Κούβα Αποχαιρετώντας την Κούβα

dk

Banned
Μηνύματα
1.397
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Αιγαίου-Dubai
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
Μπραβο viajera η περιγραφη σου ειναι τελεια.
 

FOTINI

Member
Μηνύματα
68
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
ΤΕΝΕΡΙΦΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΙΝΑ,ΑΝΤΑΡΚΤΙΚΗ
Είσαι super viajera ανυπομονω να φύγω και εγω για το ταξίδι μου σε αυτή τη χώρα...
το καλοκαίρι....με βάζεις στο κλίμα.....
περιμένω συνέχια......με αγωνία
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.676
Likes
50.531
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Πολλά χαιρετίσματα έχεις και από τη Ντάλια και από την Αλίσια...
 

StellAnna

Member
Μηνύματα
921
Likes
362
Επόμενο Ταξίδι
Αίγυπτος επιτέλους!!!!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Μποτσουάνα? Γιατί όχι?
Καταπληκτική αρχή,αν συνεχίσεις στο ίδιο ύφος
με βλέπω ν αλλάζω επόμενο ταξίδι.
Ντίνα, έτσι και δεν αλλάξεις την Λιβύη με την Κούβα, σου κόβω και την καλημέρα....
 

mary_a

Member
Μηνύματα
1.180
Likes
110
Ταξίδι-Όνειρο
Route 66
καλά όλα αυτά που μας λες, άλλα θα μπορούσαμε να τα διαβάσουμε πιο άνετα αν ήταν σε ελληνική γραμματοσειρά
 

spor_os

Administrator
Μηνύματα
1.951
Likes
617
Τα τρία post συγχωνεύτηκαν.

Τα greeklish ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ.
Επίσης ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ τα κεφαλαία γράμματα.

Παρακαλώ διόρθωσε το post σου.
 
Last edited by a moderator:

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.383
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
jorgeonadia καλως ηρθες κατ'αρχην.

Πουθενα στο αρθρο της η viajera δε μας γραφει οτι ειναι ειδικη και οτι γνωριζει τα παντα. Πηγε ενα ταξιδι με γκρουπ και μας εξιστορει το ταξιδι της και αυτο ειναι ολο. Σαφως και με ενα ταξιδι 7 ημερων και κυριως με γκρουπ δεν βλεπεις ουτε τα βασικα , αλλα υπαρχουν και ανθρωποι που τους αρεσει να ταξιδευουν ετσι..τι να κανουμε τωρα!
Δεν περιμενουμε διαφωτιση απο κανεναν..μια ταξιδιωτικη ιστορια οπως την εζησε ενα μελος διαβαζουμε και δε στεκομαστε σε λεπτομερειες τυπου 'παγωτο και κουρτινα' , απλα ταξιδευουμε μεσα απο την ιστορια αυτη.
Τη γνωμη καποιου που μενει στην Κουβα θα τη ζητησει καποιος που θελει να μαθει περισσοτερα για τη χωρα ή συγκεκριμενες πληροφοριες για να ταξιδεψει ανεξαρτητα. Εγω προσωπικα δε θα ρωτησω κανεναν , θα παρω το σακιδιο μου και θα δω μονη μου οταν το αποφασισω.
Για τους υπολοιπους μια χαρα ειναι το αρθρο της viajera και ας γραφει ανακριβειες για την ντισκο που απαγορευει το καπνισμα (φανταζομαι δεν πηγε σε ολες τις ντισκο η viajera για να το ξερει) ή για την ωρα που τραβηξε την κουρτινα της :shock: (αυτο κι αν ηταν ανακριβεια!).
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Στο forum απαγορεύονται τα greeklish, το γράφει σε όλες τις φόρμες εισαγωγής μηνυμάτων. Παρακαλώ γράφετε μόνο ελληνικά, τα μηνύματα σε greeklish διαγράφονται.
 

jorgeonadia

Banned
Μηνύματα
5
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
enero/09 latina america
Ωρα 5 το απογευμα.
................
οπως ειπα και χθες σε λατινικους χαρακτηρες και σημερα σε ελληνικα ειναι αδυνατον μεσα σε μια η δυο εβδομαδες να καταλαβεις τι γινετε στην κουβα.ισα ισα μια μυρωδια παιρνεις την ιδια χαρακτηριστικη μυρωδια που εχει η κουβα μολις κατεβεις στο αεροδρομιο της αβανας το χοσε μαρτι.χθες και κυριως σημερα διαβασα ολες τις ιστοριες και ομολογω οτι δεν ανταποκρινονται στην πραγματικοτητα του νησιου ομως ανταποκρινονται στην πραγματικοτητα ενος τουριστα που απλα εκανε ολιγοημερες διακοπες σε καποιο πολυτελες χοτελ του πανεμορφου νησιου της κουβας.Διαβασα ανακριβειες καταστασεις που οδηγουν σε παραπληροφορηση και θα μπερδεψουν τον επομενο ταξιδιωτη που θα παει για πρωτη φορα εκει.πριν αρχισω να ταξιδευω εκανα και εγω το λαθος να ρωταω και να συμβουλευομαι ατομα τουριστες που ειχαν παει πριν απο εμενα σε ενα μερος(κυριως λατινικη αμερικη).υπαρχουν ορισμενα στανταρ σε τουριστες που κανεις δεν μπορει να τα αμφισβητηση .κυριο χαρακτηριστικο γνωρισμα των τουριστων ειναι οτι πανε να δουνε οτι τους πασαρουνε για να δουνε ετσι λοιπον η κουβα ειναι ενα αδιακοπο γλεντι μουσικης και χορου και μια ατελειωτη διασκεδαση,αλλωστε τα τουριστικα φυλαδια αυτα υποσχονται.δεν μου αρεσει να περιαυτολογω ομως ειχα την τυχη να ζησω 2 χρονια στην κουβα και νομιζω οτι οι γνωσεις μου για το μερος αυτο μονο τουριστικες δεν ειναι.θα μπορουσα να γραψω ακομα πολλα και να επισημανω ανακριβειες που γραφτηκαν απο ορισμενους εδω μεσα ομως το μονο που θα πετυχω ειναι να γινω αντιπαθης,ετσι και αλλιως ειμαστε ο λαος του ΄'τα ξερω ολα'.αυτα προς το παρον καλο σας ταξιδι.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
jorgeonadia]ΤΩΡΑ ΑΝ ΜΕ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΣΤΗΝ [URL="http://www.travelstories.gr/glossary.php?do=item&id=18 said:
ΚΟΥΒΑ[/URL] ΓΙΝΑΤΕ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΟΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΤΙΠΟΤΑ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΝΩ ΤΙΣ ΑΝΑΚΡΙΒΕΙΕΣ ΠΟΥ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΤΑΜΠΕΡΑΜΕΝΤΟΥ ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΦΥΛΗΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ.

jorgeonadia said:
epeidi den thelo na ta grapso edo mesa gia na min ksypniso merikoys eidikoys ton taksidion
jorgeonadia said:
osa diavazo edo mesa (ektos oligon kai ayta tyxaia)einai sxedon ola anakrivies.
.Διαβασα ανακριβειες καταστασεις που οδηγουν σε παραπληροφορηση και θα μπερδεψουν τον επομενο ταξιδιωτη που θα παει για πρωτη φορα εκει
δεν μου αρεσει να περιαυτολογω ομως ειχα την τυχη να ζησω 2 χρονια στην κουβα και νομιζω οτι οι γνωσεις μου για το μερος αυτο μονο τουριστικες δεν ειναι.θα μπορουσα να γραψω ακομα πολλα και να επισημανω ανακριβειες που γραφτηκαν απο ορισμενους εδω μεσα ομως το μονο που θα πετυχω ειναι να γινω αντιπαθης,ετσι και αλλιως ειμαστε ο λαος του ΄'τα ξερω ολα'.αυτα προς το παρον καλο σας ταξιδι.
Κανείς απ'όσο έχω δει δεν έχει δηλώσει ότι τα ξέρει όλα για την Κούβα ή για οποιονδήποτε προορισμό. Ακόμα και ο πολύ αγαπητός μας φίλος Γιώργος που είναι μόνιμος κάτοικος Κούβας, ουδέποτε έχει προβεί σε τέτοιες πομπώδεις δηλώσεις όπως αυτές που κάνεις εσύ εδώ, ενημερώνοντάς μας για τις ακριβείς γνώσεις σου περί Κούβας και το αμάρτημά μας να αναφερόμαστε σε οποιονδήποτε κάνει ένα απλό ταξίδι εκεί και δεν έχει ζήσει χ μήνες ή χρόνια.

Ο κάθε άνθρωπος εδώ μεταφέρει τις εντυπώσεις του από ένα ταξίδι που έκανε. Το αν αυτές ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα του μέρους ή όχι μπορεί να το πει μόνο κάποιος που γνωρίζει περισσότερο το μέρος.

Εάν αυτός ο κάποιος είσαι εσύ, θα σου πρότεινα να μας επισημάνεις τις ανακρίβειες που γράφτηκαν, βοηθώντας τον κόσμο, και όχι να μας κάνεις θεωρητική επίδειξη δήθεν γνώσεων τις οποίες δε μοιράζεσαι εδώ γιατί όπως λες με ύφος χιλίων καρδιναλίων "θα ξυπνήσεις τους ειδικούς των ταξιδιών εδώ μέσα".

Τα μηνύματά σου μέχρι τώρα είναι απαράδεκτα, και δε δείχνουν κανένα σεβασμό στο χώρο που σε φιλοξενεί - άλλη μια κακή συνήθεια του νεοέλληνα που νομίζει ότι όλα του ανήκουν (μετά από το δικό σου "ο έλληνας τα ξέρει όλα").

Τέτοιου είδους δηλώσεις και εκφράσεις να τις κρατάς για τον εαυτό σου από δω και πέρα.
 

jorgeonadia

Banned
Μηνύματα
5
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
enero/09 latina america
jorgeonadia καλως ηρθες κατ'αρχην.

Πουθενα στο αρθρο της η viajera δε μας γραφει οτι ειναι ειδικη και οτι γνωριζει τα παντα. Πηγε ενα ταξιδι με γκρουπ και μας εξιστορει το ταξιδι της και αυτο ειναι ολο. Σαφως και με ενα ταξιδι 7 ημερων και κυριως με γκρουπ δεν βλεπεις ουτε τα βασικα , αλλα υπαρχουν και ανθρωποι που τους αρεσει να ταξιδευουν ετσι..τι να κανουμε τωρα!
Δεν περιμενουμε διαφωτιση απο κανεναν..μια ταξιδιωτικη ιστορια οπως την εζησε ενα μελος διαβαζουμε και δε στεκομαστε σε λεπτομερειες τυπου 'παγωτο και κουρτινα' , απλα ταξιδευουμε μεσα απο την ιστορια αυτη.
Τη γνωμη καποιου που μενει στην Κουβα θα τη ζητησει καποιος που θελει να μαθει περισσοτερα για τη χωρα ή συγκεκριμενες πληροφοριες για να ταξιδεψει ανεξαρτητα. Εγω προσωπικα δε θα ρωτησω κανεναν , θα παρω το σακιδιο μου και θα δω μονη μου οταν το αποφασισω.
Για τους υπολοιπους μια χαρα ειναι το αρθρο της viajera και ας γραφει ανακριβειες για την ντισκο που απαγορευει το καπνισμα (φανταζομαι δεν πηγε σε ολες τις ντισκο η viajera για να το ξερει) ή για την ωρα που τραβηξε την κουρτινα της :shock: (αυτο κι αν ηταν ανακριβεια!).
θα πρεπει να ζητησω συγμνωμη μαλλον που εκανα το λαθος να επισημανω καποιες ανακριβειες στο κειμενο της βιαχερα.συγνωμη δεν ζηταω φυσικα γιατι εκανα το χρεος μου ομως σας δινω τον λογο μου σε ολους εδω μεσα οτι δεν θα ξαναγραψω τιποτα αφου ετσι και αλλιως ευχαριστω δεν ακους.ζηστε λοιπον το ονειρο.καλο σας ταξιδι.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Το μέλος jorgeonadia έγινε ban από το forum μετά από υβριστικό μήνυμα που έστειλε κατά της διαχειριστικής ομάδας.

Ευχαριστούμε που παίξατε μαζί μας, καλή συνέχεια σε κάποια άλλη παιδική χαρά.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.209
Μηνύματα
883.798
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom