Κούβα Απορίες Κούβα, πολλές απορίες!

FRIDA08

Member
Μηνύματα
445
Likes
1.298
Επόμενο Ταξίδι
???Covid Era
Ονειρεμένο Ταξίδι
Διάστημα
Mariath ξέρεις μήπως το site μέσω του οποίου έκαναν την κράτηση οι φίλοι σου?
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
Ευχαριστώ πολύ παιδιά για το ενδιαφέρον και την άμεση βοήθεια. Τελικά για το αεροπορικό το έψαξα καλύτερα και βρήκα Λονδίνο-Αβάνα 570,00 ευρώ (round trip) με Air France νομίζω καλύτερα και απο άποψη τιμής αλλά και γιατί τα σχόλια που διάβασα για την Air Europa ήταν αποκαρδιωτικά. Με την Air France έχω πετάξει εντός Ευρώπης και δεν είχα κανένα πρόβλημα, ελπίζω να ισχύει το ίδιο και για τα εκτός Ευρώπης δρομολόγια.
Εγώ πάντως πέταξα με Air France για Άγιο Δομήνικο και δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα ούτε με βαλίτσες ούτε με κάποια καθυστέρηση
 

FRIDA08

Member
Μηνύματα
445
Likes
1.298
Επόμενο Ταξίδι
???Covid Era
Ονειρεμένο Ταξίδι
Διάστημα
Καλησπέρα παιδιά. Συγνώμη που ποστάρω σε τελείως άσχετο θέμα αλλά δίπλα από το όνομά μου βγαίνει ένα σύμβολο οτι είμαι άντρας και εγώ είμαι "κοριτσάκι". Τι κάνω για να το αλλάξω?
 

erminathess

Member
Μηνύματα
566
Likes
321
Ονειρεμένο Ταξίδι
αργεντινη,μεξικο
δεν πειραζει κ αλλοι (πιο εμπειροι διαδυκτυακα) το εχουν παθει αυτο :lol:
θα μπεις μεσα στο προφιλ σου , στις πληροφοριες και στην τελευταια επιλογη
δειχνει το φυλο , το αλλαζεις σε γυναικα και εισαι ετοιμη!
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ολος ο κόσμος
Λοιπον,τωρα ειδα το μηνυμα σου...
Για να σε βοηθησω,οσον αφορα τα εισητηρια δες και Air Cubana. Τωρα για καθυστερησεις,ολα ειναι θεμα τυχης..Μου ετυχε να εχω καθυστερησεις με γνωστες εταιριες και σε αλλες με ασχημα σχολια,ολα τελεια...Οποτε...Κλεινεις το πιο οικονομικο εισητηριο και "σταυρωνεις δαχτυλα"... Γνωμη μου παντα...
Επειτα,το προγραμμα σου πολυ καλο μου φαινεται..
Casas ειναι οτι καλυτερο!!! Εχουν ιδιωτικο μπανιο και πετσετες!! Οποτε δεν κουβαλας τιποτα!! Ειναι πολυ ευκολο να βρεις!! Κλειστε απλα την πρωτη νυχτα καπου και ολα τα υπολοιπα θα τα βρειτε εκει...Αν ενδιαφερεσαια ακομα,μπορω να ψαξω να βρω το e-mail αυτων που εμεινα εγω...
 

FRIDA08

Member
Μηνύματα
445
Likes
1.298
Επόμενο Ταξίδι
???Covid Era
Ονειρεμένο Ταξίδι
Διάστημα
Λα-λα-λα!!! Είμαι γυναίκα!!!
Meli από ό,τι θυμάμαι από την ιστορία σου στην Αβάνα δεν είχες μείνει στην Havana Vieja και εγώ ψάχνω κάτι σε αυτή την περιοχή. Αν ήθελες όμως να με βοηθήσεις με casas σε Βινάλες και Τρινιδάδ θα το εκτιμούσα πολύ. Ευχαριστώ εκ των προτέρων. Ααααα η ιστορία σου πολύ ωραία.
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Καλησπέρα παιδιά. Συγνώμη που ποστάρω σε τελείως άσχετο θέμα αλλά δίπλα από το όνομά μου βγαίνει ένα σύμβολο οτι είμαι άντρας και εγώ είμαι "κοριτσάκι". Τι κάνω για να το αλλάξω?
ξέρω έναν καλό χειρούργο ..για αλλαγή φύλου!!:D
 

EVISKAL

Member
Μηνύματα
18
Likes
2
Εγω εμεινα σε ξενοδοχεια αλλα αν ξαναπηγαινα τωρα θα εμενα σε casa particulare (αν ηταν για 5 νυχτες θα εκλεινα απο δω σε καποιο που θα μου προτειναν) και αφου θα νοικιαζα αυτοκινητο θα ακολουθουσα την επιθυμητη διαδρομη και θα σταματουσα- διεμενα ανεξαρτητα οπου μου αρεσε και για οσο θα μου αρεσε. Γνωμη μου μην δεσμευτεις. Εγω ταξιδεψα στο Santiago de Cuba με εσωτερικη πτηση, κλεισμενο ξενοδοχειο για 4 βραδιες και απο την δευτερη μερα εψαχνα τροπο να φυγω. Δεν θελω με αυτο που λεω να σε αποτρεψω απο την πολη αυτη απλα επειδη θα εχεις την ελευθερια που θα σου προσφερει το αυτοκινητο εκμεταλευσου την και αφησε το προγραμμα ανοιχτο.
Για φαγητο στο Santiago πηγαιναμε σε ενα υπεροχο paladar που ομως δεν το θυμαμαι, αλλα ολο και καποιος θα βρεθει να σε παει σε καποιο ωστε να παρει και το δωρακι του. Αυτο που θυμαμαι ειναι οτι την πρωτη μερα μας πηγαν σε ενα που ειχε και ταρατσα και ηταν γνωστο γιατι ειχε και κατι group Γερμανων αλλα πατατα τελικα. Στην Ηavana ομως, θυμαμαι ενα τελειο στο Vedado που λεγοταν Mercedes Rastaurant σε μια πλατεια που ειχε το αγαλμα του John Lennon καθιστο σε ενα παγκακι. Γενικα θα σου ελεγα να εμπιστευτεις τους οδηγους των κιτρινων coco taxi, οι οποιοι μεταφερουν τουριστες και ξερουν που θα σε στειλουν. Αλλωστε ολοι στον δρομο θα ειναι προθυμοι (με το αζημιωτο φυσικα) να σου δειξουν που θα αγορασεις πουρα, που θα φας, που θα πιεις και που θα αγορασεις ρουμι. Προσεχε, να κερδισουν θελουν, οποτε παζαρεψε οπου μπορεις!
Αρχες Απριλη που πηγα εγω ειχε πολλη ζεστη, ελαφρια ρουχα, ανετα παπουτσια, καμια ομπρελα. Επισης στην Κουβα οι μπριζες δεν ειναι οπως οι δικες μας, οποτε ενας ανταπτορας θα σε εσωζε αν θελεις να εχεις μαζι σου φωτογραφικη ή κινητο.
Παρε μεγαλες βαλιτσες ωστε να εχεις χωρο να τις γεμισεις με διαφορα ρουμια, πουρα, ξυλογλυπτα, πινακες, κ.α.
Εχει πολλα εργοστασια με πουρα, κανοντας μια ξεναγηση εκει σου δειχνουν την διαδικασια παρασκευης τους και σου εξηγουν πως πρεπει να ειναι τα πουρα και με τις γνωσεις που θα αποκομισεις απο εκει θα μπορεσεις να διαλεξεις τα δυνατον καλυτερα απο αυτα που θα σου προτεινουν, αν αποφασισεις να μην τα παρεις απο τα εργοστασια. Τα καλυτερα πουρα (γιατι πηρα και πολλες πατατες) τα πηρα απο Santiago γιατι μετα απο 15 μερες στο νησι εμαθα πως να μην με κοροιδευουν και πως να παζαρευω σωστα.
Καλη συνεχεια στην οργανωση του ταξιδιου σου...
Οταν λεμε ελαφρια ρουχα τι ακτιβως εννοεις?
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.693
Likes
6.667
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αφρική Ναμιμπια
μπηκες σε τοπικ του 2009 !!
αλλά επειδη ο καιροςπαρεμεινε το ιδιο ( πολλα άλλα αλλαξαν απο τότε !) γραψε μας πότε πας να σου πουμε για τα ρουχα
 

FRIDA08

Member
Μηνύματα
445
Likes
1.298
Επόμενο Ταξίδι
???Covid Era
Ονειρεμένο Ταξίδι
Διάστημα
Καλέ το είχα ξεχάσει ότι το είχα ανοίξει αυτό το τόπικ...
Για πες εποχή που πας ( αν και υπάρχουν και πιο ειδήμονες)...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom