Αίγυπτος Πληροφορίες - Ερωτήσεις για Αίγυπτο

fever1863

Member
Μηνύματα
32
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Κιργιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
οποιοδηποτε ταξιδι
Δλδ να παρω κρουαζιερα απο το λουξορ και να παω προς ασουαν....Να παω αντιθετα απο το ρευμα...!εχει καποια πλεονεκτηματα αυτο?
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.529
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Θα βρεθεις πιο συντομα στο Λουξορ, οποτε το ταξιδι με το τρενο θα ειναι πιο συντομο, θα γλιτωσεις μερικες ωρες τρεναδα. Αυτη ειναι η μονη διαφορα. Η κρουαζιερα ειναι ακριβως η ιδια.
 

fever1863

Member
Μηνύματα
32
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Κιργιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
οποιοδηποτε ταξιδι
ωραια!ευχαριστω....!θα πρεπει να ψαξω απο τωρα για κρουαζιερα η θα βρω εκει?
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.529
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Υποθετω οτι θα βρεις και εκει. Να μην σε παρω ομως στο λαιμο μου μια και εγω πηγα οργανωμενη σε ολα απο εδω. Αλλα γιατι να μην υπαρχουν στην πηγη;
 

fever1863

Member
Μηνύματα
32
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Κιργιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
οποιοδηποτε ταξιδι
κι εγω ετσι νομιζω....απλα ρωταω για να μην βρεθω προ εκλπληξεων......!Στο καιρο να εμπιστευτω ξενοδοχεια 2-3 αστερων...?θελω να παω χυμα!πιστευω να μην εχει παρα πολυ ζεστη τον οκτωμβρη παντως....ζεστη θα εχει....καυσωνα να μην εχει.....
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.529
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Ο Οκτωβρης ειναι τελεια εποχη για να πας.
Κοιτα δε θα εμπιστευομουν στην τυχη ξενοδοχεια 2-3 αστερων.
Τα στανταρ στην καθαριοτητα στην Αιγυπτο συγκεκριμενα ειναι πολυ παρακατω απο χαμηλα. Κοινως πολυ βρωμα. Δες ποιες κριτικες αναφερουν για καθαριοτητα στο καταλυμμα.
Θα σου ελεγα να συμβουλευτεις το tripadvisor και τα σχολια απο το booking.
Για να ευχαριστηθεις πας, αλλωστε.
 

fever1863

Member
Μηνύματα
32
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Κιργιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
οποιοδηποτε ταξιδι
κι εγω απο το booking ψαχνω..εχω βρει αξιολογα φτηνα ξενοδοχεια μπορω να πω με καλα σχολια στην καθαριοτητα κυριως..το πολυ πολυ να κοιμαμαι με τις φιλες μου τις κατσαριδες.....χαχαχα!
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ονειρεμένο Ταξίδι
αμερική
πατα στο google...travcotels..και εκει μπορεις να κλεισεις την κρουαζιερα σου....γυρισα πριν 3 μερες απο αιγυπτο και εμεινα στο ποταμοπλοιο jaz minerva της πιο πανω εταιρειας...τέλειο..μολις 3 μηνων....εχει και ξενοδοχεια νομιζω...
 

fever1863

Member
Μηνύματα
32
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Κιργιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
οποιοδηποτε ταξιδι
Σ'ευχαριστω Ιωαννα...Με κατατοπισες...Θελω να σε ρωτησω κατι αλλο...Μηπως ξερεις τα δρομολογια των τρενων απο καιρο για λουξορ?ο σταθμος σε ποιο ακριβως σημειο του καιρου ειναι?και κατι τελευταιο..τι ωρα ξεκιναει η κρουαζιερα απο το λουξορ
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.825
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Σ'ευχαριστω Ιωαννα...Με κατατοπισες...Θελω να σε ρωτησω κατι αλλο...Μηπως ξερεις τα δρομολογια των τρενων απο καιρο για λουξορ?ο σταθμος σε ποιο ακριβως σημειο του καιρου ειναι?και κατι τελευταιο..τι ωρα ξεκιναει η κρουαζιερα απο το λουξορ
Welcome to Abela Egypt
O σταθμός είναι στην πλατεία Ραμσή, πίσω από το άγαλμα.
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.529
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Η δικη μου κρουαζιερα ξεκινουσε το μεσιμερι. Ομως ειναι λαθος να πας κατευθειαν απο το τρενο στο πλοιο. Το Λουξορ εχει τοσα πραγματα να δεις που επιβαλλονται δυο τουλαχιστον ημερες: Μια μερα για Καρνακ, ναο του Λουξορ και αρχαιολογικο μουσειο του Λουξορ (πολυ καλο) και μια για κοιλαδα των βασιλεων. Επ' ουδενι αυτα δε βγαινουν ευκολα σε μια.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.541
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom