Απεργίες ελεγκτών εναέριας κυκλοφορίας 9,10,12,13/10/2016

fcandreas

Member
Μηνύματα
27
Likes
7
Η ryanair πάντως δέχεται αλλαγή της πτήσης ή refund για αυτές που ήταν να πραγματοποιηθούν Κυριακή και Δευτέρα. Για Τετάρτη και Πέμπτη είμαστε στην αναμονή ακόμα. Ξέρεις κανένας να μου πει σε περίπτωση ακύρωσης αν μπορώ να αλλάξω την ημερομηνία δωρεάν? ή απλώς πληρώνω τη διαφορά του εισιτηρίου απλά χωρίς κάποιο fee. Δηλαδή εγώ έχω κλείσει ένα εισητίριο για Πέμπτη με 25 ευρώ, αν ακυρωθεί θα μπορέσω να κλείσω για Παρασκευή δωρεάν κι ας έχει πχ τώρα που κοιτάω 90ευρώ?
 

fcandreas

Member
Μηνύματα
27
Likes
7
Μάλιστα...Γιατί δε βγάζανε ανακοίνωση για όλες τις ημέρες από τώρα να γλυτώναμε την ταλαιπωρία και να αλλάζαμε την ημερομηνία...Θα περιμένουμε πάλι τελευταία στιγμή για να βγει ανακοίνωση και για τις υπόλοιπες μέρες και μετά άντε να βρεις θέση στην πτήση της επόμενης μέρας.
 

vasilisD

Member
Μηνύματα
292
Likes
92
Εμάς με τα άλλαξαν χωρίς καμία έξτρα χρέωση και ας ήταν πιο ακριβά. Εύχομαι να πάνε όλα καλά για όλους. Εμείς ξεκινάμε το ταξίδι μας
 

Viaggi

Member
Μηνύματα
1.248
Likes
7.002
Μάλιστα...Γιατί δε βγάζανε ανακοίνωση για όλες τις ημέρες από τώρα να γλυτώναμε την ταλαιπωρία και να αλλάζαμε την ημερομηνία...Θα περιμένουμε πάλι τελευταία στιγμή για να βγει ανακοίνωση και για τις υπόλοιπες μέρες και μετά άντε να βρεις θέση στην πτήση της επόμενης μέρας.
Γιατί αν γινόταν αυτό, απλά θα ζούσαμε στη γη της επαγγελίας!!!
 

fcandreas

Member
Μηνύματα
27
Likes
7
Εμάς με τα άλλαξαν χωρίς καμία έξτρα χρέωση και ας ήταν πιο ακριβά. Εύχομαι να πάνε όλα καλά για όλους. Εμείς ξεκινάμε το ταξίδι μας
Άντε να συνεχιστούν οι απεργίες την επόμενη εβδομάδα για να μην μπορέσουμε να γυρίσουμε Ελλάδα μετά:cool:

Γιατί αν γινόταν αυτό, απλά θα ζούσαμε στη γη της επαγγελίας!!!
Τα περισσότερα ξενοδοχεία δέχονται αλλαγές ή refund τουλάχιστον 5-6 μέρες πριν. Τελευταία στιγμή ούτε ξενοδοχεία μπορείς να αλλάξεις ούτε αυτοκίνητο αν έχεις προπληρώσει. Μεγάλη ταλαιπωρία
 
Last edited by a moderator:

sofianaxos

Member
Μηνύματα
793
Likes
273
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
θεωρητικά ρε παιδιά και αυτό δεν μπορεί να αλλάξει? την προηγούμενη εβδομάδα έβγαλε ανακοίνωση και μετά από μια ώρα την άλλαξε
 

fcandreas

Member
Μηνύματα
27
Likes
7
Τους πήρα εγώ και το σήκωσαν. Είπαν ότι μόνο για Κυριακή-Δευτέρα ακυρώθηκαν σίγουρα. Για Τετάρτη Πέπμτη θα ξέρουν την Τρίτη τι θα γίνει. Η ryanair από την άλλη ακύρωσε μόνο τις πτήσεις της Κυριακής. Η ανακόινωση της ΕΕΚΕ πάντως μιλάει για 2 48ωαρες απεργίες. Άντε να βγάλεις άκρη.
Όπως είπατε και πριν αντί να ασχοληθούμε με το τι θα κάνουμε στον προορισμό μας, περιμένουμε να δούμε αν τελικά θα πραγματοποιηθεί η πτήση μας:lol:
 

ellenik

New Member
Μηνύματα
2
Likes
1
Δεν ξέρω αν βοηθήσει κάποιον η πληροφορία που είχα από air canada για πτήση που φτάνει στις 10 Οκτωβρίου στην Αθήνα. Μου είπαν οτι ως τώρα, δεν έχουν καμία ενημέρωση... ωστόσο, αν ακυρωθεί η πτήση εξαιτίας της απεργίας, θα γίνει αλλαγη του εισιτηρίου, χωρίς επιβάρυνση εννοείται...
Τώρα το αν ξεμεινεις στο αεροδρόμιο ως την επόμενη πτήση και θες ξενοδοχείο....το πληρώνεις από την τσέπη σου...
Καλή μας τύχη...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.241
Μηνύματα
884.624
Μέλη
38.931
Νεότερο μέλος
sylvia Boufea

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom