Απορίες σχετικά με ενοικίαση αυτοκινήτου

swift96gr

Member
Μηνύματα
188
Likes
42
Επόμενο Ταξίδι
Ότι κάτσει
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη (ξανά)
DEBIT ή electron μπορείς να χρησιμοποιήσεις μόνο σε καμμία μικρή τοπική εταιρεία. Ήταν η μόνη που το δέχτηκε σε παρομοια δικη μου περίπτωση. Έκανε μια δέσμευση του ποσου της εγγυησης, χωρις ομως να γινει ανάληψη. Βέβαια η τιμή που πλήρωσα ήταν πολύ υψηλότερη γιατι δεν είχα επιλογές.
 

stalitsa

Member
Μηνύματα
18
Likes
0
μπορεις να χρησιμοποιησεις πιστωτικη αλλου γι ανα κανεις την κρατηση? η πρεπει να ειναι στο ονομα του οδηγου? (μπορω λ.χ να χρησιμοποιησω την καρτα του πατερα μου? )
 

Evmenis

Member
Μηνύματα
162
Likes
33
Επόμενο Ταξίδι
london baby
οπως ειπε και ο swift μονο σε μικρη εταιρεια μπορει να δεχτουν debit ,επισης η πιστωτικη πρεπει να ειναι του οδηγου οποτε ...
τωρα αν το ψαξεις σε μικρες εταιρειες πριν πας εκει η διαφορα τιμης δεν θα ειναι μεγαλη.
βαλε στο γουγλη rent car milan και αρχισε να στελνεις μειλ παντου (ετοιμασε ενα κειμενο και στειλτο σε ολους).
 

giorgio7

Member
Μηνύματα
51
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ΟΛΟΙ ΟΙ ΜΑΚΡΙΝΟΙ
Kαλησπέρα φίλοι μου. Θα θελα να κάνω μια ερώτηση. Είναι η πρώτη μου φορά που προσπαθώ να νοικιάσω αυτοκίνητο online και κατέληξα σ αυτό το site. Απλά μου δημιουργείται η απορία αντέ και το έκλεισα από τώρα το αυτοκίνητο. Στο αεροδρόμιο της Κέρκυρας απο πού θα το παραλάβω? Απ ότι κατάλαβα η εταιρια αυτή είναι ενδιάμεση. Πως θα ξέρω που ν απευθυνθώ για να παραλάβω το αυτοκίνητο. Ίσως να είναι αφελής η ερώτηση αλλά επαναλαμβάνω είναι η πρώτη φορά που προσπαθώ να νοικιάσω αυτοκίνητο μέσω του Ιντερνετ. Ευχαριστώ εκ των προτέρων...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.368
Likes
9.292
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Πως θα ξέρω που ν απευθυνθώ για να παραλάβω το αυτοκίνητο.
είναι πολύ απλό. στο γράφουν στο voucher που θα πάρεις μετά την κράτηση.
την τελευταία φορά που νοίκιασα απ' αυτούς στην Κύπρο, έγραφε παραλαβή από Sixt.
Μαρία 3 φορές νομίζω νοίκιασα απ' αυτούς, κανένα πρόβλημα.
 

panosss567

Member
Μηνύματα
42
Likes
24
Επόμενο Ταξίδι
Αυστρία-Γερμανία-Γαλλία
Ταξίδι-Όνειρο
???
Για τις ενοικιάσεις αυτοκινήτων έχετε πάντα στο νου σας να ελέγχετε το αυτοκίνητο και να μην το παίρνετε αν δεν αναφέρονται στο έντυπο της εταιρίας όλες οι φθορές που πιθανόν να έχει , σας κοστίζει 2-3 λεπτά και σας γλυτώνει από πολλούς μπελάδες .
Μπορείτε να νοικιάζετε και από εδώ Νοικιάσεις αυτοκινήτων με τιμές εκπτώσεως από την Traveljigsaw με επιλογές στα Ελληνικά και τηλέφωνο επίσης στα Ελληνικά.
Προσωπικά έχω νοικιάσει και από τις δύο και είναι πολύ καλές.
Εκείνο που `παίζει ` ρόλο είναι η νοοτροπία της χώρας και της εταιρίας που σου παραδίνει το αυτοκίνητο τελικά .
Τελειώνοντας έχετε υπ όψη σας ότι μια αναζήτηση κατ ` ευθείαν στις εταιρίες μπορεί να σας εκπλήξει ευχάριστα μερικές φορές.
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
κανοντας την κρατηση θα σου σταλεί voucher που θα αναφερει πλήρως τα στοιχεία που νοίκιασες το ιχ . το τυπώνεις και πας κατευθείαν στο desk του γραφείου ενοικιάσεως του αεροδρομίου αν εχει δηλώσει τόπο παραλαβής το αεροδρόμιο
 

panosss567

Member
Μηνύματα
42
Likes
24
Επόμενο Ταξίδι
Αυστρία-Γερμανία-Γαλλία
Ταξίδι-Όνειρο
???
Εδώ μπορείτε να δείτε ένα voucher
 

Attachments

turms

Member
Μηνύματα
2.074
Likes
2.838
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
Για τις ενοικιάσεις αυτοκινήτων έχετε πάντα στο νου σας να ελέγχετε το αυτοκίνητο και να μην το παίρνετε αν δεν αναφέρονται στο έντυπο της εταιρίας όλες οι φθορές που πιθανόν να έχει , σας κοστίζει 2-3 λεπτά και σας γλυτώνει από πολλούς μπελάδες .
Μπορείτε να νοικιάζετε και από εδώ Νοικιάσεις αυτοκινήτων με τιμές εκπτώσεως από την Traveljigsaw με επιλογές στα Ελληνικά και τηλέφωνο επίσης στα Ελληνικά.
Προσωπικά έχω νοικιάσει και από τις δύο και είναι πολύ καλές.
Εκείνο που `παίζει ` ρόλο είναι η νοοτροπία της χώρας και της εταιρίας που σου παραδίνει το αυτοκίνητο τελικά .
Τελειώνοντας έχετε υπ όψη σας ότι μια αναζήτηση κατ ` ευθείαν στις εταιρίες μπορεί να σας εκπλήξει ευχάριστα μερικές φορές.
επισης πολλες φορες η ιδια εταιρεια εχει αλλες τιμες αν μπεις πχ απο το αγγλικο site και αλλες τιμες απο γερμανικο, ελληνικο κλπ
για ενοικιαση στο ιδιο μερος παντα...
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
πισης πολλες φορες η ιδια εταιρεια εχει αλλες τιμες αν μπεις πχ απο το αγγλικο site και αλλες τιμες απο γερμανικο, ελληνικο κλπ
για ενοικιαση στο ιδιο μερος παντα... __________________

ναι ετσι ειναι...μην σου π'ω οτι και καποια εταιρεια παιζει και με τις ώρες...πολύ πρωινές και πολύ βραδινές....μπορεις να βρεις διαφορα μεχρι και 40 ευρώ με τις ιδιες επιλογές..μου συνέβη,,γιαυτο το αναφέρω.....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.920
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom