatirio..alla I eteria lufthansa den to dexetai...kserei kaoios me pia eteria mporoume na pame? Kai eki pou na kanoumai checking mas zitai arithmo diavatirio..den kserw ti na kanoumai..sas euxaristoume polli!
 

Dora.kal

New Member
Μηνύματα
1
Likes
1
Καλησπέρα σε όλα τα μέλη! Είμαι νέα στο blog ,και διαβάζω όμορφες ιστορίες!
Θα ήθελα οποίος/όποια γνωρίζει να με βοηθήσει.Τον ερχόμενο Δεκέμβριο ταξιδεύω με την οικογένεια στην Ιταλία με ryainair.Το παιδί 10χρονων τι χρειάζεται για να ταξιδέψει εφόσον δεν έχει βγάλει ακόμα ΑΔΤ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.585
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom