Πολωνία Αποριες για κρακοβια

Kwstasthess

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα σε όλους σας. Θέλω να ρωτήσω αν έχει αφήσει κάποιος βαλίτσες σε κάποιον αποθηκευτικό χώρο γιατί φτάνω πρωί στον σταθμό στην Κρακοβία και μέχρι το μεσημέρι θα πρέπει να της έχω μαζί μου. Νομίζω ότι κάτι βρήκα με το ψάξιμο τώρα αν γνωρίζει κάποιος θα με βοηθούσε περισσότερο,ευχαριστώ.
 

antoniskkvs

Member
Μηνύματα
8
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
ΚΡΑΚΟΒΙΑ-ΒΑΡΣΟΒΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΕΔΙΜΒΟΥΡΓΟ
Καλησπερα σας.Κυριακη 18/3 θα ειμαι στη Κρακοβια και απο οτι παρατηρησα παιζει η wisla krakow με την ks cracovia που απο οτι ξερω ειναι θανασιμοι εχθροι.Υπαρχει οντως περιπτωση να γινει χαμος στη πολη?Ισως να πρεπει να αποφυγω να κυκλοφορησω κοντα στη περιοχη του γηπεδου?Γενικα αν υπαρχει καποιος που το εχει ζησει αυτο,ας με συμβουλεψει!
 

vasilis.gkik

Member
Μηνύματα
186
Likes
132
Ταξίδι-Όνειρο
Ο Γυρος του Κοσμου
Καλησπερα σας.Κυριακη 18/3 θα ειμαι στη Κρακοβια και απο οτι παρατηρησα παιζει η wisla krakow με την ks cracovia που απο οτι ξερω ειναι θανασιμοι εχθροι.Υπαρχει οντως περιπτωση να γινει χαμος στη πολη?Ισως να πρεπει να αποφυγω να κυκλοφορησω κοντα στη περιοχη του γηπεδου?Γενικα αν υπαρχει καποιος που το εχει ζησει αυτο,ας με συμβουλεψει!
Απλά απέφυγε την τριγύρω περιοχή...
Η πόλη αυτή την εποχή θα έχει πολλούς τουρίστες οπότε δεν πρόκειται να σε πειράξει κανεις αν δεν προκαλέσεις την τύχη σου με κάνα τρελό οπαδό...
Γενικά υπάρχει αστυνόμευση οπότε δεν νομίζω ότι πρέπει να φοβάσαι για κάτι...
Όταν παίζει Ολυμπιακός Παναθηναϊκός η το αντίστροφο δεν κινείσαι στην Αθήνα?
 

GiorgosK79

Member
Μηνύματα
20
Likes
8
Παιδιά βρήκα το site της MOZIO για shuttle απο το αεροδρόμιο στο ξενοδοχείο (στο κέντρο την Κρακοβίας) με 15 ευρώ. Ξέρει κάποιος αν είναι γνωστή και αξιόπιστη; Θα έπαιρνα τρένο μέχρι την πόλη αλλά απο τον σταθμό στο ξενοδοχείο το googlemaps μου βγάζει 20 λεπτά ποδαρόδρομο. Και απο το να ψάχνω τραμ και να αγχώνομαι πριν ακόμη φτάσω προτιμώ το αμάξι που με πάει door to door.
 

domino

Member
Μηνύματα
297
Likes
275
Παιδιά βρήκα το site της MOZIO για shuttle απο το αεροδρόμιο στο ξενοδοχείο (στο κέντρο την Κρακοβίας) με 15 ευρώ. Ξέρει κάποιος αν είναι γνωστή και αξιόπιστη; Θα έπαιρνα τρένο μέχρι την πόλη αλλά απο τον σταθμό στο ξενοδοχείο το googlemaps μου βγάζει 20 λεπτά ποδαρόδρομο. Και απο το να ψάχνω τραμ και να αγχώνομαι πριν ακόμη φτάσω προτιμώ το αμάξι που με πάει door to door.
Uber is your friend
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Παιδιά βρήκα το site της MOZIO για shuttle απο το αεροδρόμιο στο ξενοδοχείο (στο κέντρο την Κρακοβίας) με 15 ευρώ. Ξέρει κάποιος αν είναι γνωστή και αξιόπιστη; Θα έπαιρνα τρένο μέχρι την πόλη αλλά απο τον σταθμό στο ξενοδοχείο το googlemaps μου βγάζει 20 λεπτά ποδαρόδρομο. Και απο το να ψάχνω τραμ και να αγχώνομαι πριν ακόμη φτάσω προτιμώ το αμάξι που με πάει door to door.
Το uber πάντως κοντά στα 10 ευρώ κάνει και δε χρειάζεται να το κλείσεις από πριν (και μερικές φορές το mytaxi κάνει προσφορές σε ακόμη χαμηλότερη τιμή). Απλά αν το ξενοδοχείο είναι εντός των τοιχών σε περιοχή περιορισμένης κυκλοφορίας (πχ. γύρω από τη Florianska) θα σας αφήσουν στο κοντινότερο προσβάσιμο σημείο.
 

GiorgosK79

Member
Μηνύματα
20
Likes
8
Uber απο το αεροδρόμιο προς το ξενοδοχείο μου δηλαδή; Δεν είμαι εντός των τοιχών οπότε οκ. Και απο που το κλείνω; Απο app? Αν το καλέσω μόλις φτάσω στο αεροδρόμιο μέσω της εφαρμογής του κινητού πληρώνω μέσω κάρτας εάν το θέλω μέσα από την εφαρμογή; Και σε πόση ώρα μπορεί να έρθει; Σας ευχαριστώ πολύ βρε παιδιά!
 
Last edited:

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Uber απο το αεροδρόμιο προς το ξενοδοχείο μου δηλαδή; Δεν είμαι εντός των τοιχών οπότε οκ. Και απο που το κλείνω; Απο app? Αν το καλέσω μόλις φτάσω στο αεροδρόμιο μέσω της εφαρμογής του κινητού πληρώνω μέσω κάρτας εάν το θέλω μέσα από την εφαρμογή; Και σε πόση ώρα μπορεί να έρθει; Σας ευχαριστώ πολύ βρε παιδιά!
Μέσω εφαρμογής αφού έχετε παραλάβει αποσκευές. Ανάλογα τη χώρα μπορεί να έχει επιλογή και για μετρητά αλλά το σύνηθες είναι η κάρτα. Σε 5-10 λεπτά θα έχει έρθει.
 

Kyriakosm

Member
Μηνύματα
291
Likes
830
Παιδιά βρήκα το site της MOZIO για shuttle απο το αεροδρόμιο στο ξενοδοχείο (στο κέντρο την Κρακοβίας) με 15 ευρώ. Ξέρει κάποιος αν είναι γνωστή και αξιόπιστη; Θα έπαιρνα τρένο μέχρι την πόλη αλλά απο τον σταθμό στο ξενοδοχείο το googlemaps μου βγάζει 20 λεπτά ποδαρόδρομο. Και απο το να ψάχνω τραμ και να αγχώνομαι πριν ακόμη φτάσω προτιμώ το αμάξι που με πάει door to door.
Πολυ αξιοπιστη.Την ειχαμε παρει περυσι στο Βερολινο ,αλλα και στην Βαρσοβια.Ολα πηγαν πολυ καλα.
 

domino

Member
Μηνύματα
297
Likes
275
Uber απο το αεροδρόμιο προς το ξενοδοχείο μου δηλαδή; Δεν είμαι εντός των τοιχών οπότε οκ. Και απο που το κλείνω; Απο app? Αν το καλέσω μόλις φτάσω στο αεροδρόμιο μέσω της εφαρμογής του κινητού πληρώνω μέσω κάρτας εάν το θέλω μέσα από την εφαρμογή; Και σε πόση ώρα μπορεί να έρθει; Σας ευχαριστώ πολύ βρε παιδιά!
Και αποο τον κεντρικο σταθμο.
 

alice~

Member
Μηνύματα
714
Likes
1.167
Ταξίδι-Όνειρο
Iceland
Uber απο το αεροδρόμιο προς το ξενοδοχείο μου δηλαδή; Δεν είμαι εντός των τοιχών οπότε οκ. Και απο που το κλείνω; Απο app? Αν το καλέσω μόλις φτάσω στο αεροδρόμιο μέσω της εφαρμογής του κινητού πληρώνω μέσω κάρτας εάν το θέλω μέσα από την εφαρμογή; Και σε πόση ώρα μπορεί να έρθει; Σας ευχαριστώ πολύ βρε παιδιά!
Κατεβαζεις την εφαρμογη και δινεις τα στοιχεια της καρτας σου. Μην φοβασαι, ειναι ασφαλες. Οταν ερθει η ωρα να καλεσεις οχημα, δινει την τοποθεσία στην οποία βρίσκεσαι, βάζεις που θες να πας και καλεί έναν οδηγό να σε παραλάβει από εκει που είσαι για να σε πάει εκει που ζήτησες. Η πληρωμή γίνεται από την αρχή της διαδρομής. Μπορείς να βλέπεις στον χάρτη της εφαρμογής την διαδρομή σου. Χρησιμοποιώ πάντα το Uber όταν υπάρχει σε μια χώρα, πόσο μάλλον στην Πολωνία που είναι πάμφθηνο!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.187
Μηνύματα
883.359
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom