Απεργίες ελεγκτών εναέριας κυκλοφορίας 9,10,12,13/10/2016

vasilisD

Member
Μηνύματα
292
Likes
92
Μέχρι πότε να δώσουμε περιθώριο πριν κλείσουμε εναλλακτικά εισιτήρια? Δεν μας έχει ξανατύχει κάτι τέτοιο και δεν μπορώ να πιστέψω ότι δεν υπάρχει κάποια ανακοίνωση κάποιο νεότερο , για να ξέρει και ο κόσμος τι να κάνει! Μιλάμε για 24ωρη απεργία για 4 μέρες.Χιλιάδες κόσμος θα ταλαιπωρηθεί.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.392
Likes
14.313
Μέχρι πότε να δώσουμε περιθώριο πριν κλείσουμε εναλλακτικά εισιτήρια? Δεν μας έχει ξανατύχει κάτι τέτοιο και δεν μπορώ να πιστέψω ότι δεν υπάρχει κάποια ανακοίνωση κάποιο νεότερο , για να ξέρει και ο κόσμος τι να κάνει! Μιλάμε για 24ωρη απεργία για 4 μέρες.Χιλιάδες κόσμος θα ταλαιπωρηθεί.
Στην Ελλάδα είμαστε..΄Εχουν γίνει και χειρότερα σε πιο κρίσιμα θέματα(πχ νοσοκομεία...)
 

sofianaxos

Member
Μηνύματα
793
Likes
273
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Βασίλη ασφαλής επιλογή δεν υπάρχει. Είτε θα πάρεις το ρίσκο να περιμένεις με ενδεχόμενο να μείνεις εδώ είτε θα πάρεις το ρίσκο να κλείσεις το εναλλακτικό σου σχέδιο με έξτρα κοστος

Στην Ελλάδα είμαστε..΄Εχουν γίνει και χειρότερα σε πιο κρίσιμα θέματα(πχ νοσοκομεία...)
Χαχα έλα ντε..
 
Last edited by a moderator:

vasilisD

Member
Μηνύματα
292
Likes
92
Στην Ελλάδα είμαστε..΄Εχουν γίνει και χειρότερα σε πιο κρίσιμα θέματα(πχ νοσοκομεία...)
Δεν μπορώ να πω κάτι παραπάνω.Τα είπες όλα.

Σοφία έχεις δίκιο. Νομίζω θα πάρω το 2ο ρίσκο.

Χτες που φάγαμε όλη την μέρα στο ψάξιμο,βρήκαμε κάποια εισιτήρια από Σόφια για Πίζα και από εκεί Βαρκελώνη. Προλαβαίνουμε να δούμε και αρκετές ώρες από Πίζα οπότε ελπίζω να υπάρχουν ακόμα.
 

theo211

Member
Μηνύματα
11
Likes
1
Παιδιά έχοντας ένα αισιόδοξο αίσθημα ότι όλα αυτά ήταν για φοβερισμα... Και ότι όλες οι πτήσεις θα γίνουν αλλά με μεγάλες καθυστερήσεις... Keep calm and think positive ....και γω πετάω δευτέρα
 

vasilisD

Member
Μηνύματα
292
Likes
92
Είναι τραγικό το ότι δεν έχει βγει κάποια νεότερη ανακοίνωση. Το νομοσχέδιο έχει ψηφιστεί από χτες και όλος ο κόσμος είναι ακόμα με την αγωνία και την άγνοια για το τι θα γίνει!!
 

Estet

Member
Μηνύματα
234
Likes
111
Επόμενο Ταξίδι
Λυών
Ταξίδι-Όνειρο
Τόκιο
Είναι τραγικό το ότι δεν έχει βγει κάποια νεότερη ανακοίνωση. Το νομοσχέδιο έχει ψηφιστεί από χτες και όλος ο κόσμος είναι ακόμα με την αγωνία και την άγνοια για το τι θα γίνει!!
Ποιος όμως να βγάλει νεότερη ανακοίνωση; Οι ελεγκτές θεωρητικά συνεχίζουν κανονικά την απεργία τους, δεν είχαν ανακοινώσει ότι εφόσον ψηφιστεί το νομοσχέδιο θα συνεδριάσουν εκ νέου.
Οι αεροπορικές περιμένουν μέχρι τελευταία στιγμή μήπως και γλυτώσουν τις επιστροφές χρημάτων και όλη αυτή την διαδικασία.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.392
Likes
14.313
Είναι τραγικό το ότι δεν έχει βγει κάποια νεότερη ανακοίνωση. Το νομοσχέδιο έχει ψηφιστεί από χτες και όλος ο κόσμος είναι ακόμα με την αγωνία και την άγνοια για το τι θα γίνει!!
Αφού αγωνιάς και ποστάρεις συνέχεια πιστεύω ότι παραδέχεται τις ιδιότητες του travelstories ως του καλύτερου αγχολυτικού :D Είναι δοκιμασμένο και από εμένα :(
 

vasilisD

Member
Μηνύματα
292
Likes
92
Αν δεν κάνω λάθος οι ελεγκτές είχαν ανακοινώση την απεργία με απαίτηση την απόσυρση των άρθρων.Τώρα που αυτά ψηφίστηκαν τι στα σκατά (συγγνώμη για την γλώσσα) απαιτούν και τί ζητάνε.Δεν θα έπρεπε να πουν η απεργία ισχύει για αυτόν και αυτόν το λόγο.Έστω κάτι επίσημο από κάποιον.

Αφού αγωνιάς και ποστάρεις συνέχεια πιστεύω ότι παραδέχεται τις ιδιότητες του travelstories ως του καλύτερου αγχολυτικού :D Είναι δοκιμασμένο και από εμένα :(
Χαχαχαχαχα πραγματικά!!Τέτοιο άγχος και αγανάκτηση θες να τα μοιράζεσε με άτομα που σε καταλαβαίνουν :klaps:
 
Last edited by a moderator:

Estet

Member
Μηνύματα
234
Likes
111
Επόμενο Ταξίδι
Λυών
Ταξίδι-Όνειρο
Τόκιο
Ψάχνω να βρω μια γνωστή που δουλεύει στους ελεγκτές εναέριας κυκλοφορίας στο Ελ. Βενιζέλος μήπως ξέρει να μου πει κάτι παραπάνω...
Μόλις μάθω κάτι θα ενημερώσω.
 

vasilisD

Member
Μηνύματα
292
Likes
92
Ψάχνω να βρω μια γνωστή που δουλεύει στους ελεγκτές εναέριας κυκλοφορίας στο Ελ. Βενιζέλος μήπως ξέρει να μου πει κάτι παραπάνω...
Μόλις μάθω κάτι θα ενημερώσω.
Ευχαριστούμε πάρα πολύ! Περιμένουμε με αγωνία.
 

theo211

Member
Μηνύματα
11
Likes
1
Μίλησα και με το τουριστικό γραφείο που έκλεισα εισιτήρια και μου είπαν ακόμη δεν έχουν καμία ακύρωση και όλες οι πτήσεις γίνονται κανονικά.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.736
Μέλη
38.901
Νεότερο μέλος
udemeetim036

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom