Απορίες για κράτηση στο Booking.com

Manos46

Member
Μηνύματα
599
Likes
2.518
Ταξίδι-Όνειρο
???
Σοβαρες απαντήσεις παρακαλώ..
Κανένα sense of humour παρόλα αυτά το προσπερνάω… Στην Αμερική αλλά και στην Αγγλία ( εκεί το έχω παρατηρήσει τουλάχιστον εγώ ) θεωρούν ότι το δωμάτιο μπορεί να φιλοξενήσει 3 άτομα ακόμα και αν είναι 1 το κρεβάτι
 

pepakos

Member
Μηνύματα
176
Likes
442
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή 🇦🇷
Καλησπέρα σας! Δεν μπορώ να καταλάβω κάτι. Ψάχνω να βρω δωμάτιο για 3 (για Ντουμπάι) και μου βγάζει ΠΟΛΛΑ τα οποία όμως έχουν ένα κρεβάτι ,ενώ στην τιμή λέει για 3 άτομα.. τι ακριβώς γίνετε?
Λογικά θα είναι όντως δίκλινο με διπλό κρεβάτι, και θα σου βάλουν κάποιο ράντζο.
Μήπως πχ βλέπεις κάτι τέτοιο?
1687423241008.png
 

spyros91

Member
Μηνύματα
884
Likes
807
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
Λογικά θα είναι όντως δίκλινο με διπλό κρεβάτι, και θα σου βάλουν κάποιο ράντζο.
Μήπως πχ βλέπεις κάτι τέτοιο?
View attachment 433048
Όχι όχι βλέπω να λεει αυτό που επισυνάπτω.. ένα κρεβάτι , και από κάτω λέει 3 ατομα
 

Attachments

pepakos

Member
Μηνύματα
176
Likes
442
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή 🇦🇷
Όχι όχι βλέπω να λεει αυτό που επισυνάπτω.. ένα κρεβάτι , και από κάτω λέει 3 ατομα
99% θα σου βάλουν κάποιο ράντζο για το 3ο άτομο.
Σε κάθε περίπτωση αφού είναι και με δωρεάν ακύρωση , κάντους μια έρωτηση να στο επιβεβαιώσουν.

Από περιέργεια, το ίδιο δωμάτιο για 2 άτομα στο βγάζει στην ίδια τιμή?
 

spyros91

Member
Μηνύματα
884
Likes
807
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
99% θα σου βάλουν κάποιο ράντζο για το 3ο άτομο.
Σε κάθε περίπτωση αφού είναι και με δωρεάν ακύρωση , κάντους μια έρωτηση να στο επιβεβαιώσουν.

Από περιέργεια, το ίδιο δωμάτιο για 2 άτομα στο βγάζει στην ίδια τιμή?
Σωστή διευκρίνιση.. χαμηλότερη τιμή το έχει, ακριβώς το ίδιο δωμάτιο!!
 

Attachments

Mary Stardust

Member
Μηνύματα
86
Likes
575
Όχι όχι βλέπω να λεει αυτό που επισυνάπτω.. ένα κρεβάτι , και από κάτω λέει 3 ατομα
Αν επιλέξετε 2 κρεβάτια στα μπλε γράμματα βγάζει το ίδιο;
Εσείς ψάχνετε 3 μονά;

Πχ Δείτε το Sonder Business Bay στην Booking.com! https://www.booking.com/Share-U1WjbJ Screenshot_20230623_000409_com.booking.jpg

Δείτε το New Aparthotel Prive στην Booking.com! ★★★★★ New Aparthotel Prive, Ντουμπάι, Η.Α.Ε.
 
Last edited by a moderator:

lambgeo

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
καινουριος στο forum , καταρχην καλησπερα σε ολους , εχω κλεισει ξενοδοχειο μεσω booking με δωρεαν ακυρωση μεχρι 3 μερες πριν παω και πληρωμη στο καταλυμα , δεν εχω δωσει λεφτα , μου ζητησε το booking στοιχεια καρτας , εβαλα της χρεωστικης μου κ τα δεχτηκε . Εχω το εξης ερωτημα θα τραβηξουν ποσο απο την καρτα μου και ποσο θα ειναι αυτο ολο το ποσο , καποιο ποσο ? καθολου ? Οταν φτασω στο ξενοδοχειο θα τραβηξουν τα λεφτα ? Ή ΕΓΩ θα πληρωσω με την χρεωστικη μου στο pos του ξενοδοχειου ? Εχω μπερδευτει εχω ξανακλεισει με booking αλλα παντα με προπληρωμη , τωρα ηθελα να το παιξω ποιο safe αλλα μου φαινεται πολυ μπερδεμενη ή ολη φαση , επισης δεν θελω να διπλοχρεωθω γιατι το ποσο ειναι μεγαλουτσικο.
 

Sam-chal

Member
Μηνύματα
896
Likes
2.010
Επόμενο Ταξίδι
Απρογραμμάτιστο
Ταξίδι-Όνειρο
Περού, Χιλή, Βολιβία
καινουριος στο forum , καταρχην καλησπερα σε ολους , εχω κλεισει ξενοδοχειο μεσω booking με δωρεαν ακυρωση μεχρι 3 μερες πριν παω και πληρωμη στο καταλυμα , δεν εχω δωσει λεφτα , μου ζητησε το booking στοιχεια καρτας , εβαλα της χρεωστικης μου κ τα δεχτηκε . Εχω το εξης ερωτημα θα τραβηξουν ποσο απο την καρτα μου και ποσο θα ειναι αυτο ολο το ποσο , καποιο ποσο ? καθολου ? Οταν φτασω στο ξενοδοχειο θα τραβηξουν τα λεφτα ? Ή ΕΓΩ θα πληρωσω με την χρεωστικη μου στο pos του ξενοδοχειου ? Εχω μπερδευτει εχω ξανακλεισει με booking αλλα παντα με προπληρωμη , τωρα ηθελα να το παιξω ποιο safe αλλα μου φαινεται πολυ μπερδεμενη ή ολη φαση , επισης δεν θελω να διπλοχρεωθω γιατι το ποσο ειναι μεγαλουτσικο.
3 μέρες πριν θα τα τραβήξουν από την κάρτα σου οπότε δεν πληρώνεις τίποτα στο ξενοδοχείο.
 

Marinetta

Member
Μηνύματα
329
Likes
2.309
Ταξίδι-Όνειρο
Νησί του Πάσχα
με δωρεαν ακυρωση μεχρι 3 μερες πριν παω και πληρωμη στο καταλυμα , δεν εχω δωσει λεφτα , μου ζητησε το booking στοιχεια καρτας
Θα χρεωθείς όλο το ποσό στην κάρτα που έχεις βάλει μόνο σε περίπτωση που ακυρώσεις σε διάστημα λιγότερο των τριών ημερών από την άφιξη , αλλιώς αν δεν ακυρώσεις και ισχύει η κράτηση κανονικά μέχρι να κάνει check in, θα πας στο κατάλυμα και θα πληρώσεις επί τόπου κατά την άφιξή σου. Αυτά αν είναι σίγουρο ότι λέει πληρωμή στο κατάλυμα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.265
Μηνύματα
885.710
Μέλη
38.946
Νεότερο μέλος
Delmary

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom