Απεργίες ελεγκτών εναέριας κυκλοφορίας 9,10,12,13/10/2016

Nausikaki

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Μιλησα κι εγω με Turkish Airlines (στη Τουρκια εννοειται γιατι Ελλαδα δεν σηκωνει κανεις το τηλεφωνο) και οι ανθρωποι δεν ξερουν τιποτα για απεργια δεν τους εχει ενημερωσει κανεις. Πεταει κανεις αλλος απο εμας Κυριακη πρωι με turkish?
 

Estet

Member
Μηνύματα
234
Likes
111
Επόμενο Ταξίδι
Λυών
Ταξίδι-Όνειρο
Τόκιο
Μιλησα κι εγω με Turkish Airlines (στη Τουρκια εννοειται γιατι Ελλαδα δεν σηκωνει κανεις το τηλεφωνο) και οι ανθρωποι δεν ξερουν τιποτα για απεργια δεν τους εχει ενημερωσει κανεις. Πεταει κανεις αλλος απο εμας Κυριακη πρωι με turkish?
Παιδιά κανείς δεν πρόκειται να πει ότι ακυρώνονται οι πτήσεις προτού βγάλουν επίσημη ανακοίνωση οι εταιρείες. Λογικά αυτή η ανακοίνωση θα βγει αύριο.
 

vasilisD

Member
Μηνύματα
292
Likes
92
Παιδιά εγώ μιλάω με Ryanair αυτή την στιγμή μέσω Live chat. Του είπα ότι υπάρχουν κάποιες ανακοινώσεις για απεργία και ότι ανησυχούμε. Τους έδωσα στοιχεία πτήσης και μου είπε αυτό

"
Csilla.Sz3:43 pmYour flight is affected about the strike I am afraid.

you are able to make a free flight move or get a refund, please."
 

vasilisD

Member
Μηνύματα
292
Likes
92
Μόλις μου έκαναν αλλαγή για αύριο! Πετάμε από Κέρκυρα για Ρώμη. Θα κλείσουμε και από Πίζα την Δευτέρα για Βαρκελώνη. Οπότε θα περάσουμε και 2 μέρες Ιταλία :))))) . Αλλά η αλλαγή έγινε δωρεάν και ας ήταν πιο ακριβά τα εισιτήρια για Ρώμη!!
 

Viaggi

Member
Μηνύματα
1.248
Likes
7.002
Μόλις μου έκαναν αλλαγή για αύριο! Πετάμε από Κέρκυρα για Ρώμη. Θα κλείσουμε και από Πίζα την Δευτέρα για Βαρκελώνη. Οπότε θα περάσουμε και 2 μέρες Ιταλία :))))) . Αλλά η αλλαγή έγινε δωρεάν και ας ήταν πιο ακριβά τα εισιτήρια για Ρώμη!!
Κάθε εμπόδιο για καλό που λένε και στο χωριό μου δλδ!
 

vasilisD

Member
Μηνύματα
292
Likes
92
Δεν έχω ιδέα παιδιά και εμένα μου φάνηκε περίεργο που μου έκαναν αλλαγή τόσο γρήγορα. Τι να πω.Λέτε να έπεσα σε καινούριο υπάλληλο ψαρωμένο? Έκλεισα και από Πίζα οπότε μου έφυγε ένα άγχος.


Csilla.SzCould you give me your reservation number, please? May I also take the e-mail address, phone number provided at the time of making the booking plus the full billing address or card details (card type, last 4 digits and expiry date)?

VASILEIOS DOSISPlease give me a moment.

Csilla.SzGo on,please.

VASILEIOS DOSISReservation Number :
Email :
Phone number :

Card number :

Csilla.SzThank you. Let me check this for you.

VASILEIOS DOSISOk

Csilla.SzYour flight is affected about the strike I am afraid.

you are able to make a free flight move or get a refund, please.


Csilla.SzThank you. Let me check this for you.

VASILEIOS DOSISOf course, we would like to keep our return ticket from Girona at 17/10.

We only want to change our ticket from Greece to avoid the strike and be able to travel :)

Csilla.SzI did it for you.

Please check in again fir the outgoing flight.

I've just sent you a new Email conformation to your Email address.

Is there anything else I can help you with today?

VASILEIOS DOSISCan you please give me a moment to check it,so I can confirm?

Csilla.SzIt will take five minutes and you will get it,please.

Is there anything else I can help you with today?

VASILEIOS DOSISOk I received the booking , but do we have to pay anything ?

and also where I can print and check in for my new tickets?

Csilla.Sz4:01 pmNo you did not have to pay for that due to the strike,please.

Is there anything else I can help you with today?


Αυτό είναι το ζουμί του chat Που είχα. Έβγαλα τα στοιχεία κράτησης κτλ και την εξήγηση για τα εισιτήρια που θα ήθελα να αλλάξω.
 

theo211

Member
Μηνύματα
11
Likes
1
Εγώ πάλι μίλησα με Ryan air και μου είπαν δεν έχουμε καμία ενημέρωση τι στο καλό γίνεται ρε παιδιά;
 

fcandreas

Member
Μηνύματα
27
Likes
7
- 'DavidB 'I have checked the strike will indeed go forward but you will receive an official confirmation e-mail once it has been confirmed your flight will be affected, this will be sent soon, after that we will be able to change it for you.''
- oh so it's not official yet

-David B Yes but unfortunately it will most likely happen.

Από το live chat της Ryanair
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.532
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom