Απορίες για κράτηση στο Booking.com

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.784
Likes
1.111
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
αυτό που πολλές φορές απο το κινητο είναι ποιο φθηνα στην booking και hotels με συγκλονιζει :)
 

vasiliss

Member
Μηνύματα
920
Likes
8.357
Επόμενο Ταξίδι
Οδικό στην ;;;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Ρωσία -Ισλανδία - Περού
αυτό που πολλές φορές απο το κινητο είναι ποιο φθηνα στην booking και hotels με συγκλονιζει :)
Εμένα μου έκανε εντύπωση πριν λίγες ημέρες, ότι, οικονομικά δωμάτια που έβρισκα μέσω κινητού, δεν τα εμφάνιζε καν μέσω υπολογιστή. o_O Αναζήτηση παράλληλα.
Παρά πολλές κρατήσεις για χρόνια μέσω booking πρώτη φορά το παρατήρησα αυτό.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.322
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Εμένα μου έκανε εντύπωση πριν λίγες ημέρες, ότι, οικονομικά δωμάτια που έβρισκα μέσω κινητού, δεν τα εμφάνιζε καν μέσω υπολογιστή. o_O Αναζήτηση παράλληλα.
Παρά πολλές κρατήσεις για χρόνια μέσω booking πρώτη φορά το παρατήρησα αυτό.
Έχει χρόνια που συμβαίνει αυτό, προφανώς σμπρώχνουν τον κόσμο στην εφαρμογή.
Κανονικά κάθε φορά που ετοιμαζόμαστε για κράτηση πρέπει να τσεκάρουμε και τα δύο, αλλά ποιος ασχολείται.
 
Μηνύματα
26
Likes
9
Είχα κάνει μια κράτηση αρχές Ιανουαρίου, μέσω booking σε ξενοδοχείο στη Βαλένθια για τον Νοέμβριο, με δωρεάν ακύρωση. Ξαφνικά σήμερα παίρνω ένα εμαιλ και μια ειδοποίηση στην εφαρμογή ότι η κράτηση μου ακυρώθηκε από το ξενοδοχείο γιατί δεν μπορούν πλέον να με εξυπηρητησουν. Αυτή ήταν η απάντηση του ξενοδοχείου. Επιτρέπεται να γίνει κάτι τέτοιο; Να ακυρωσουν ξαφνικά μονομερως κράτηση που έχει γίνει; Δεν τίθεται θέμα χρέωσης αλλά θα μπορούσα σε αυτό το διάστημα να έχω βρει κάτι άλλο και δεν έψαχνα καθόλου αφού θεώρησα σίγουρη τη κράτηση. Έχει τύχει σε κανέναν;
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.784
Likes
1.111
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
Είχα κάνει μια κράτηση αρχές Ιανουαρίου, μέσω booking σε ξενοδοχείο στη Βαλένθια για τον Νοέμβριο, με δωρεάν ακύρωση. Ξαφνικά σήμερα παίρνω ένα εμαιλ και μια ειδοποίηση στην εφαρμογή ότι η κράτηση μου ακυρώθηκε από το ξενοδοχείο γιατί δεν μπορούν πλέον να με εξυπηρητησουν. Αυτή ήταν η απάντηση του ξενοδοχείου. Επιτρέπεται να γίνει κάτι τέτοιο; Να ακυρωσουν ξαφνικά μονομερως κράτηση που έχει γίνει; Δεν τίθεται θέμα χρέωσης αλλά θα μπορούσα σε αυτό το διάστημα να έχω βρει κάτι άλλο και δεν έψαχνα καθόλου αφού θεώρησα σίγουρη τη κράτηση. Έχει τύχει σε κανέναν;
το ξενοδοχειο ειναι τωρα διαθέσιμο? η τιμη εχει διαφορά ? μεγαλη?
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.051
Είχα κάνει μια κράτηση αρχές Ιανουαρίου, μέσω booking σε ξενοδοχείο στη Βαλένθια για τον Νοέμβριο, με δωρεάν ακύρωση. Ξαφνικά σήμερα παίρνω ένα εμαιλ και μια ειδοποίηση στην εφαρμογή ότι η κράτηση μου ακυρώθηκε από το ξενοδοχείο γιατί δεν μπορούν πλέον να με εξυπηρητησουν. Αυτή ήταν η απάντηση του ξενοδοχείου. Επιτρέπεται να γίνει κάτι τέτοιο; Να ακυρωσουν ξαφνικά μονομερως κράτηση που έχει γίνει; Δεν τίθεται θέμα χρέωσης αλλά θα μπορούσα σε αυτό το διάστημα να έχω βρει κάτι άλλο και δεν έψαχνα καθόλου αφού θεώρησα σίγουρη τη κράτηση. Έχει τύχει σε κανέναν;
Μονο αν ηταν προπληρωμενο θα το εσωζες.
 
Μηνύματα
26
Likes
9
Μονο αν ηταν προπληρωμενο θα το εσωζες.
Κάτι έχω καταλάβει. Προσωπικά το βρίσκω παντελώς αντιεπαγγελματικο, το θέμα είναι ότι δε βρίσκεις ακρη. To booking μου πρότεινε άλλο κατάλυμα με τη διαφορά ότι είναι σε άλλη πολη αρκετά έξω από τη Βαλένθια
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Κάτι έχω καταλάβει. Προσωπικά το βρίσκω παντελώς αντιεπαγγελματικο, το θέμα είναι ότι δε βρίσκεις ακρη. To booking μου πρότεινε άλλο κατάλυμα με τη διαφορά ότι είναι σε άλλη πολη αρκετά έξω από τη Βαλένθια
Επιμείνετε να σας προτείνουν εναλλακτική στην πόλη. Ειδικά εφόσον είχατε κάνει την κράτηση σε νορμαλ τιμή και δεν προέβη το ξενοδοχείο άμεσα στην ακύρωση της αλλά άφησε να μεσολαβήσει κάποιο διάστημα. Μπορεί, αν η εναλλακτική είναι ακριβότερη να χρειαστεί να πληρώσετε αυτή την τιμή και μετά να σας επιστρέψει τη διαφορά η booking.
 
Last edited:

tatooine

Member
Μηνύματα
1.445
Likes
5.286
Κάτι έχω καταλάβει. Προσωπικά το βρίσκω παντελώς αντιεπαγγελματικο, το θέμα είναι ότι δε βρίσκεις ακρη. To booking μου πρότεινε άλλο κατάλυμα με τη διαφορά ότι είναι σε άλλη πολη αρκετά έξω από τη Βαλένθια
Δηλαδή η μπουκινγκ δεν έχει τη δυνατότητα να προτείνει εναλλακτικό κατάλυμα στη Βαλένσια και σας στέλνει έξω από την πόλη;
Τα ξενοδοχείο ακύρωσε 10 μήνες πριν.
Μπορείτε να βρείτε άλλο κατάλυμα, οι τιμές σίγουρα δεν έχουν ανέβει ακόμα. Εξάλλου ο Νοέμβρης είναι χαμηλή σεζόν σχεδόν παντού.
Δεν βλέπω κάποιο πρόβλημα.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.880
Likes
26.792
Μήπως έχουν κάποια έκθεση, συνέδριο η κάτι τέτοιο;
Όπως εμείς σαν πελάτες έχουμε δικαίωμα ακύρωσης, έτσι και τα ξενοδοχεία έχουν το δικαίωμα
να ακυρώσουν. Ειδικά όταν η ακύρωση γίνεται 10 μήνες πριν.
 
Μηνύματα
26
Likes
9
Δηλαδή η μπουκινγκ δεν έχει τη δυνατότητα να προτείνει εναλλακτικό κατάλυμα στη Βαλένσια και σας στέλνει έξω από την πόλη;
Τα ξενοδοχείο ακύρωσε 10 μήνες πριν.
Μπορείτε να βρείτε άλλο κατάλυμα, οι τιμές σίγουρα δεν έχουν ανέβει ακόμα. Εξάλλου ο Νοέμβρης είναι χαμηλή σεζόν σχεδόν παντού.
Δεν βλέπω κάποιο πρόβλημα.
Συγκεκριμένα στη Βαλένθια εκείνες τις μέρες είναι ο μαραθωνιος οπότε δεν είναι καθόλου χαμηλή σεζόν, αν κάνετε μια αναζήτηση θα δείτε ότι δεν υπάρχει τίποτα σε νορμάλ τιμή πέραν από κοιτωνες.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.839
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom